Skocz do zawartości

[Tour De France 2017] Wątek ogólny o wyścigu


Rekomendowane odpowiedzi

popieram zdanie @1415chrisa, wyjątkowo emocjonujące zawody w tym roku nie ma takich dominatorów jak kiedyś w czasach przetaczania krwi, bardzo wyrównany poziom i dużo emocji na końcówkach.

Miło patrzeć na kwiatka jaką chłopak ma moc i jak wielu znakomitych górali urywa, przykro patrzeć na Quintanę bo to cień zawodnika sprzed roku.

 

snołborder...też bym im te słuchawki z uszu powyrywał, byłoby jeszcze ciekawiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Radio sramto, radio owamto a drzewiej to były Panie wyścigi"

Może były a może nie - nie wiem czy oglądanie Mercxa albo Induraina jak wygrywa z 10 minutową przewagą jest ciekawsze. Powiedziałbym, że nie ale co ja tam wiem... Poza tym to narzekanie na łączność radiową robi się już nudne. Dopóki ktoś z UCI nie zrobi rewolucji to sytuacja się nie zmieni. Po co zatem każdy post zaczynać od powtarzania po raz kolejny tego samego?

 

Chyba oglądam inny wyścig bo emocji zero. Od początku do końca wiedziałem kto wygra wyścig.

"nuda jak w polskim filmie..."

A u buków obstawiłeś skoro wiedziałeś? I patrz Pan jacy Ci ludzie głupi - nie wiedzieli a jechali. I się łudzili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje naiwnosci, jesli choc przez moment czules, ze cos sie moze "wywrocic" ;)

Jedyne co sie wywrocilo, to sporo kolarzy przez debilne zjazdy na koniec etapow gorskich itd

Jest jeszcze Janosik, Kariera Nikodema Dyzmy (to jest super).

 

Nie masz ciekawszych zajec w zyciu? Po grzyba ogladasz i siejesz swoje zniechecenie i frustracje.

A moze nalezysz do tych co porostu tak maja...?

 

W ostatnich latach 2-3 min przewagi, nuuuda, w tym roku kilkanascie sekund, nuuuda.

I oczywiscie wszystkie znafcy z gory wiedzialy kto wygra.

Jakakolwiek niewielka techniczna awaria, mogla skasowac Froomiego przewage.

 

To jak juz tak poczules sie madrzejszy odwolujac sie do mojej naiwnosci, to powiedz kto wygra Vuelte, zaoszczedzisz mi godzin spedzonych przed TV a i pewnie cos bym tez mog przyrobic na zakladach.

 

Brawo dla Bodnara i Kwiata. Kwiat po tym TdF bedzie na top wanted liscie kazdego teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Polacy,cudowne dzieci dwóch pedałów :),jak powiedział klasyk.Jak byłem szczylem to czasówki mnie wnerwiały,jakieś nudne mi się wydawały.Dzisiejsza to była bajka,trzymała do końca w napięciu.A Kwiatkowski powinien zostać wybrany  MVP wyścigu :).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak fascynujący jest TdF 2017 świadczy żywiołowość wypowiedzi w tym wątku.

Żywiołowość wypowiedzi w tym wątku zabiło międlenie "kiedyś to był", "bo radio...", więc na tej podstawie nie wyciągałbym żadnych wniosków.

 

Akurat wczoraj byłem w terenie i taki etap mnie ominął :/ Może jakaś powtóreczkę chociaż wyłapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz ciekawszych zajec w zyciu? Po grzyba ogladasz i siejesz swoje zniechecenie i frustracje.

A moze nalezysz do tych co porostu tak maja...?

 

W ostatnich latach 2-3 min przewagi, nuuuda, w tym roku kilkanascie sekund, nuuuda.

I oczywiscie wszystkie znafcy z gory wiedzialy kto wygra.

Jakakolwiek niewielka techniczna awaria, mogla skasowac Froomiego przewage.

