Skocz do zawartości

[Projekt] Ostre Marzenie


Rekkek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hey trochę tu ucichło ;) 

 

Zmiany sugerowane: 

-Szprychy Sapim Race x64           360 g

-suport BB-40 Accent                  280 g

-Nyple Polyaxx          

-Siodełko karbonowe z chin  :whistling:    107 g https://pl.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Bicycle-Saddle-Ultralight-Carbonfiber-Road-Bike-Cushion-Microfiber-Leather-Mountain-Bike-Seat/32776287252.html?spm=a2g17.search0103.3.55.KkJSyn&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10065_10151_10068_

-Karbonowa sztyca z chin  :whistling:      190 g https://pl.aliexpress.com/item/hot-sale-full-carbon-fiber-bicycle-seatpost-MTB-road-bike-superlight-190g-seat-post-27-2/32543336441.html?spm=a2g17.search0103.3.1.xbep0E&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10065_10151_10068_10171_10084_10083_10

 

Bardzo głupie pytanie które nie daje mi spokoju przez które wyje na totalnego idiotę :') 

 

Czy rama ma wpływ na rodzaj sterów zastosowanych w kierze?

 

Pozdro! Nie bijcie za pytanie :'D  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo głupie pytanie które nie daje mi spokoju przez które wyje na totalnego idiotę :')

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi

Czy rama ma wpływ na rodzaj sterów zastosowanych w kierze?

Tak. Główka ramy określa typ steru jaki można zamontować np klasyczne, zintegrowane, półzintegrowane, tapered.

Drugim elementem który to określa jest sztyca widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze podobają mi się mostki ahead w kolorze czarnym a one są zazwyczaj pod rury 1 1/8' czyli to oznacza ze jezeli chce mieć taki mostek to muszę znaleźć ramę i widelec 1 i 1/8' ? Czy takie rozwiązania były stosowane w starszych rowerach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się mostki ahead w kolorze czarnym a one są zazwyczaj pod rury 1 1/8' czyli to oznacza ze jezeli chce mieć taki mostek to muszę znaleźć ramę i widelec 1 i 1/8' ?

Tak (generalnie). Aczkolwiek można próbować o obejść.

Czy takie rozwiązania były stosowane w starszych rowerach ?

W tych naprawdę starszych (lata 80 i wcześniej) królował standard sztycy 1" gwintowanej. Jeśli koniecznie uparłbyś się założyć do takiej ramy mostek ahead, to jest to jednak możliwe.

Musisz kupić adapter sztycy 1" na 1 1/8" np:

http://www.roowery.pl/towar/697/adapter-mocowania-mostka-redukcja-z-222-1-na-286-1-18-ahead-hn.html

Ew znaleźć widelec z rurą 1" niegwintowaną i założyć mostek 1" (choc tu wybór jest już dużo mniejszy)

http://www.roowery.pl/ppkat/112/mostki-ahead-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Natrafiłem ostatnio na ramy z Mielca. Bardzo mi się spodobały i w związku z tym prawdopodobnie jedną zamówię ;) 

 

Koszt to 440 zł + 30 zł malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety RAL+ "wygładzanie spawów" 120 zł. Waga ramy około 1650-1750g.

W związku w tym prawdopodobnie postawię na karbonowy widelec z chin (360 G za ~150 zł). Być może karbonowy mostek (69 zł 120 g). Kusząca jest też karbonowa kierownica (110 zł 


Hey!

 

Natrafiłem ostatnio na ramy z Mielca. Bardzo mi się spodobały i w związku z tym prawdopodobnie jedną zamówię  ;)

 

Koszt to 440 zł + 30 zł malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety RAL+ "wygładzanie spawów" 120 zł. Waga ramy około 1650-1750g.

W związku w tym prawdopodobnie postawię na karbonowy widelec z chin (360 G za ~150 zł). Być może karbonowy mostek (69 zł 120 g). Kusząca jest też karbonowa kierownica i mostek. Dorzucimy siodełko i sztyce karbonową. Zmienimy obręcze na troszkę tańsze alexrims da22 + lepsze maszynowe stery+ Continental ULTRA SPORT II  x 2 i mamy za 2000 zł rower 6,7 kg ;')

 

Dokładna rozpiskę części z wagami i cenami podrzucę jutro.
Macie jakieś opinie na temat tych ram z mielca ?
Macie jakieś opinie na temat części rowerowych z AliExpress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...