Skocz do zawartości

[Tylne koło] Specialized Rockhopper - Piszczy


Nequez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mój problem pojawił się jakoś połtorej tygodnia temu, mój kolega dosyć niższy i lżejszy wszedł na mój rower narzekając na wysokość, po czym, pojechał, zrobił kółko i wrócił. Gdy dostałem rower z powrotem dziwnie piszczał. Dzisiaj zlokalizowałem piski i są w tylnim kole, jak postawiłem rower do góry nogami to koło piszczało tylko podczas jechania "do tyłu" ale kiedy jadę normalnie nie ma to znaczenia i piszczy też gdy jadę do przodu. Jakiś miesiąc temu rower był w serwisie bo miałem problem z łańcuchem, możliwe, że gościu wtedy po prostu nie dokręcił koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij zacisk hamulca i wtedy zakręć kołem, być może obciera o tarczę powodując taki pisk. Raczej jest to za głośny dźwięk żeby źródłem była piasta czy bębenek.

 

Wiem że na logikę powinno wydawać dźwięki w obydwu kierunkach, ale jak sam się przekonałem, logika nie zawsze idzie w parze z rowerem  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robilem tego wcześniej, nie powinienem mieć potem problemu z założeniem?


Faktycznie, odkręciłem 2 z 3 śrub żeby tylko poluzować i przestało piszczeć, teraz dokręcić trochę lżej niż poprzednio (było naprawdę mocno przykręcone i myślisz, że pisk zniknie?


Dobra, dzięki wszystko (przymajmniej tak mi się wydaje) działa jak należy, wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odkręcałem odkręciłem 2 z 3 bo w 3, nie wiem dlaczego była rozwalona ta przestrzeń na nimbusa i nie mogłem odkręcić, sprawdziłem nie piszczało, zadowolony dokręciłem, chciałem dokręcić równie mocno jak było na początku i w kolejnej śrubie rozwaliłem miejsce na nimbusa, ale na razie problem rozwiązany, następnym razem będę musiał wymieniać śruby, ale tym się na razie nie martwię. W każdym razie dzięki, problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, które śruby Ty poluzowałeś? Te wchodzące poziomo w zacisk widoczne na zdjęciu?

 

Bo jeżeli tak to właśnie rozkręciłeś połówki zacisku i jeżeli nie skręciłeś tego porządnie to zaraz zacznie sikać płyn i zrobi się niebezpiecznie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odkręciłeś odpowietrznik i jedną śrubę trzymającą połówki zacisku hamulca, przy okazji niszcząc śrubę.

 

Ja Ci radzę zejść do roweru i sprawdzić czy wszystko działa jak należy, bo z jednej strony twierdzisz że nic wielkiego nie zrobiłeś, a z drugiej że już nie piszczy co oznacza że jednak ustawienie zacisku względem tarczy się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to ta śruba teraz nie chce działać z imbusem, nie mam w domu klucza do tego gniazda, ale możliwe że z odpowiednim kluczem by działała i nie jest do końca zniszczona, hamulec sprawdzałem i przynajmniej koło będąc w powierzy po zaciśnięciu hamulca zatrzymuję się od razu więc chyba wszystko jest okej, sama konstrukcja podczas rozkręcania z perspektywy ludzkiego oka też się nie poruszyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...