Skocz do zawartości

[Tour De France 2017] Wątek ogólny o wyścigu


Rekomendowane odpowiedzi

Tia , na filmiku z góry to już tak jednoznacznie nie wygląda . Na moje oko Cavedish stwierdził ze się przepchnie ( zobaczcie jak idzie w lewo w Sagana ) , a jednak się odbił i wylądował w barierkach. Łokieć Sagana jest z prawej gdy już dawno było po kontakcie. Całosć dostępna tu: 

 

  

post-104361-0-74116900-1499203491_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Decyzja surowa, troche wyjeta z kontekstu
Czyżby? Wpakował rywala w barierki i wykasował mu co najmniej pół sezonu w ściganiu = zarabianiu pieniędzy na życie w krótkotrwałej karierze kolarza. To są ludzie tacy ja my, pracują ciężko żeby zarobić na życie swoje i swoich bliskich. Można się tłumaczyć walką sportową, ale takie uzyskanie swojego sukcesu kosztem rywala nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym jest "bydlactwem". Tak wiem, co napisałem, byłem fanem Sagana, ale to co zrobił jest niedopuszczalne. Mam nadzieję że wszystko przemyśli i będzie w przyszłości wielkim sportowcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W calym tym zamieszaniu wyscig traci dwie gwiazdy

 

I to jest w tym najgorsze.

 

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że Sagan łokciem wrzuca Cava na barierki. Gdy obejrzeć filmiki na spokojnie można dojść do wniosku, że ten łokieć, który tak źle wygląda na ujęciu z przodu, jest wynikiem łapania równowagi po kontakcie z Cavem. Na pewno łatwiej byłoby to ocenić, gdyby w kluczowym momencie na ujęciu z góry w kadr nie łapało się drzewo. Zerknijcie tu: http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/peter-sagan-wyrzucony-z-wyscigu-tour-de-france-2017/3nqycm

 

Dochodzę do wniosku, że jedyną winą Sagana jest to, że Cavowi zajechał. Cav natomiast miał większą prędkość, nie odpuścił i wjechał w większego Sagana, posiadającego skill w utrzymywaniu równowagi bez względu na wszystko. W konsekwencji to Cav zmielił się o barierki a Sagan utrzymał równowagę i pojechał dalej.

 

 

byłem fanem Sagana, ale to co zrobił jest niedopuszczalne. Mam nadzieję że wszystko przemyśli i będzie w przyszłości wielkim sportowcem.

Łaska kibica na pstrym koniu jeździ.

Naprawdę uważasz, że Sagan z dnia na dzień przestał być wielkim sportowcem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmie z kamery od przodu ( teleobiektyw zaburza perspektywę ustawiając kolarzy w zasadzie w jednej linii) ktoś analizował klatka po klatce i widać jak Sagan idzie  w stronę bandy, wtedy, uzupełniając obserwację to kamerą z góry jest około metr między nim a wciskającym  Cav ( cienie rowerów w momencie gdy kolarze są już pod liścmi)  , i Sagan mógł go nie widzieć, potem przed kołem Sagana przemyka prowadzący pierwszy kolarz i w tym momencie Sagan pewnie minimalnie odpuszcza  (zwalnia) 

Idący już prawie po bandzie Cav  momentalnie uderza w ramię Sagana ponad łokciem. krzywiąc już twarz w uniku, wtedy popchnięty Sagan powoli wystawia łokieć, Cav  leci na bandę i w chwilę po tym jest uchwycona ta klatka z łokciem w czerwonym kółku, już po trąceniu i podczas łapania równowagi po kolizji, popatrzcie na grzbiet i biodra

 

Przyczyna upadku - Sagan, ale jakie intencje? Na spokojnie to nie wygląda na hokejowe zagranie, tylko raczej stratowanie przez rozpędzonego konia, kolarza który pojawia się z martwego pola, zauważcie też że Sagan jedzie w ciemnych okularach a ten moment jest w rejonie gdzie na chwilę przed kolizją schowali się w cieniu...

 

Przykra sprawa, jest reakcja sędziów, bo każda taka sytuacja to realne zagrożenie życia stratowanego... ale to ryzyko, Panowie wiedzą co robią...

 

*metr między nim a wciskającym  Cav  - mam na myśli nie metr pomiędzy rowerami, tylko  oś przedniego koła Cav jest na wysokości tylnego koła  Sagana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej Cav swojej relacji z Saganem "bydlactwem" nie nazwal.

Zaraz po wypadku Sagan byl przy Cavendishu, co Mark przy wywiadach za kazdym razem podkreslal. Aczkolwiek nie za bardzo rozumial ten lokiec.

Wypadek, walka na topie. Na tym wszystkim caly wyscig stracil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy obejrzeć filmiki na spokojnie można dojść do wniosku, że ten łokieć, który tak źle wygląda na ujęciu z przodu, jest wynikiem łapania równowagi po kontakcie z Cavem.