 

Chyba można mieć swoje zdanie a pytanie jest co się tak ciskasz skoro coraz więcej ludzi widzi, że wyścig (kolarstwo) skręca w nie koniecznie dobrą stronę. Ty wolisz oglądać dziecinadę gdzie od początku wiadomo kto ma wygrać bo nie może być inaczej w przypadku SKY. Naprawdę sądzisz, że są normalne parusekundowe przewagi w takim wyścigu?? Naprawdę na serio bierzesz kwestę, że kilku pomocników jest być może lepszych od liderów grup. Dasz mi gwarancję, że przy takiej dyspozycji Landa nie wygrał by z Frommem gdyby go nie powstrzymywali?? Owszem każdy ma jakąś rolę do odegrania w zespole ale sytuacja gdzie być może jeden z pomocników jest lepszy od swojego lidera i ciągnie go pod największe podjazdy to raczej nowość w tej klasy wyścigu. Nawet co jest rzadkością zwycięzca nie wygrał ani jednego etapu. Chcesz to oglądać spoko ale nie ciskaj się jak ktoś ma inne zdanie i nie rób z niego debila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na koniec tylko jedno - to, co zrobil Kwiatkowski w tym wyscigu w glowie sie nie miesci.

Nie widzialem nigdy kogos tak pracujacego dla ekipy, dwoil sie i troil, nawet zarcie rozdawal kolegom

i jak bylo trzeba oddawal rower.

Udowodnil przy tym, ze jest SWIETNYM goralem i ZNAKOMITYM czasowcem.

To definicja kolarza, ktory wygrywa wielkie toury. Jesli Sky zmarnuje tak wielki talent w szczytowym jego

momencie to ... brak slow. Albo jasno postawcie sprawe - Kwiatkowski jest liderem od 2019,

albo dajcie mu odejsc do teamu, ktory mu zagwarantuje taka pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ty wolisz oglądać dziecinadę gdzie od początku wiadomo kto ma wygrać bo nie może być inaczej w przypadku SKY.
 

 

Dziecinadą są takie wypowiedzi. (nawiasem kliknąłem + reputacji przypadkiem na tablecie). Kilka osób zna tu przyszłość. 1415chris słusznie pyta o wynik Vuelty, bo zachowujecie się, jakby wszystko było oczywiste dla "znawców". Prawda jest taka, że miała być kolejna walka Frooma, Contadory i Quintany. Okazało się, że nie mieli nogi i takiej walki nie było. Froomowi też mogła zdarzyć się słabość. Już tak było w którymś wyścigu. Nie można powiedzieć, że rywale go nie sprawdzili. Sprawdzili, ale wyszedł obronną reką.

 

Landa. Landa w poprzednim sezonie nie istniał. Skąd wiadomo, że nie spaliłby się, gdyby kilka razy go zaatakowano. To, że ktoś dobrze wygląda na jednym-dwóch etapach nie znaczy, że wygrałby cały wyścig. Skoro Froome wygrał, to znaczy że Sky słusznie wystawił go jako lidera. Kropka. Zwycięzców nikt nie sądzi. Niech sobie Landa czy Kwiatek znajdzie team, który go wystawi jako lidera i pokona Froome'a. Droga wolna. Kto zabrania?

 

Kwiatkowski. Wszyscy się zachwycają, że robi super robotę. No dobra. Ale jak miał słabszy sezon, to tak psy na nim wieszano, że żal było czytać. Mnie osobiście irytuje ta krótka pamięć kibiców. Kwiatek ma mocne strony, ale wcale jeszcze nie wiadomo czy nadaje się do walki o generalkę wielkiego Touru. Pozostaje mieć nadzieję, że nie zaliczy już więcej słabych sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vuelta to inny rozdział i inna książka. Tu temat dotyczy zupełnie innego wyścigu. Jeszcze raz powtarzam każdy może mieć inne zdanie i wizję wyścigu. Wygrał ten co miał wygrać i będzie tak przez jeszcze kilka lat przy założeniu braku dolegliwości zdrowotnych i takich pomocników jak Landa i Kwiatek. Bez tego pierwszego bo już powiedział, że ma dość bycia "murzynem" i sztucznego powstrzymywania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beskid, oczywiscie ze mozesz miec swoje zdanie. Jest jeszcze Pies Reksio i Pszczulka Maja, jak ci i tobie podobnym TdF sie nie podoba. A jak masz zamiar tu hejterzyc, to panu podziekuje.

