Skocz do zawartości

[Downhill] Rower Scott Contessa 50 - nadaje się do tego typu jazdy?


Cysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :) Od jakiegoś czasu interesuję się downhillem. Mam zamiar zacząć naukę tej jazdy, lecz nie mam pojęcia, czy mój rower nadaje się do tego typu jazdy. Proszę o pomoc.  :)
Mój rower to Scott Contessa 50 *zdj z internetu*

 

Jeśli nie nadaje się to to może doradzicie jakiś dobry, damski, nie za drogi rower do downhillu?

 

 

Znacie jakieś trasy do downhillu w trójmieście lub jego okolicach?  :)

 

Z góry dziękuję za pomoc  :D

post-205342-0-40029000-1499345442_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

nie za drogi rower do downhillu?

Nie wiem cy wiesz, ale same nowe widelce do tej dyscypliny kosztują ok 2-5 tysięcy zł ... nowy rower ok 12-20 tysięcy ...za ok 5 tysięcy znajdziesz używkę, na której się nie zabijesz.

 

do tego dolicz, jak jesteś początkującą, rządna przygód osóbką, zakup zbroi ... bo wyglebisz nie raz, a to pomoże ci zachować swoje kształty, bez długich rehabilitacji w szpitalu.

 

Na początek polecę ci poczytanie na tematy które cie interesują, byś miała pojecie co z czym sie je. Bo jak masz prawdziwy DH to zrobisz sobie krzywdę bardzo szybko bez wiedzy, sprzętu i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Tak z ciekawości są damskie rowery do DH?

YYY nie? Rowery damskie, są oczywiście,  głównie z owodu niewielkich różnic anatomicznych miedzy kobietami a mężczyznami. Normalne rowery, miejskie czy trekingowe. A rowery do DH, No cóż, na rowerze do DH sie nie siedzi podczas jazdy, w ogóle się na nim nie siedzi, więc generalnie dopasowanie rozmiaru wystarcza. Reszta to preferencje zawodnika, jakie zachowanie roweru preferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysia - zerknij sobie na bloga Magdy - ona chyba też zaczynała na takim Scott-cie ! 

W 3-mieście macie fajny "park miejski" - tamtejsze ścieżki jak sięgnę pamięcią na pewno nadają się do mtb, nie wiem czy są miejsca do DH, ale mnie zaskoczyły na plus swoim ukształtowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna BARDZO WAŻNA rzecz, zdajesz sobie z tego sprawę, ze 3-mieście na DH nie pojeździsz?

 

Rower do DH ma napęd pozwalający go bardziej rozpędzić w dół, tym nie da się jeździć po płaskim czy pod górkę, ten rower wymaga przygotowanej trasy + wyciągu itp.

 

Na początek, to sobie kupić/złożyć jakiegoś Dartmoora - Hornet czy Primal lub  coś podobnego z np używanym Bomber'emi styka, a resztę kasy przeznaczyć na porządne platformy, buty i zbroję!

 

A rower "damski" się różni głównie malowaniem, siodełkiem czy mniejszym przekrokiem i to tyle. Pezekrok w typowym XC może ma znaczenie, ale już w DH czy Enduro tam i tak za bardzo nie ma czego już obniżać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysia - zerknij sobie na bloga Magdy - ona chyba też zaczynała na takim Scott-cie ! 

W 3-mieście macie fajny "park miejski" - tamtejsze ścieżki jak sięgnę pamięcią na pewno nadają się do mtb, nie wiem czy są miejsca do DH, ale mnie zaskoczyły na plus swoim ukształtowaniem.

 

Przepraszam - nie dodałem linka do bloga:

 
 

https://projektewa.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...