Skocz do zawartości

[1500-3000] Używany full do elektryfikacjii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna używanego fulla w okolicach 2-3tys. złotych. Zamierzam trochę na nim pojeździć, a następnie poddać go elektryfikacji(wymienić ewentualne wyeksploatowane podzespoły ze spokojem). Zyska dzięki temu jakieś 20kg dlatego rama musi być solidna w kluczowych miejscach i posiadać w miare możliwie duży trójkąt na upchanie elektryki. Stąd moja prośba czy możecie wypowiedzieć się na temat znalezionych przeze mnie ofert lub zaproponować coś godnego uwagi? Myślę, że rama kona coiler lub inna kona np stinky czy deluxe w dużym rozmiarze byłaby idealnym rozwiązaniem, ale ciężko coś znaleźć w tym budżecie. Niby wszystko można zelektryfikować, ale po dłuższych namysłach, znalazłem kilka propozycji i chciałbym abyście wypowiedzieli co sądzicie, czy warto oraz być może macie własne typy.   (183cm i 70kg, a rama custom (np. falcon) odpada z pewnych względów)

raz

dwa

trzy

cztery

pięć

sześć

siedem

 Z góry dzięki za przeczytanie i doradzenie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co podałeś są fajne, tylko to fulle xc. Są lekkie w rezultacie to prawie samo jedzie pod górę ale jednocześnie mają ograniczone możliwości zjazdowe przez mały skok amortyzatora. 

Nie lepiej byłoby szukać czegoś z większym skokiem? Bo teraz chcesz poprawić coś w czym one i tak są niezłe ale zwiększona masa nie spowoduje, że trasy enduro staną otworem.

np takie coś:

https://www.olx.pl/oferta/enduro-full-giant-reign-2-rozmiar-l-CID767-IDmCFNE.html#cd63ed7ef5

https://www.olx.pl/oferta/rower-poiso6n-currare-full-marzocchi-2014r-160mm-hayes-slx-deetrak-CID767-IDjSQ6Z.html#cd63ed7ef5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co podałeś też są fajne, lecz mają trochę mało miejsca w ramie dokładnie sam trójkąt. Chciałbym tam później w miary wygodny sposób umieścić akumulatorki i co jeszcze się da. Może po prostu mało jest rowerów używanych o takich ramach i trzeba czekać na okazję :D Co do zjazdów hardcorowo nic nie zamierzam, na razie na spokojnie, z resztą nie ma nigdzie u mnie w pobliżu żadnych gór, więc ostrego katowania nie będzie chyba :D. Coś czuję, że z czasem dopiero jak się wkręcę nadejdzie pora na takie trasy, ale wtedy złożę inny sprzęt. Widzisz może jeszcze coś fajnego? Od czasu do czasu przeglądam oferty i mogła mi uciec jakaś perełka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...