Też tak uważam. Cavendish chciał odepchnąć Sagana, a się od niego odbił.

sagan1.jpg

sagan2.png

 

Na igrzyskach w Rio sam przewrócił innego zawodnika w nieco podobnej, a nawet gorszej sytuacji: https://www.youtube.com/watch?v=869ytxoJsF8.

Moim zdaniem decyzja sędziów jest niesłuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko Cavedish stwierdził ze się przepchnie

 

Jestem tego samego zdania, na lewo był kolarz Cofidisu i Lotto, Cav wybrał tor między Saganem i bandą i źle wybrał. Sagan jest silniejszy, bardziej agresywny i jak widać jeździ szerzej. To czy tak wolno pozostawiam sędziom, ale nawet na podrzędnych "ogórkach" jak podjeżdżasz do gościa z tyłu to musisz uwzględnić, że Cię zahaczy, bo sam musi uskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ta decyzja to jak rzut karny w ostatniej sekundzie meczu piłkarskiego w sytuacji dyskusyjnej - budzi kontrowersje.

Moim zdaniem łokieć pojawił się po kontakcie. Wygląda to tak jakby Sagan ratował się przed upadkiem po zderzeniu.

Chyba trochę zbyt drastyczna kara.

Ale nic nie słychać o odwołaniu się od decyzji. Wygląda na to, że posypali głowę popiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać: http://www.cyclingnews.com/news/peter-sagan-bora-hansgrohe-protest-decision-to-disqualify-rider-from-tour-de-france/

 

Greipel też zmienił zdanie: (za Cyclingnews)

"Sometimes I should watch images before I say something," the German from Lotto Soudal wrote on Twitter. "Apologies to @petosagan as I think that decision of the judge is too hard."

 

No właśnie kara za surowa. Oby zmienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Naprawdę uważasz, że Sagan z dnia na dzień przestał być wielkim sportowcem? 

Mój wcześniejszy wpis był zbyt emocjonalny, teraz użył bym innych słów, ale kontekst podtrzymuję. Peter zasłużenie korzysta ze statusu gwiazdy, zapracował na to i chyba wszyscy lubimy go za ten element szaleństwa który wprowadza do peletonu. Ale wielkim sportowcem jest się nie tylko dzięki temu że się wygrywa, ale także dzięki temu jak się wygrywa, a ostatnio Peterowi z trudem przychodzi przyznanie że ktoś może być lepszy. Prawdopodobnie gdyby taką sytuację miał z jakimś teamowym woziwodą, to nikt by się nawet nie zająknął żeby "skrzywdzić" Petera dyskwalifikacją, bo to przecież gwiazda bez której widowisko traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmów wynika, że kara dla Sagana zdecydowanie zbyt ostra. Cavendish znacznie przyczynił się do wypadku. Na "żyletkę" wchodził między Sagana a barierkę, położył głowę na ramieniu Sagana przez co stracił równowagę. Ruch łokciem Sagana nie miał już najmniejszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

you tube działa u mnie jak trzeba.

 

z tego wszystkiego wynika jedno: nie mozna się opierac na jednym zrodle informacjii. z calego tego zamieszania wynika ze jednak Sagan specjalnie tego nie zrobil. j jego wczesniejsze zachowania(rzucanie sprzetem itp..)przykleiły mu łatkę szalenca.  a ten Cavendish powinien ocenic ryzyko a nie pchac się na rympał do przodu.

zwłaszcza ze wczesniej juz się inni wyglebili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem łokieć pojawił się po kontakcie. Wygląda to tak jakby Sagan ratował się przed upadkiem po zderzeniu. Chyba trochę zbyt drastyczna kara.

 

Jestem tego samego zdania, ogladalem to kilka razy i dal mnie byla to bardziej proba łapania balansu po "przytuleniu" niż wywalenie kogoś łokciem na bande. Z reszta widac na filmie że łokieć poszedł juz po fakcie...

 

Tak czy siak sprawa nie jest oczywista, wielu juz odszczekało to co wczoraj mowili na gorąco, a sedziowie... wywalili na te chwile najbardziej medialnego zawodnika TdF bo "tak im sie wydawało ";-P. Szkoda, jak dla mnie bardzo duza strata, bardzo lubię oglądać Pietrka. Zostanie mi tylko Zgred. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby, bo to za duża strata za sroga kara, sytuacja nie była jednoznaczna, wina jest tez po stronie Cavendisha.

TEz trzymam za to kciuki, i wydaje mi sie że tak własnie się stanie, szczegolnie po tym jak Cava powiedział, że nie jest obrażony na Pietrka, dalej go lubi, chce se tylko z nim pogadać na osobności.  A skoro tak, to ... ;-) czekam na news z ostatniej chwili ... że Pietrek jedzie dalej. BO jesli nie... to bedzie ten temat bulgotał pewnie do konca tegorocznej pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...