Skocz do zawartości

[licznik GPS] Wahoo ELEMNT


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2017 o 22:45, Mr. Dry napisał:

Ile realnie wytrzymuje bateria i czy da radę ładować podczas używania?

Wahoo Elemnt

Podczas dwugodzinnego treningu bateria została wyczerpana o 21%. W tym czasie sparowane były z komputerkiem czujniki Cad, HR i Speed oraz połączony był telefon przez BT lub ANT+.  Mój telefon posiada ANT+ ale aby sparować go z urządzeniem Wahoo muszę włączyć BT więc tak naprawdę nie wiem jakiego wtedy protokołu używają urządzenia do komunikacji. Strava po ANT+ w telefonie wykrywa czujniki nawet jeśli w telefonie nie mam włączonego BT.

Co do ładowania podczas jazdy, jeśli zamontuje GPS na mostku to Elemnt nie mogę ładować, kabel nie zmieści się miedzy mostkiem a urządzeniem ( mam obniżony mostek a szkoda mi obcinać rurę sterową ( u ciebie może nie być problemu ) ale na tym samym uchwycie zamontowanym na kierownicy lub gdy użyję uchwytu na wysięgniku to z ładowaniem nie ma  problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Aż dziwne... Ja mam Elmnt Bolt i korzystam z podłączonego telefonu do podawania pozycji on-line dla domowników + czujnik kadencji i prędkości po ANT+. Średnio 1h jazdy to max. 10%. A z tego co czytałem przed zakupem bateria powinna wypadać w tych modelach podobnie. I po ANT+/BT parujesz czujniki, telefon tylko po BT. I czujniki mając do wyboru dwa protokoły lepiej parować po ANT+, mniej baterii zżera.

I co do reklamacji - z doświadczenia zakupowego powiem, że generalnie łatwiej reklamować na "zachodzie" niż u nas w Polsce, jedynie problem że wysyłka droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej, dzięki za zrecenzowanie Wahoo Elemnt. Właściwie już kupiłem zestaw Garmin Edge 130 z sensorami + radar (to jest element który przekonuje mnie do Garmina), ale jeszcze do mnie nie doszedł:). Myślę, że Garmin Edge 130 spełnia moje wymagania, ale chciałem zapytać o bardzo konkretną sytuacje. Raz w tygodniu planuje robić dłuższą trasę ok 120km (natomiast w przyszłym roku wycieczki kilku dniowe). Z przeczytanym opini o różnych modelach Garminach wiem, że żaden nie umywa się do nawigacji, którą oferuje mi smartphone, z racji mało responsywnych monitorów, dlatego wyszedłem z założenia że mały Garmin Edge 130 + iphone na kokpicie będzie dobrym kompromisem. I tutaj pytanie do Ciebie / Was. Jak się ustawia trasy w Wahoo Elemnt Bolt przez aplikacje, czy działa to tak samo szybko i intuicyjnie jak w google maps? Innymi słowy polegam sobie na tej czarno białej mapie + indykatorach komputerka Wahoo, ale jeżeli coś mi się odmieni i będę chciał wyznaczyć nową trasę, to czy mogę to szybko zrobić wyciągając iphona z górnej torby. Tak czy siak raczej się zatrzymam, bo wybieranie nowej trasy za pomocą iphona w trakcie jazdy nie jest jakieś super bezpieczne, a Siri chyba wciąż nie rozpoznaje polskich nazw geograficznych. Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przez ostatni miesiąc miałam okazję jeździć z Wahoo.
Tu kilka słów - https://mambaonbike.pl/wahoo-elemnt-licznik-rowerowy/

Jeśli chodzi o wyznaczanie trasy. Wystarczy na telefonie w aplikacji Wahoo wyznaczyć punkt, do którego ma nawigować i on opracowuje trasę i eksportuje do urządzenia. Wydaje mi się, że ciagnie to z Googla, bo trasy sa niemal takie same.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.08.2018 o 20:47, czarnaMAMBA napisał:

Akurat przez ostatni miesiąc miałam okazję jeździć z Wahoo.
Tu kilka słów - https://mambaonbike.pl/wahoo-elemnt-licznik-rowerowy/

Jeśli chodzi o wyznaczanie trasy. Wystarczy na telefonie w aplikacji Wahoo wyznaczyć punkt, do którego ma nawigować i on opracowuje trasę i eksportuje do urządzenia. Wydaje mi się, że ciagnie to z Googla, bo trasy sa niemal takie same.

 

 
 

Dzięki,

Zamówiłem Garmin Edge 130 oraz WAHOO ELEMENT BOLT. Wahoo jest super intuicyjny troche jak OSX czy iOS:) I wygląda na to, że przy nim pozostane. Do Garmina przekonuje mnie właściwie tylko radar i wielka szkoda że nie można go sparować z WAHOO.

