Skocz do zawartości

[Serwis piasty] Shimano Fh-rm30 - 7rz - duży opór przy dokręcaniu kasety.


piobu

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za serwis tylnej piasty przy okazji wymiany kasety, nie dotykałem bębenka. Przeczyściłem i nasmarowałem kulki i ich okolice z obu stron. Złożyłem wszystko tak jak było wcześniej (przynajmniej tak mi się wydaje, sprawdzałem to ze specyfikacją shimano). Wszystko było ok. Ośkę włożyłem, wyregulowałem luzy, tak żeby nie było dużego oporu. Do tego momentu koło kręci się dobrze, bez oporów. 
Zakładam kasetę na bębenek, nie dokręcając jej - jest nadal ok, kaseta też kręci się bez problemu.
Problem zaczyna się w momencie próby dokręcenia nakrętki od kasety. Przy próbie dokręcenia kasety powstają mega duże opory. Kaseta nie jest w stanie prawie w ogóle się kręcić. To samo z kołem, powstają bardzo duże opory. 
Przy zdjętej kasecie, nakręcając tylko nakrętkę od niej dzieje się to samo - opór na kole. Tak więc problem pojawia się przy próbie nakręcenia nakrętki od kasety. 

Dodam, że robię to po raz pierwszy. Ktoś spotkał się z czymś takim? Gdzie może leżeć problem? 
Rozebrałem piastę jeszcze raz i złożyłem ponownie - jest to samo. Bębenka nie dotykałem, nie chciałem tego robić, mam nadzieję, że to nie jest jego wina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...