Skocz do zawartości

[Opony] miejska 27.5" do Kross R8


Zelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

posiadam Kross'a R8 obecnie z fabrycznymi Schwalbe Rapid Rob 27.5" x 2.1" na obręczach WTB STP i19.

 

Z uwagi na fakt że 95% moje użytkowania roweru to dojazdy do pracy w mieście postanowiłem wymienić opony na coś "lżejszego". 

 

Myślałem nad Schwalbe Marathon Supreme Touring MTB 27.5" x 2.0" albo nawet 1.6" za ok. 150zł.

Ewentualnie Schwalbe G-One Speed Road 27.5" x 2.3" za ok. 200zł

 

Moglibyście coś doradzić? Nie chciałbym żeby rower wyglądał śmiesznie a jednocześnie zależy mi na jak najmniejszych oporach.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Marek

 

 

[PS] Zdaję sobie sprawę ze świętokradztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem - po mieście można śmigać nawet na fullu enduro
Najważniejsze żeby był wyposażony w opony od mieszczucha :teehee:

 

 

Z uwagi na fakt że 95% moje użytkowania roweru to dojazdy do pracy w mieście postanowiłem wymienić opony na coś "lżejszego".
Nie wiedziałeś o tym kupując rower ??? Aaa sorry, zapomniałem że w naszym kraju jedyny słuszny wybór to mtb...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosa na miasto? Ze skrajności w skrajność?

Szosa to jest rower, który nie lubi żadnych nierówności i najlepiej się prowadzi przy prędkościach powyżej 30 km/h - poniżej jest strasznie drętwy. Każde światła, zjazdy, najazdy na krawężnik i nawet jazda po ścieżce rowerowej z kostki brukowej sprawiają, że jazda to naprawdę nic przyjemnego. Za wąskie opony i kierownica...

Szukaj crossa - jak już musi być Kross to Evado lub nawet jakiś urban typu Inzai lub Seto, a najlepiej to sobie zobacz Romet Mistral Urban.

 

Analogicznie to chcesz samochód na dojazdy do pracy, a zamiast Polo/Golfa teraz jeździsz Tuaregiem i po paru sugestiach przyszła Ci do głowy zmiana na jakieś Porsche.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja , ale Evado wydaje sie podobny R8. Musi być Kross bo nie mieszkam w Polsce, a dystrybutor Kross'a sprzedaje z dość niska marżą.

 

Ewentualnie mogę ściągnąć z Polski swojego Kross'a Street Scrapera.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelek, kup Ty sobie po prostu ultraszybkie opony mtb, które nie znikną na asfalcie po miesiącu. Race Kingi zwijane, najlepiej 2.2. Lekkie, śmigają jak złoto na twardym, do tego wyglądają odpowiednio do MTB. I nie słuchaj ich, że nie wolno jeździć MTB po mieście, wielu tak robi. Wali po krawężnikach, błotach i innych trawnikach nie przejmując się nawierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Race Kingi zwijane, najlepiej 2.2. Lekkie, śmigają jak złoto na twardym, do tego wyglądają odpowiednio do MTB. I nie słuchaj ich, że nie wolno jeździć MTB po mieście, wielu tak robi. Wali po krawężnikach, błotach i innych trawnikach nie przejmując się nawierzchnią.

I to jest dobre podejście do tematu.

Niedługo trzeba będzie mieć kilka różnych modeli rowerów,na każdą okazję inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszek mnie boli od tych ich uwag, że mtb to nie do miasta, a w innym temacie podniecają się 2* różnicy w kącie podsiodłówki, bo "nie sprzyja kadencyjnej jeździe".

 

Każdy jeździ tym na co ma ochotę, ja na MTB walę i ani myślę ani o crossie ani tym bardziej o jakimś mieszczuchu czy szosie, bo jak tylko potrzebuję to przelatuję w poprzek jakiejś polanki czy innej leśnej zatopionej dróżki. Ale ileż to razy czytałem i słyszałem, że MTB się po mieście nie jeździ.

 

 

Ci sami ludzie po ulicach chodzą w butach do tenisa, biegania, koszykówki, czy innych wojskowych traperach na pole minowe. I to już jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...