 

W dniu 17.08.2018 o 09:28, 1415chris napisał:

Gdyby jeszcze byla mozliwosc tworzenia trasy po punktach w tej aplikacji, to dopiero by bylo.

 

Jest taka możliwość ja korzystam z appki Komoot i działa to całkiem szybko, wygodnie i precyzyjniej, a zaplanowana trasa automatycznie synchronzuje się z WAHOO.
To ja dodam jeszcze coś od siebie. Gdyby dodali jeszcze obsługę głosową to dopiero by było:)

 

komputerki.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.08.2018 o 18:05, musimisie napisał:

Zamówiłem Garmin Edge 130

I jak ten 130 ? Ile to ciągnie na baterii  ? Na forum garmina mega  narzekania że głowny ficzer, czyli bateria jest.... zaskakująco słaba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mała aktualizacja co do Wahoo.

Sprzęty BOLT i ELEMNT dostały sporo aktualizacji. Są dosyć dopracowane i mają wiele zalet, pod niektórymi względami przewyższa serię Edge.

Największe i nie rozwiązane do tej pory wady to.

Brak profili dla poszczególnych rowerów.
Jak ktoś ma jeden rower to nie problem, jeżeli masz kilka zróżnicowanych rowerów, np. szosę z pomiarem mocy i MTB to fajnie mieć możliwość szybkiego przełączenia zestawu ekranów, bo np. po co wyświetlać moc której nie ma  na MTB.
Można to robić zmieniając dane ekranów w apce, ale opcja profili na rowery byłaby fajna, szybsza i naturalna.
Mimo, iż sprawa zgłaszana do Wahoo to obecnie nie zapowiada się na jej rozwiązanie.

Ekran segmentów
Ekran segmentów jest średni, czasem chciałoby się więcej danych, w Garminie można dane z dotyczące segmentów umieścić sobie na swoim ekranie, np. w jednym polu strata/zysk, w drugim puls z segmentu (załączany przyciskiem lap po starcie). W Wahoo nie ma tej możliwości, bo jest ekran segmentów, a dane dotyczące segmentów nie mogą być wstawione jako wartość pola na innych ekranach. Garmin daje taką możliwość.

Ogólnie każdy z tych sprzętów zarówno Garmin Edge (nawet najwyższe serie), oraz Wahoo ma jakieś "ale".

Jeżeli te dwie wady o których wspomniałem oraz to co pojawiało się w wątku wcześniej nie mają dla Ciebie znaczenia, to najprawdopodobniej Wahoo to dobry sprzęt dla Ciebie.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chodzi o wykrycie czujników, tylko o oddzielne profile dla każdego z rowerów, gdzie dostępne będą ich ustawienia i statystyki. Chciałbym np. sprawdzić, ile przejechałem w miesiąc na szosie, ile na MTB i na tej podstawie zaplanować np. kolejny serwis lub wymianę łańcucha. Bez grzebania na Stravie przed i po treningu.

Dodatkowo zależy mi na możliwości ustawienia wyglądu ekranu dla danego roweru, bo (to tylko przykład) w czasie wyścigu MTB będę potrzebował bardziej profilu trasy i przejechanego/pozostałego dystansu, a trenując na szosie - czasu jazdy, pulsu i średniej prędkości. Z tego co wiem, Garmin taką opcję posiada.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jedyne statystyki to statystyki tygodniowe, bez podziału na dany rower. Niestety nie ma tu portalu typu Garmin Connect, więc pozostaje Strava.

Co do wyświetlania danych to możesz sobie ustawić kilka ekranów (nie wiem ile wynosi ograniczenie, ja mam chyba 4 albo 5 + nawigacja + profil) i między nimi się przełączać, więc nie ma problemu żeby jeden zrobić dla szosy, drugi dla mtb i do tego kilka innych. Jedyny problem jest taki, że dodawać ekrany można wyłącznie z danymi liczbowymi - profilu trasy nie dodasz, możesz jedynie zmodyfikować istniejący ekran z profilem. Więc jeżeli chciałbyś mieć profil trasy i dla MTB i dla szosy, ale pozostałe dane na obu ekranach inne to nie da się tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia synchronizacji danych? Od razu po skończonej aktywności jest ona ładowana na Stravę, gdzie można przypisać ją do konkretnego roweru? Czy tutaj też trzeba się gimnastykować, łączyć w domu z Wi-Fi, odprawiać szamańskie rytuały?

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystko automatycznie - albo przez telefon jeśli masz połączony z licznikiem, albo licznik będzie automatycznie szukał Wi-Fi. 

W moim przypadku zazwyczaj jeszcze jak jadę windą to jest już wysłane na Strave :p

 

Też mi trochę przeszkadza brak opcji automatycznego wykrywania roweru przez co potem wychodzi na to ze po górach w terenie latam na szosie, no ale niestety. Wystarczyłoby żeby dało się jakiś czujnik przypisać do konkretnego roweru.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, to duży minus. Szczególnie, że to nie jest żadne rocket science, dla programistów pewnie godzina roboty.

