Skocz do zawartości

[Nexus SG-7C18] problem ze złożeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni walczę po nocach z prawidłowym złożeniem mechanizmu Nexus 7C18. Ściągnąłem wszystko co się dało ze strony Shimano, oglądałem po niemiecku kilka filmików na Youtube. Niby składam tak jak jest pokazane na rysunku technicznym oraz tak jak pokazuje nasz sąsiad zza zachodniej granicy i lipa. Mam luz na osi, tak duży że koło mi pracuje na boki, Wszystko niby skręcone i złożone zgodnie z instrukcją z filmiku. Zaczynam sie poddawać. Nie jestem w stanie zapiąć po stronie zębatki mechanizmu naciągu CJ-NX10, bo z tej strony znowu jest za mało miejsca. Czy ktoś składał kiedyś takiego Nexusa, który był rozłożony na części pierwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus SG-7C18 złożony. Mechanizm wymagający bardzo dużej dokładności przy montażu. W moim przypadku problem ze złożeniem polegał na zużyciu elementu Nr 17 instrukcji serwisowej (Y-33Z 98020) co powodowało, że zużyty element 'opadał' na osi około 2-3 mm poniżej miejsca gdzie powinien pozostać. Powodowało to obniżenie pozostałych elementów, co w efekcie daje brak możliwości zamontowania modułu mechanizmu CJ-NX10.
Na zdjęciu Nr 2 bardzo istotne jest położenie elementu "A" około 2-3 mm poniżej wycięcia "Z" , bo jeśli element Nr 17, o którym pisałem wcześniej będzie niezużyty ale błąd powstanie już na tym etapie, również nie będzie można złożyć całości jak należy.

Na zdjęciu Nr 1 po prawidłowym złożeniu element Nr 25 instrukcji serwisowej (Y-33E 98120) powinien pokrywać się równo z kołnierzem osi.

Dziękuję Wszystkim za słowa otuchy przy montażu tej "rowerowej automatycznej skrzyni biegów" :) 

post-205428-0-05478300-1500630151_thumb.jpg

post-205428-0-63305400-1500630153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...