Skocz do zawartości

[licznik GPS] Wahoo ELEMNT


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Odkopię wątek.

Czy cena 730PLN za nowy Wahoo Bolt z papierami, to kwota warta jej wydania?  Rocznie jeżdżę całkiem sporo kilometrów około 15 tysięcy, potrzebuję urządzenie do nawigowania po śladzie z mocną baterią i ewentualną możliwością jej doładowania w trakcie jazdy. Czasami lubię się pobawić w walkę na segmentach Stravy. Cyferki typu moc itp mniej mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowy to cena bardzo atrakcyjna. Najlepsza oferta na ostatnim black friday to była ok 850 pln. Według mnie dobrze prowadzi po śladzie a trasy z apki Komoot po uprzedniej synchronizacji same ładują sie do urządzenia. Z segmentów stravy jeszcze nie korzystałem to się nie wypowiem. Bateria jest mocna a co do ładowania to zależnie do jakiego uchwytu będzie urządzenie podpięte.  

Edytowane przez niziol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BlackFriday widziałem chyba za 800 zł. Myślę, że 700 zł to obecnie jest realna wartość tego licznika, weź pod uwagę że ten licznik ma już 3 lata! W skali czasowej Garmina to już nowa generacja liczników. Wahoo nie może wpakować tyle kasy w rozwój co Garmin, więc nie robi obniżek na starocie i sprzedaje je ciągle jako "nowy" model.
Zauważ, że kiedyś Wahoo wyraźnie wyprzedzało Garminy (520), obecnie jest mocno w tyle w porównaniu do 530, więc w cenie detalicznej nie widzę sensu, żeby je kupować (Bolt, Roam) zwłaszcza, że są problemy z rozlewającymi się ekranami (Roam).

Edytowane przez kamfan
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrisK napisał:

  Jak rozgryzałem wahoo tk nie miał opcji podmiany map.   To był główny powód wyboru garmina. Do niego mogę wgrać każdą dowolna mapę 

Ja też się z tego cieszyłem ale właściwie po 2 próbach odpuściłem - na swpoich własnych działa znacznie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 09:12, wkg napisał:

na swpoich własnych działa znacznie lepiej

Niestety jak się lubisz włóczyć i odkrywać dziwne miejsca to mnogość map jest dobrym pomysłem. Niestety mapy garmina często pokazują duże puste pole tam gdzie przecina się kilka ścieżek.  Jeszcze jak bym umiał z heatmapy stravy zrobić mapę do garmina... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.c5fd2c3fa151fc75dbca3ba2ba9d619a.png

 

Ciekawe. Bo ja nigdy żadnych większych różnic nie zanotowałem jeśli chodzi o dokładność. Na załączonym obrazku masz np. mój bolt vs. edge 830. A już takie rozstrzały o jakich mówisz to widze tylko na zapisach z telefonu :) Nawet poczciwe Mio tak mną nie rzucało żebym był raz na jednym raz na drugim brzegu rzeki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrisK napisał:

@zenekzenek A jak sprawdza się nawigacja w np lesie jak chcesz jechać mniej oczywistymi trasami. Jakie tam są mapy i jak z prowadzeniem jak zjedziesz z wyznaczonego szlaku?

Możesz nawigować po śladzie, ale tutaj jestes zależny od jakości tego śladu :) Możesz też wracać po swoim śladzie. Jak zjedziesz to nowsze wahoo umie już podobno przeliczyć trasę, moje niestety nie. Z drugiej strony nie miałem nigdy problemu żeby wrócić na trasę widząc swoją pozycje na mapce i zaplanowany ślad. Mapki, tam gdzie testowałem są jak dla mnie bardzo użyteczne, ale do planowania to raczej używam Komoot bo najwygodniejszy. Co do "mniej oczywistych tras", no to wiadomo, każda nawigacja to tylko ułomny pomocnik i nie jeden raz to co miało być ścieżką okazywało się nieprzejezdne dla mnie :) Jeśli pytasz o to, czy nawi kompletnie wariuje w dzikich ostępach gdzieś na kóncu świata, to nie - spokojnie można się zorientować w którym kierunku podążać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...