Skocz do zawartości

[Napęd] Problem z dobraniem kasety + łańcuch


damianeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower Cube Ltd Race z 2013r, ostatnio zauważyłem że nadmiernie zaczął spadać łańcuch, i podczas jednej z wypraw "szczęście w nieszczęściu" w drodze powrotnej zerwał się łańcuch jakieś 100m od domu. Z Tego co wiem należy wymienić łańcuch razem z kasetą. Mój łańcuch niestety nie nadaję się już do użytku. Z przodu na korbie jest napis Dynasys HG-X chain only, natomiast nie wiem jaką kasetę dobrać, jedyne co wiem to 10 rzędowa. Szukam jakiegoś zestawu albo osobno ( budżet około 200zł ).Jeżdżę głównie po lasach. Jeśli ktoś mógłby coś polecić sensownego w tym przedziale cenowym ,byłbym ogromnie wdzięczny. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konieczna jest wymiana kasety,to razem z łańcuchem.Natomiast wymiana łańcucha nie zawsze się wiąże z wymianą kasety.To zależy od jej stanu zużycia.Do tego są potrzebne dokładne i szczegółowe zdjęcia CZYSTEJ kasety.Co do modelu i stopniowania kasety,to masz napisane na kasecie.Ewentualnie policz ile masz ząbków na najwiekszej koronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie jazdy przeskakiwał łańcuch, na mniejszą przerzutkę. Dzisiaj jak przyjdę z pracy to policzę te ząbki. Według opisu mojego roweru kaseta to : Shimano CS-HG81 11-36T, choć nie dam głowy że to ona bo nie mogę nic na niej znalezć. Łańcuch według opisu to: Shimano CN-HG74 ale to samo nie wiem czy to to czy nie , ponieważ rower został kupiony w zeszłym roku jako używany.

 

Tak sobie myślałem czy każda kaseta 10 rzędowa będzie pasowała z każdym łańcuchem na 10rz ? Na allegro jest dość duży wybór, tylko czy to będzie kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem nad takim zestawem, choć to trochę przewyższa budżet no ale czego się nie robi dla przyjemności.

 

Kaseta: http://allegro.pl/kaseta-shimano-deore-slx-cs-hg81-11-36t-promocja-i6730259067.html        Wydaję mi się że chyba będzie pasować z Tego względu że na górnym trybie właśnie mam jakiś napis 36T.

 

łańcuch: http://allegro.pl/connex-lancuch-rowerowy-10sg-wippermann-10rz-jrk-i6859791884.html

 

Tylko muszę chyba przeliczyć w starym łańcuchu ile ogniw jest aby to spasować.


A więc tak 108  ogniw w starym łańcuchu, więc raczej ten connex z linku mógłby być. Co do kasety to nie wiem czy nie dobrać czegoś tańszego, pomyslę, poniżej kilka zdjęć jak to wygląda, i mam jeszcze jedno górne trybo małe pęknięte, wydaję mi się że chyba z Tym jezdziłem trochę.

 

Na ostatnim zdjęciu widać pęknięte trybo, przepraszam za wyobracane zdjęcia  :icon_cool:

 

 

 

 

post-187630-0-63767200-1499889803_thumb.jpg

post-187630-0-01798400-1499889807_thumb.jpg

post-187630-0-68627200-1499889809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, tak właśnie zrobię, najpierw spróbuje z łańcuchem jeśli nie pomoże to kupię kasetę.

 

Co do Tego kółeczka, to one ma jakąś specjalną nazwę? Bo gdzieś nie mogę znależć, no chyba że po ściągnięciu jest tam jakiś numer seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółeczka przerzutek wymieniłem bo były pęknięte, łańcuch wymieniłem na Wippermana, problem polega na tym że jak jadę to nie mogę przerzucić na 3 ostatnie tryba na kasecie z tyłu. Dziwne bo wcześniej wszystko było ok a po wymianie łańcucha i kółeczek coś się poknociło. Rower jezdzi normalnie, tylko nie mogę przerzucić na 3 ostatnie tryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przerzutka była odkręcana i linka również.Więc poluzuj linkę i ręcznie sprawdź czy przerzutka ma pełen zakres ruchu.Jeśli nie ma,to trzeba wyregulować śrubkami.Jeśli ma,to pozostaje ponowna regulacja naciągiem linki.Który bieg pokazuje manetka w momencie zablokowania?

Kółeczka dobrze założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lecę to sprawdzić  :thumbsup:


Hmmm, niby problem rozwiązany za co Ci bardzo dziękuję, bo przełącza się teraz na każdą przerzutkę. Ale bywa jak to bywa i nie może być zbyt łatwo i teraz podczas jazdy jak przełączyłem przerzutkę to przerzuciło i ok ale kilka obrotów korbą i nagle spada jeden niżej, ;/ chyba będę musiał jechać na jakąś regulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...