Skocz do zawartości

[Wycena] Cube LTD Race


jamiro

Rekomendowane odpowiedzi

6  lat rower stan "oceniam jako dobry" : /

1,5, jak rzeczywiście dobry stan to może 1,8

Mozesz znalezc nawet rower 15 letni w stanie idealnym.

Wszystko niestety wtedy opiera sie na zaufaniu sprzedajacy-kupujacy, chyba, ze sie zna kogos osobiscie.

Prosty przyklad moj. Kupilem Univege Flyte zonie juz 17 lat temu, zrobila na nim,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,okolo 200km i nie spodobalo sie. Syn jezdzi drugi sezon i wg licznika ma natluczone okolo 700km. Stan ocenilbym na idealny lamane przez bardzo dobry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ???

 

 

 

Mozesz znalezc nawet rower 15 letni w stanie idealnym

Można też roczny w stanie fatalnym

 

Napisałbyś w ogłoszeniu "oceniam jakoo dobry" ?

Napisałbyś 

 

Kupilem Univege Flyte zonie juz 17 lat temu, zrobila na nim,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,okolo 200km i nie spodobalo sie. Syn jezdzi drugi sezon i wg licznika ma natluczone okolo 700km. Stan ocenilbym na idealny lamane przez bardzo dobry,

 

Jamiro nie wrzucił linka do aukcji stąd dyskusja nieco jałowa

 

 

: ))

 

I tu na szczęście nic się nie opiera na zaufaniu tylko na dokładnej inspekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , napisalbym w ogloszeniu stan idealny i tyle. Cena rowniez bylaby adekwatna i to bylaby moja decyzja, ewentualny kupujacy sam ocenilby stan.

Poki co absolutnie kazda rzecz sprzedawana przez mnie oceniana jest potem w sposob celujacy, ale to moje rzeczy.

Oczywista sprawa jest to, ze oceniamy wszystko na miejscu. Caly moj wywod ma tylko uzmyslowic, ze nie kady sprzedajacy musi z zalozenia klamac w stylu, diesel z Niemiec, babcia jezdzila do kosciola. I w druga strone - nie nalezy zawsze wierzyc w to co napisane...

Jeden da za tego Cubea 1200zl, a ja spokojnie dalbym np 2300 gdyby stan byl bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Caly moj wywod ma tylko uzmyslowic, ze nie kady sprzedajacy musi z zalozenia klamac w stylu, diesel z Niemiec, babcia jezdzila do kosciola.

 

Niestety my tu pomagamy kupującym nie handlarzom.

A zwrot "stan oceniam na ...." to typowe odcięcie się od odpowiedzialności za wady. Stan się zna albo nie a nie "ocenia" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z geometria ram Cube, jest to rower z 18" rama, a Ja mam 175cm, dlugosc nogi 79cm. Czy nie bedzie za mala ?

Link do galerii:

https://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/cu/9728394/1#zdj3

https://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/be/9728408/1#zdj3

nie powinna. Cuby sa ogólnie dość krótkie. Podejrzewam ze nawet nie zmieniłbyś ustawienia siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może być nieco za krótka ta rama. 

Ale ten model Cuba jest chyba stosunkowo mało emerycki - wybierałbym między 18 a 19. Masz szansę się przymierzyć ?

 

Btw - kaseta wygląda jak nowa : )

Sprzedaje handlarz czy właściciel ?

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety my tu pomagamy kupującym nie handlarzom.

A zwrot "stan oceniam na ...." to typowe odcięcie się od odpowiedzialności za wady. Stan się zna albo nie a nie "ocenia" 

 

Siedzie tu juz tak dlugo, ze wiem czym to sie je.

Ostatnie zdanie to raczej przemysl....ja je przemilcze.

Rower jak na 6 lat wyglada dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie drugi koniec Polski wiec trudno do niego mi sie przymiezyc.

 

Bez przymiarki nie ma sensu kupować roweru. Więcej potem wydasz na rehabilitację kręgosłupa : /

A od handlarza z drugiego końca Polski : /// Co stan "ocenia na" ...

Ja bym odpuścił i szukał czegoś w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aukcjach widac ze handlarz. Rowery zwozone z zagranicy. Dla mnie drugi koniec Polski wiec trudno do niego mi sie przymiezyc. Znalazlem jeszcze LTD Race z 2012 w podobnej cenie juz na 20" ramie. Zastanawiam sie jeszcze nad nim.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6885006317

jakoś nie mam zaufania do handlarzy, ogólnie dla kogoś co paru zdań o historii roweru nie wypowie. 

Takie ogólniki czy specyfikacja to 'se' każdy poczyta  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, opierajac sie na waszych radach odpuscilem sobie aukcje. 

1. Rower niewiadomoego pochodzenia

2. Brak szczegolwego opisu roweru i jego stanu, w aukcji nawet bylo info zeby dobrze zapoznac sie ze stanem opierajac sie na zdjeciach

3. W aukcji byla informacja ze to rower z 2012 roku, a tym czasem wedlug katalogu na stronie bikekatalog.pl jest to model z 2011r.

4. Porownojac zdjecia a fotorafie w katalogu wydaje Mi sie ze byly lekkie modyfikacje o ktorych sprzedawca nie informuje

5. Czytalem wiele, ze rozmiarowka Cube jest dosc specyficzna i dobrze jest zrobic przymiarki

6. Cena: poszedl za 2075zl. Lekko po za moj budzet jak na rower z przeznaczeniem weekendowym

7. No i po to sie ma forum, zeby nie zrobic glupstwa :)

Jeszcze raz dzieki i szukam dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...