Skocz do zawartości

max1205

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

chce kupić nowy rower, będę nim jeździł po lesie, parku i po asfalcie. Jestem zdecydowany na rower typu MTB. Nie planuje startu w żadnych zawodach, ani specjalnego "katowania go".Obeszłem kilka sklepów, przeczytałem kilka podobnych wątków na forach, przeszukałem olx w mojej okolicy.

Moimi faworytami są Scott Aspect 950 2017 i Kross level R1 2016. Ogólnie zależy mi aby nowy rower miał porządną ramę, a kwestia osprzętu jest na drugim miejscu (z wyjątkiem korby), choć może być czynnikiem wpływającym na ostateczną decyzję. Na ten moment chce zmieścić się w kwocie ok 2200 zł. Z czasem i napływem nowych środków planuję wymienić parę rzeczy w nowym rowerku. 

 

Słyszałem opinie że ramy scotta pękają jak i opinię że z rowerami krossa są problemy i mówiąc szczerze nie wiem co o tym sądzić. Dlatego poniekąd pisze tego posta.

 

Scott wygląda dobrze, rama wydaje się porządna, cieniowana z linkami prowadzonymi w ramie. Cena ok 2180.

A co do Krossa, to rama wydaje się równie porządna co w scottcie, teoretycznie kross używa podobnych do modelu R6 włącznie, ale mówiąc szczerze mam co niej obawy, nie wiem czy uzasadnione. Przy zakupie krossa mogę sobie pozwolić na wymianę korby, z fabrycznej na Alivio FC-M4050 i do tego suport. Zależy mi na tej zamianie gdyż dość mocno zraziłem się na typ "na kwadrat" przy poprzednim rowerze. Liczę że zapłacę za komplet do 2100 gdyż rowerek jest zeszłoroczny. Swoją drogą jaką cenę można wynegocjować wg was stacjonarnie, jeśli w sklepach internetowych chodzą za ok 1700 zł ?

 

Tym sposobem nie wiem na co się zdecydować, czy Scott, czy Kross, czy może jeszcze jakiś inny  :confused: ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kolega podczas gwałtownego hamowania w lesie Kross-em  B6 upadł na bok tak, że podniosło się tylne koło i opadło na ziemię z wysokości około 0,5m. Koniec jazdy, rower na plecy i czekał około miesiąca na gwarancyjną wymianę pękniętej ramy. Rower kupił jesienią 2014 r. Ale to jedyny przypadek jaki znam uszkodzenia Krossa, jeżeli nie będziesz szalał powinno być ok. W moim mieście jest sklep Krossa który ma również ofertę na Allegro. Kupuję w necie i odbieram w sklepie po cenach internetowych. Popatrz również na ofertę sklepów Martes tam mają rowery Krossa pod swoją marką w całkiem niezłych cenach. A jeżeli wytrzymasz jeszcze trochę to 20% rabatu to standard w sklepach pod koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2100 kupisz R4 / 2016, posiadam takowy i do zastosowań o których piszesz jest to IMO dobry tower za te pieniądze. Skoro jesteś zdecydowany na "mtb".

 

 

Czy mógłbyś podać link do sklepu gdzie mogę znaleźć R4 za 2100? Widziałem już kilka fajnych obniżek, ale dotyczyły one z reguły rowerów z ramami  L / XL a ja potrzebuje konkretnie rozmiaru M. 

 

 

W Krossach do modelu nr 6 na końcu masz inną ramę niż w wyższych modelach. Osprzęt też kiepski. Może zamiast Levela R1 pomyśl nad Evado. Zwłaszcza, że jeździć będziesz po asfalcie, szutrach i ubitych drogach leśnych.

 

 

Raczej MTB, zdarz mi się jeździć po piasku i błocie.

 

Podsumowując, po dzisiejszym dniu scott raczej odpada. Zostaje Kross Level R1 + nowa korba Alivio, wydaje się to niezła opcja za przyzwoite pieniądze. Wpadł mi w oko jeszcze jeden egzemplarz - szary Cannondale 2017 TRAIL 29 6, Przy odrobinie szczęścia jestem w stanie kupić go za 2400 z hakiem (musiałbym nagiąć budżet). To co za nim przemawia to dożywotnia gwarancja na ramę i fakt że ten rowerek mi się po prostu podoba. W końcu to Cannondale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i o to mniej więcej chodzi, w R2 są ciut lepsze przerzutki i hamulce hydrauliczne, a ja zamiast tego 10 razy bardziej wolę korbe z Alivio.

Przy czym zastanawiam się jeszcze czy może nie lepiej Cannondale, tz czy rzeczywiście jest to warte wydania dodatkowych 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OLX jest R4 za 1999 rozmuar M z XCRem więc chyba 2016 opisany jako "nowy, nietrafiony prezent".Piszę z tel i nie umiem wkleić Ci linka ale ten rower jest z Wadowic, łatwo znajdziesz.

 

Sorki, to jednak L, na samym końcu jest info.

Edytowane przez spejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...