Skocz do zawartości

[cały napęd]budowa napędu


kolarz16

Rekomendowane odpowiedzi

okej napęd już poskładany ale pojawił się dosyć dziwny problem może normalny nie wiem. chodzi o to że na przekosie 34 korba i 11 kaseta łańcuch ociera o blat 50 w korbie czy to normalne w szosach czy coś źle poskładałem ? :) wiem że na takim przekosie się nie jeździ ale w mtb nie miałem nigdy takiego problemu. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to normalne,ale co miałeś źle poskładać?Blaty są przykręcone i nie zmienisz między nimi odległości żeby łańcuch nie ocierał przy skosie.Ewentualnie problemem może być zła linia łańcucha.Dla korby szosowej jest to 43,5 mm przy rozstawie widełek 130 mm.Taki masz rozstaw?

Może dałeś za krótki suport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o inną korbę nie wiem w czym jest problem tak jakby oś była za krótka o te 3 milimetry albo się wpakowałem i do takiej korby trzeba inną ramę  :o dokładnie ta  https://www.terapeak.com/worth/truvativ-elita-road-cyclocross-bike-10s-crankset-gxp-50-34t-170mm-875g-black/201687833424/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się obiło kiedyś o uszy że to jest normalne w szosie. Zresztą nic dziwnego, widziałem że na szosie startują z duża (korba) i mała zębatka (kaseta). Zobacz jak jest na odwrotnej kombinacji, czyli właśnie duża z przodu mała z tyłu. A zresztą, jak wszystkie biegi wchodzą normalnie i nie ma nic niepokojącego to olej to i jeździj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport kupiony razem z korbą? Jaka jest długość mufy suportowej w rowerze?

suport dokupowany oddzielnie ale dedykowany do tego systemu , mufa 68, więc tu raczej jest wszystko dobrze :o

 

 

 

A zresztą, jak wszystkie biegi wchodzą normalnie i nie ma nic niepokojącego to olej to i jeździj.
chyba właśnie tak zrobię, reszta działa jak należy więc po prostu nie będę używał takich przekosów i  tak to zabójstwo dla łańcucha :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...