Skocz do zawartości

[miejski] Rower Victus za 200 zł czy warto kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupienia używanego roweru Victus (Air Force One) za 200 zł. Czy opłaca się kupić taki rower? Zębatki wyglądały w miarę dobrze, więc pod względem technicznym chyba jest ok, może trzeba będzie nasmarować lub wymienić linki. Był podobno nietrafionym prezentem i stał prawie nieużywany w piwnicy. Kawałek się nim przejechałem i nie był zły, tylko kierownica jest trochę za daleko i trochę źle mi się pedałowało, bo nie dostosowałem wysokości siodełka. Roweru potrzebuję do okazyjnej jazdy po mieście - na działkę, do parku itp., ewentualnie na uczelnię czy do pracy ale raczej nie codziennie. Jazda raczej rekreacyjna, ważne by rower w miarę jechał lekko i łatwo się rozpędzał bez dużego wysiłku (dobrze mi się jeździ na Rometowskim szosowym Albatrosie, gorzej na rowerach z wypożyczalni rowerów miejskich). Wzrost 1,80m.

Czy za taką cenę kupiłbym coś lepszego? W sumie to i tak teraz nie mam za bardzo kasy, więc nie wiem czy to mi się opłaca - miałem w planie tylko doprowadzenie napędu Albatrosa do stanu używalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem to wiadomo, że rower szosowy to nie jest, chodziło mi o to, że na Albatrosie na tym samym przełożeniu mogłem zarówno jechać bardzo powoli tempem spacerujących pieszych muskając ledwo pedały, jak i praktycznie bez żadnego wysiłku rozpędzić się i jechać stałym tempem dłuższy odcinek. Natomiast na rowerach  z wypożyczalni Wrocławskiego Roweru Miejskiego  1 i 2 bieg nadaje się tylko do jazdy pod górę i najwyżej do ruszenia z miejsca, a na 3 dłuższa jazda jest bardziej męcząca niż na Albatrosie - nie wiem czy to wynika z wyeksploatowanego napędu czy z różnicy masy. Nie wiem czego się spodziewać po tym rowerze Victus, dlatego pytam. Nie mogę też znaleźć o nim żadnych informacji - znajduję tylko oferty na olx, a na stronie firmy są tylko narzędzia ogrodnicze.

Co do Albatrosa to w sumie nie nadaje się za bardzo jako rower miejski ze względu na wyboje, szyny i krawężniki, więc gdyby nie ta kierownica w Victusie to bym był bardziej zdecydowany, bo generalnie spodobał mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...