To jak juz jestes takim genjuszem, to trzeba bylo chlopie zastawic swoją rodzinę i natrzepac kasy. No chyba ze juz to zrobiles, to chapeau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz łaskaw jako moderator zachować trochę kultury i się ode mnie odwalić bo widzę, że normalną rozmowę chcesz zamienić w pyskówkę. A potem jeden z drugim macie pretensje, że jestem niegrzeczny. Czemu wymyślasz każdemu kto ma nieco inną wizję?? Wymyślasz od frustratów i każesz nie oglądać?? Jest tu jakaś jedyna słuszna linia?? Jeśli tak to trzeba od razu zaznaczyć, że nie przyjmujemy odmiennego punktu widzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli tak to trzeba od razu zaznaczyć, że nie przyjmujemy odmiennego punktu widzenia. 

Ale to działa w dwie strony. Ty i frakcja "kiedyś to był wyścig" uważacie tych, co potrafią czerpać radość z oglądania TdF A.D 2017 osoby naiwne jak dzieci. To jest dopuszczanie odmiennego punktu widzenia?

Rada jest racjonalna - skoro cierpicie oglądając TdF. Idźcie w tym czasie na rower. I nie psujcie zabawy innym swoimi komentarzami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie psujcie zabawy innym swoimi komentarzami

więc to forum nie jest od wyrażania swoich osobistych opinii? Zastanawiające!

 

 

Jest jeszcze Pies Reksio i Pszczulka Maja

Gdzie jeszcze odeślesz MOD TEAM, tych którzy mają czelność  nie zgadzać się z twoim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słowo daję komenty na forum Onetu dotyczące TdF są bardziej rozsądne niż to co tu się dzieje. Tak wiem mogę zawsze tam spadać jak mi się tu nie podoba uprzedzając odpowiedz. A wystarczyło napisać dla przykładu, że "było by wielką niespodzianką gdyby Froom nie wygrał" i już nie było by tych wizji przyszłości ale jak widać głos polemiczny odbiera komuś radochę z oglądania. Kurde nawet nie wiedziałem, że mam aż taki wpływ na forumowiczów. Dziękuję. 

 

@marcinusz generalnie zostałem tutaj spacyfikowany i mam jakby zakaz prowadzenia dyskusji więc jak mnie cytujesz i chcesz porozmawiać to od dzisiaj rób to na poziomie. Komuś się nie podoba wizja powtórek w piłce czy głośnych kiedyś w F1 "poleceń zespołu", ... Jest to odmienne zdanie nie równoważne z nie oglądaniem dyscypliny. Nie jestem fanem radia i przetwarzania kilometrów danych przez dyrektorów ekip w trakcie etapu. Nie jestem fanem tak mocnej ekipy jak Sky bo to nie piłka nożna by było aż tak wielu dobrych kolarzy by obdzielić inne ekipy. Nie jestem wreszcie fanem sytuacji gdzie na wspinaczce ucieka Francuz. Za nim paru chłopa gdzie Landa nagle odskakuje na 300m i tak samo staje w miejscu bo przecież inaczej nie może. Kolarstwo to prosta i czytelna dyscyplina. Wygrywa ten co jest najmocniejszy. Moim zdaniem wygrała cała ekipa SKY jako taka z Kwiatkiem i Landą na czele i powoli tak to trzeba odbierać. Kto realnie jest im wstanie podskoczyć?? Nikt bo rywale Frooma nie jadą nawet tak jak on czasówki. Jak nie zrobią przewagi w górach to nic nie ugrają bo gdzie to mają zrobić?? Nawet defekt nie jest kłopotem bo lider dostaje rower od kolegi z zespołu. Tyle z mojej strony i do następnej edycji TdF jak dożyjemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...