Skocz do zawartości

[przerzutka]kolka przerzutki sram x.9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,kupilem kolka do przerzutki tacx T4080 z opisu wynikalo ,ze pasuje do modelu i rocznika.Generalnie jest tak ,ze dolne kolko nie pasuje gdyz pin na wozku jest inaczej oddalony i nie pasuje do otworu w kolku.Mam pytanie czy ktos kiedys przerabial?.Mysle o wierceniu w tym plastiku,bo raczej wolalbym nie szlifowac tego pinu ktory chyba pelni jakas

funkcje podtrzymujaca niby;).Z wymiana w sklepie to nie wiem czy moge zrobic bo kupilem w sklepie w zime internetowo i czekalem az mi sie stare kolka rozwala w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Miałem to samo. Do przerzutki z rocznika 2007 te kółka nie chciały pasować, więc musiałem lekko podwiercić aby się zmieściło. Za wzór do właściwego rozstawu posłużyło stare kółko. Wyszło średnio bo wiertło lekko zeszło, ale i tak dało się zamontować i używałem przez jakiś czas.

Właśnie ze względu na te nie typowe (czyt. drogie) kółeczka obecnie używam Srama X-7 i mogę sobie kółka zmieniać na dowolne bo w tym modelu akurat są standardowe.

P.S.

Przy wierceniu uważaj na łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myslalem dlugo na tym tematem i wydaje sie ze byloby najasensowniej spilowac ten pin.Raczej mimosrodowe ulozenie kolka nic nie daje wiec nie wiem czemu mialo sluzyc w pierwotniej wersji.Chyba zeby nic innego nie pasowalo.

Edytowane przez swimfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z ta przerzutką.

Naszukalem sie troche w internecie i nigdzie nie moge zanalezc. Wymienilem kolka przerzutki i wydaje sie ze lancuch nie jest w linni  (na jednym z pulek delikatnie sie slizga). Hak, prosty, wózek tez.Ktos widzial jak sie rozbiera tylna przerzutke na youtube i czy mozna cos jeszcze z tym zrobic (wychodzi ze moze taki juz luz jest, chyba ze cos innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na wózku luzów nie mam jedynie na śrubie mocującej przerzutkę do haka.Wymieniłem nowe kółka i jest poprawa ale i tak mi się wydaje że ramię przerzutki (wózek)ma pewien skos. Finał jest taki że od czasu do czasu jak przerzucenie na największą z tyłu i wracam w dół łańcuch na górnym kółku działa ok na dolnym wymija się z ząbkami koła delikatnie.Skutkiem tego będzie jak w poprzednim zestawieniu kółko górne wyglądać będzie jako tako dolne poszarpane niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Mod Team

Trochę odkurzę temat dla potomnych.

Moje kółka w X9 10rz. straciły ząbki więc siłą rzeczy pogrzebałem w necie i bez jednoznacznej odpowiedzi zaryzykowałem i kupiłem pierwsze z brzegu Sh  RD-5700 numer Y5XH98120. Na tulejkach. Pasują, działają bez zarzutu. Cena pomijalna.

Wróciłem do tulejek zamiast łożysk kulkowych po dużym zonku. Łożysko w kółku napinającym stanęło i łańcuch zmechacił pantograf.

 

 

20180215_110102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...