Skocz do zawartości

[około 4000] MTB z wymaganiami


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zacząłem się ostatnio rozglądać za rowerkiem MTB dla siebie. Chcę na to przeznaczyć około 4tyś. zł, ale po przekopaniu ofert sklepów internetowych ciężko coś wybrać. Dlatego zwracam się o radę. Mam kilka typów, ale każdemu coś dolega. Może zacznę od tego czego bym oczekiwał i do czego rower potrzebuję.

Do tej pory jeżdżę crossem i bardzo go lubię, ale zaczyna mi brakować szerokich opon gdy zapuszczę się w dolinki podkrakowskie albo lasy. A i ambicje coraz większe się odzywają (bo i wjechać by się chciało w coraz to ciekawsze miejsca). Do tego czasami próbuję się ścigać na maratonach (oczywiście na sukcesy nie liczę, ale zabawa wciąga). Dlatego powoli myślę o mtb. Raczej na kołach 29 cali.

Od roweru oczekiwałbym:

- aluminiowej ramy;

- sztywnej osi przynajmniej z przodu;

- napędu 2x10 (lub 2x11) lub ostatecznie 3x10 - 1x11 wykluczam!;

- powietrznego amortyzatora;

- ramy z taperowaną główką;

- możliwości zamocowania bagażnika (bo czasem turystyka mnie nachodzi);

- faktury;

 

Geometria raczej turystyczna choć trudno mi powiedzieć bo nie ogarniam dokładnie tych wszystkich zależności pomiędzy kątami poszczególnych rurek. Albo mi wygodnie, albo nie.

Moje propozycje (raczej nie spełniające wszystkich wymagań, ale dążymy do ideału):

 

- KTM Ultra Sport albo Ultra 1964 (nie wiem jak ze sztywnymi osiami ale przymierzałem się do modelu zeszłorocznego i fajnie mi się na nim siedziało);

- Kross B7 2016 (bo tegoroczne są 1x11) - obie sztywne osie ale za to brzydki ;)

- Romet Mustang 29 2 - nie siedziałem bo ciężko spotkać, ale mi się podoba;

 

No i generalnie coraz więcej rowerów jest 1x11 a do tego mam za słabą nogę. I z tym bagażnikiem jakaś lipa bo nie widzę możliwości mocowania (przynajmniej na rowerach które wypisałem). A może potraficie doradzić coś co spełni wszystkie moje oczekiwania (nawet bagażnik)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś wyższy (powyżej 180) to poszukaj Grand Canyon AL SL 6.9 (2016) na stronie Canyona. https://www.canyon.com/pl/factory-outlet/#category=mtb-bikes

 

Z tego co widziałem to jest dostępna jedna L'ka i XS'ki. Rowery z tego roku (nowa kolekcja 2017) już nie mają otworów do mocowania bagażu oraz mają gorszą specyfikację. Mam ten rower i idealnie wpisuje się w Twoje wymagania. Luknij w moją galerię (ROWERY) to obadasz maszynkę. Jedyny minus sprzedaży wysyłkowej - nie przymierzysz, więc kupujesz w ciemno, ale jest na forum mega wątek na temat tej ramy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rower! A ta waga - super! Niestety mam 175cm, więc L to za dużo a XS za mało. Ile Ty masz wzrostu i jaki przekrok? Bo widzę, że masz M'kę a mniejsze są tylko na 27.5". Szkoda tylko, że tegoroczne już nie mają otworów na bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Grand Canyon ważył z pedałami i koszykiem itp ok 12 kg, więc katalogowe 11.5 kg to nie ściema :) Dziś waży więcej bo ma mocniejsze opony jak i sztyce opuszczaną, jednak do 13 kg się nie zbliżył.

 

Co do bagażnika to podobno nie ma problemu z mocowaniem ich nawet jak nie ma otworów. Mistrz wędrówki się wypowiadał ;) 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

INSTINCT 29 Author | Górskie - sztywne, Rowery | Velo to też dobra propozycja i bon do wydania w sklepie internetowym na 500 zł. Masz mocowania do bagażnika, dobry powietrzny amor i spd.  Waga realna. Jak ktoś pisze że rowery 29 za 4000 zł ważą 11,5 to się mocno myli ;-)
 

 

Ciekawa propozycja. Poszukam takiego na mieście i się przymierzę. Dzięki.

 

 

 

Co do bagażnika to podobno nie ma problemu z mocowaniem ich nawet jak nie ma otworów. Mistrz wędrówki się wypowiadał

Faktycznie jest opcja. Przejrzałem ich stronę i 47zł kosztuje zacisk sztycy i 65zł obejmy (ale nie wiem czy to akurat o tych mówił). W każdym razie jeśli zawiesili do B8 bagażnik i tak go wytrzęśli to znaczy, że jest to dobre rozwiązanie.

Czyli wygląda na to, że mocowanie bagażnika przestaje mieć duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...