Koleżanka w Garminie może sobie nawet kolory pól dla poszczególnych rowerów zmieniać. :D Pojedziemy na jakiś trening, to pobawię się Garminem i zobaczę, czy mi "leży". Jak nie, to chyba sprawa jasna i biorę Bolta. Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW Z tego co wiem, to Wahoo dostało to zgłoszenie, ale raczej nic z tym nie robią. Stąd ja bym obstawiał że tego nie zrobią.

Do statystyk dla rowerów faktycznie lepsza jest Strava czy nawet Veloviever w połaczeniu ze Stravą.

Jednym brak profili będzie przeszkadzał innym nie. Garmin tutaj miażdzy Wahoo, bo dla poszczególnych profili możemy ustawiać sobie dowolne konfiguracje ekranów, motywów kolorystycznych oraz nawet różnego zestawu map.

Kolejnym aspektem jest kwestia powiadomień. Wahoo powiadomi o SMSie, ale nie powiadomi o wiadomości z Whatsappa czy Messenger'a lub innych apek, maili.
Garmin po najnowszej aktualizacji, daje pełną obsługę powiadomień, kwestia tylko jakie apki mają mieć dostęp do powiadomień na liczniku.
Do tej pory nawet powiadomienia o SMSach i połączeniach działały średnio. Obecnie poprostu działa i ma dużo większe pole zastosowania niż w Wahoo.
Dotyczy to serii 1030 i 820

Notabene przymierzam się do recenzji 1030 wkrótce.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepytałem na treningu koleżankę jeżdżącą z Garminem (520 Plus) i jest zadowolona, ale nie była w stanie odpowiedzieć mi na wszystkie pytania.
Czy można, mając przy sobie telefon, ustawić sobie jakąś trasę/cel w dowolnym momencie? Bo że nie można tego zrobić z poziomu urządzenia, to wiem.
Czy trening jest automatycznie synchronizowany ze Stravą itd. po jego zakończeniu?
Aby były widoczne segmenty Stravy, konieczne jest posiadanie przy sobie telefonu?
Dowiedziałem się też, że Garmin nie wykrywa automatycznie roweru, tylko ustawia się to ręcznie przed rozpoczęciem jazdy. ALE - nie jest to już widoczne po wrzuceniu na Stravę i tam trzeba ręcznie ustawić, na jakim rowerze się jechało (a może ona nie umiała tego zrobić?).

W temacie Wahoo - czy to w ogóle działa bez smartfona w kieszeniu?
A jeśli tak, to czy jak wyżej - segmenty są dostępne bez posiadania telefonu?
Czy można sobie wrzucić trasę, zostawić telefon w domu i jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

W temacie Wahoo - czy to w ogóle działa bez smartfona w kieszeniu?

Jak najbardziej!

Teraz, TheJW napisał:

A jeśli tak, to czy jak wyżej - segmenty są dostępne bez posiadania telefonu?

Tak, o ile masz konto premium na stravie.

Teraz, TheJW napisał:

Czy można sobie wrzucić trasę, zostawić telefon w domu i jechać?

Oczywiście. Zresztą trasy są synchronizowane do pamięci urządzenia więc możesz nawet w trakcie jazdy wybrać sobie coś z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TheJW napisał:

Dowiedziałem się też, że Garmin nie wykrywa automatycznie roweru, tylko ustawia się to ręcznie przed rozpoczęciem jazdy. ALE - nie jest to już widoczne po wrzuceniu na Stravę i tam trzeba ręcznie ustawić, na jakim rowerze się jechało (a może ona nie umiała tego zrobić?).

Tak bylo od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zenekzenek napisał:

Oczywiście. Zresztą trasy są synchronizowane do pamięci urządzenia więc możesz nawet w trakcie jazdy wybrać sobie coś z listy.

Tylko musisz pamiętać, że nie działają niektóre funkcje - m.in. live track czy też nie ustawisz sobie (zupełnie) nowej trasy, bo to tylko z telefonu jest możliwe.

Edytowane przez efv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Mam prośbę do użytkowników Wahoo o odpowiedź czy jak jadę w trybie nawigacji według wcześniej narysowanego śladu i licznik rejestruje równocześnie pokonywaną trasę, ale przykładowo w połowie drogi chcę zmienić drogę powrotną i wgrać inny ślad powrotny to muszę przerwać rejestrowanie, wgrać nowy ślad i rozpocząć nagrywanie od tego miejsca i później połączyć kawałki przejechanych śladów, czy działa to niezależnie tj. nagrywa się wszystko cały czas, aż zakończę wycieczkę, niezależnie od tego jak będę kombinował z nawigowaniem po drodze i jakie ślady będę wgrywał? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Robot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...