Skocz do zawartości
  • 0

Pierwszy poważny rower


Gość Początkujący Rowerzysta

Pytanie

Gość Początkujący Rowerzysta

Witam,

chciałbym Was prosić o poradę co do wyboru roweru. Jestem w tym naprawdę zielony, jedyny rower jaki posiadałem to biedronkowe urządzenie roweropodobne, ale jeździłem nim dobre 5 lat (nie było to intensywne użytkowanie). Chciałbym teraz trochę więcej czasu spędzić na rowerze (na start 1-2 razy w tygodniu trasy po 20-30 km i z czasem ilość ta będzie rosnąć). 

 

Tyle tematem wstępu. Teraz chciałbym przedstawić swoje predyspozycje. Ważę 115 kg., mierzę 182 cm wzrostu. Jak już wspomniałem nie znam się na rowerach, dlatego dużo czytałem artykułów, jednak opinie co do poszczególnych elementów są podzielone. Nie znam się i raczej nie mam czasu osobiście wkładać wiele serca do roweru, dlatego chcę coś jak najmniej awaryjnego, jak najprostszego w obsłudze (żeby nie powiesić się przez wkład w profesjonalny serwis). Nie jest to pewnie jedyna firma, ale moją uwagę przede wszystkim przykuły rowery KROSSa, jednak jeżeli ktoś twierdzi, ze lepszym rozwiązaniem będzie rower firm typu Kellys cz Merida, to także je rozważę.

 

No cóż, jako typowy "Janusz biznesu" (nikogo nie obrażając) szukałem okazyjnej ceny w przełożeniu na jakość. Znalazłem kilka modeli, linków nie wstawiam - wszystkie są nowe, rozpisze nazwy oraz ceny, a na końcu porównawczo zadam pytania. Jako, że jestem dosyć wysoki i że tak to nazwę duży (nie jestem jakoś super zalany - trenuję na siłowni oraz gram w piłkę) to celowałem w koła 27,5 calowe oraz 29, ponieważ moim zdaniem koła 26 calowe wyglądają dziecięco.

 

Nie trzymając się zasady faworytem w stosunku cena jakość jest Kross Hexagon X6 z 2016 roku w cenie 1499 złotych (w sklepie 1800). Przemawia za nim tylna przerzutka Alivio, Kaseta Altusa, Widelec 100 mm z opcją blokady Suntour'a. Minusem są koła 26 cali. No i jest jeden element, który nie wiem czy traktować jako plus, czy minus. Hamulce hydrauliczne Tektro Disc HDC-300. Jak już wspominałem jestem początkujący, dlatego sam nie dam rady bawić się z tym osprzętem w ramach odpowiedniej regulacji, odpowietrzania czy napraw (no może odpowietrzyć bym się nauczył). Będę jeździć po mieście (głównie), czasem w lesie i nie mam zamiary wychodzić w deszczowe dni (choć wiadomo pogoda może zaskoczyć w trasie).

 

Kolejnymi propozycjami są: (cena internet/najbliższy sklep stacjonarny - czyli 10% od cen katalogowych)

- Hexagon R5 z 2016 za 1439/1620

- Hexagon R4 z 2016 za 1445/1530

- Hexagon R4 z 2015 za 1499/1530

- Hexagon R3 z 2017 za 1360/1440

- Hexagon R3 z 2016 za 1350/1440

- Hexagon R2 z 2017 za 1400/1260

 

Jak widać przedział cen jest niewielki (od 1260 do 1500), a rowery różnią się niektórymi elementami, czasem nawet o 2 stopnia skali Shimano. Przede wszystkim zastanawia mnie wybór hamulców, oraz widelca (ze względu na wagę, bo potrzeba mi mocnych hamulców co nie wjadę pod samochód, oraz amortyzatora, który by się nie domykał). Waga roweru oscyluje wokół 14,5 kg +- 0,5 kg.

 

Chętnie rozważę każdą opinię oraz inne propozycję do 1500 złotych, najlepiej z uzasadnieniem zawierającym odrzucenie poszczególnych modeli podanych przeze mnie i najlepiej poparcie innym własnym np."R2 i R3 w tej cenie Ci sie nie opłacają, bo w tej cenie masz rower X który posiada lepsze Y, jednak nie wiem czy ma tak samo dobre Z".

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...