Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Koło 26'' - do 700zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, temat do znudzenia, ale wy się lepiej znacie ode mnie także proszę o pomoc :)

Mam rame Merida Matts TFS 900 - 19''. Dołożony mam amortyzator SR santour XCR. Hamulce tarczowe 180 przód, 160 tył. Amortyzator ma już ze 3-4 lata. Obecnie mam wrażenie, że już w ogóle nie tłumi nierówności podczas jazdy. W sumie od początku jego praca była mało zadowalająca. Podczas zjazdu w górach miałem wrażenie, że jade bez amortyzatora :D

Chciałbym go zmienić na jakiś lepszy, używany do 700zł, bo nówki w tej cenie pewnie nie znajde. Jeżdże głównie lasy, szutry, kilka razy w roku jakiś wypad w góry. Waże 86kg. Wg internetu długość rury sterowej w tej ramie to 140mm. Można wsadzić amor o większym skoku? Np 120mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie skoku amora zmieni geometrię i wpłynie na zachowanie się roweru , nie jest  to najlepszy pomysł i lepiej pozostać na fabrycznym 100mm.

Z nowych w tej cenie dostaniesz SR Raidona , czasami na allegro można trafić na Manitou Marvela . Używka jeśli z niewiadomego źródła to zakup podwyższonego ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez downhill, jeśli prawdziwy downhill to wcześniej połamiesz ramę niż ci skoku zabraknie w widelcu ;)

Ostatnio koleś zjechał na rowerze typu dirt jumper z widelcem 100mm i sztywną ramą po trasie pucharu świata w downhillu więc wszystko się da  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...