Skocz do zawartości

[kierownica] skrócić czy wymienić na nową


enteroff

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kupiłem ostatnio Rometa Mistral Urban. Jest to niby rower fitnesowy albo jak kto woli - szosowy z prostą kierownicą.

Rower ten ma lekko giętą kierownicę o szerokości 680mm, która jest dla mnie za szeroka. Dotychczas jeździłem mtb o prostej kierownicy 580mm i była dla mnie idealna.

 

Zastanawiam się czy lepiej byłoby skrócić aktualną kierownicę po 5cm z każdej strony czy może lepiej kupić nową krótszą a może w ogóle przesiąść się na szosową tzw baranka? Tylko, że na baranku nigdy nie jeździłem i nie wiem czy jest lepszy od prostej kierownicy.

 

Jeszcze takie pytanie poboczne. Gdy jadę tym Rometem i chcę napić się z bidonu albo podrapać po głowie i zostawiam na kierownicy tylko jedną rękę to wtedy rower staje się strasznie niestabilny i mam uczucie, że zaraz się przewrócę - to normalne? Czy skrócenie kierownicy by pomogło na te "turbulencje" i ustabilizowało rower?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał przejść na baranka to koszty rosną strasznie, nie opłaca się. Aktualnie kierownice 580mm są w tak śmiesznych cenach że ja bym sobie głowy przycinaniem nie zawracał, może Ci się kiedyś odwidzi to sobie zmienisz na szerszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz węższej to nie ma sensu kupować nowej tylko skracaj obecną , najlepiej po trochu do uzyskania optymalnej szerokości. Ewentualnie przed skrócenie poprzesuwaj graty (klamki, manetki , gripy) do środka i potestuj

Przy przejściu na baranka generujesz dodatkowe koszta na nowe klamki/klamomanetki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da radę tam przenieść osprzęt o te 5cm? To przesuń go i się przejedź, nawet bez chwytów.

Skrócenie kierownicy na stabilizację nie pomoże, ten efekt może być spowodowany też geometrią ramy - wcześniej mogłeś jeździć na "spokojniejszym" rowerze.

Na baranku nie jeździłem to się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rometa Mistral Urban

do mostka 90 mm powinna być 620 mm kierownica, 680 mm to lekka przesada

 

 

 

Gdy jadę tym Rometem i chcę napić się z bidonu albo podrapać po głowie i zostawiam na kierownicy tylko jedną rękę to wtedy rower staje się strasznie niestabilny i mam uczucie, że zaraz się przewrócę - to normalne?

krótka rama, stromy kąt główki i widelec z małym wyprzedzeniem. to daje takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jaki ma auror wzrost? i rozmiar ramy?? bo może jest dosyć niski i ramiak mały

Mam 186cm wzrostu, od ziemi do krocza 85cm a rozmiar ramy to 21 - wieczorem postaram się wrzucić zdjęcie z moją pozycją na rowerze.

 

 

krótka rama, stromy kąt główki i widelec z małym wyprzedzeniem. to daje takie objawy

da się z tym jakoś "walczyć" czy już po ptokach i jedyne wyjście to zmiana roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy przy tak szerokiej kierownicy masz za szeroko rozwarte ramiona, i przy uchwycie jędnorękim, rozjeżdza się kierownica na bok.

szczególnie przy takim sz-oso fitnesie gdzie jesteś mocno pochylony..

 

ps.

tak jak koledzy radzili, chwyć węziej (tak o 4-5 cm, i sprawdź,

A potem kup rogi

ps. co za firma, goemetrii ramy nawet nie zamieszczają,

ale jak mówię to przegięcie z tą szeroką kierą, szosowe mają max 44 cm i jakoś to działa.

 


http://www.jamisbikes.com/usa/codasport.html

dla porównania

jeszcze możesz dłuższy mostek założyć, 110 mm i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ps. co za firma, goemetrii ramy nawet nie zamieszczają,

http://allegro.pl/rower-28-21-romet-mistral-urban-city-wwa-2015r-i6835150180.html - tutaj jest geometria ramy podana.

 

 

 

tak jak koledzy radzili, chwyć węziej (tak o 4-5 cm, i sprawdź, A potem kup rogi
 

Dziś przesunę manetki do środka i zobaczę, jak się poprawi jazda i rower się ustabilizuje to będę ją skracał. Dziś dostałem od Rometa odpowiedź, że skrócenie ramy nie powoduje utraty gwarancji więc nic nie stoi na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno siebie nie oglądałem w lustrze na rowerze, ale tutaj mi to wygląda na dużego człowieka na małym rowerze  :sweat: Wąska kierownica spowoduje że pozycja jeszcze bardziej się wyprostuje.

 

Ile masz wzrostu? Jaki rozmiar ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja w moim mistralu wymieniłem fabryczne 70cm(dla ramy 23) na 62. Mógłbym jeszcze o 2 może 4 skrócić ale nie wiem czy bym sie na kierownicy pomieścił z lampkami, dzwonkami i innymi ######ami:)

Wymieniać kierownicy raczej nie będe, po tym jak sklep Rometa napisał mi, że przez skrócenie kierownicy nie traci się gwarancji :D

A co do rozmiaru ramy, wyżej zamieściłem link do zdjęć przedstawiających moją pozycję na rowerze - mógłbyś ocenić czy ta rama jest dla mnie dobra czy może jednak za mała? różne chodza opinie i jestem bardzo ciekawy opini fachowców :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mógłbym Was prosić o ocenę czy rama nie jest za mała oraz czy wysokość i położenie w poziomie siodełka jest prawidłowe?

moim zdaniem rama troszkę za mala (to nie mtb). za krótka

I kierownica trochę za nisko i za blisko.

tak jak wyżej , zawalczył bym długim mostkiem.- może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...