Skocz do zawartości
Pulse

[licznik GPS] Wahoo ELEMNT

Rekomendowane odpowiedzi

Branza
W dniu 18.09.2017 o 22:45, Mr. Dry napisał:

Ile realnie wytrzymuje bateria i czy da radę ładować podczas używania?

Wahoo Elemnt

Podczas dwugodzinnego treningu bateria została wyczerpana o 21%. W tym czasie sparowane były z komputerkiem czujniki Cad, HR i Speed oraz połączony był telefon przez BT lub ANT+.  Mój telefon posiada ANT+ ale aby sparować go z urządzeniem Wahoo muszę włączyć BT więc tak naprawdę nie wiem jakiego wtedy protokołu używają urządzenia do komunikacji. Strava po ANT+ w telefonie wykrywa czujniki nawet jeśli w telefonie nie mam włączonego BT.

Co do ładowania podczas jazdy, jeśli zamontuje GPS na mostku to Elemnt nie mogę ładować, kabel nie zmieści się miedzy mostkiem a urządzeniem ( mam obniżony mostek a szkoda mi obcinać rurę sterową ( u ciebie może nie być problemu ) ale na tym samym uchwycie zamontowanym na kierownicy lub gdy użyję uchwytu na wysięgniku to z ładowaniem nie ma  problemu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efv

Hmmm... Aż dziwne... Ja mam Elmnt Bolt i korzystam z podłączonego telefonu do podawania pozycji on-line dla domowników + czujnik kadencji i prędkości po ANT+. Średnio 1h jazdy to max. 10%. A z tego co czytałem przed zakupem bateria powinna wypadać w tych modelach podobnie. I po ANT+/BT parujesz czujniki, telefon tylko po BT. I czujniki mając do wyboru dwa protokoły lepiej parować po ANT+, mniej baterii zżera.

I co do reklamacji - z doświadczenia zakupowego powiem, że generalnie łatwiej reklamować na "zachodzie" niż u nas w Polsce, jedynie problem że wysyłka droższa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Branza

Wszystko się zgadza. Mój trening trwał dwie godziny, w tym czasie z baterii ubyło 21%  :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efv

taaaa... przeczytałem "do 21%" zamiast "o 21%" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
musimisie

Hej, dzięki za zrecenzowanie Wahoo Elemnt. Właściwie już kupiłem zestaw Garmin Edge 130 z sensorami + radar (to jest element który przekonuje mnie do Garmina), ale jeszcze do mnie nie doszedł:). Myślę, że Garmin Edge 130 spełnia moje wymagania, ale chciałem zapytać o bardzo konkretną sytuacje. Raz w tygodniu planuje robić dłuższą trasę ok 120km (natomiast w przyszłym roku wycieczki kilku dniowe). Z przeczytanym opini o różnych modelach Garminach wiem, że żaden nie umywa się do nawigacji, którą oferuje mi smartphone, z racji mało responsywnych monitorów, dlatego wyszedłem z założenia że mały Garmin Edge 130 + iphone na kokpicie będzie dobrym kompromisem. I tutaj pytanie do Ciebie / Was. Jak się ustawia trasy w Wahoo Elemnt Bolt przez aplikacje, czy działa to tak samo szybko i intuicyjnie jak w google maps? Innymi słowy polegam sobie na tej czarno białej mapie + indykatorach komputerka Wahoo, ale jeżeli coś mi się odmieni i będę chciał wyznaczyć nową trasę, to czy mogę to szybko zrobić wyciągając iphona z górnej torby. Tak czy siak raczej się zatrzymam, bo wybieranie nowej trasy za pomocą iphona w trakcie jazdy nie jest jakieś super bezpieczne, a Siri chyba wciąż nie rozpoznaje polskich nazw geograficznych. Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
czarnaMAMBA

Akurat przez ostatni miesiąc miałam okazję jeździć z Wahoo.
Tu kilka słów - https://mambaonbike.pl/wahoo-elemnt-licznik-rowerowy/

Jeśli chodzi o wyznaczanie trasy. Wystarczy na telefonie w aplikacji Wahoo wyznaczyć punkt, do którego ma nawigować i on opracowuje trasę i eksportuje do urządzenia. Wydaje mi się, że ciagnie to z Googla, bo trasy sa niemal takie same.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1415chris

Gdyby jeszcze byla mozliwosc tworzenia trasy po punktach w tej aplikacji, to dopiero by bylo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
czarnaMAMBA

Można na RideWithGPS. I automatycznie się synchronizuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta