Skocz do zawartości

[opony] alternatywny zestaw kół szosowych do MTB


mazaq

Rekomendowane odpowiedzi

Padło na Land Cruiser, ponieważ Road moim zdaniem na szuter będzie za słaby.

 

Ostatnie pytanie jaka ma być szerokość? Mam podać jakieś dane z mojej felgi?

1,4; 1,6; 1,75

Spicery są idealne na asfalt i miasto - wkładka antyprzebiciowa. Do tego można nabić do 6bar. Po szutrze idą bez problemu w rozmiarze 40c.

Pokochasz ich odgłos na asfalcie - cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem na nowym zestawie przez ostatni tydzień prawie 200 km :)

 

Generalnie jestem mega zadowolony. Średnia wzrosła o 5-7km/h. Przyjemność z jazdy po asfaltach i ddr bardzo wysoka. Zostaje trochę amortyzacji :) a opory toczenia są minimalne. A przyspieszenie i szybkość na nich jest superowa. Inny rower od razu :) Aż jestem w szoku ze potrafię tak pedałować :) i w sumie nie tylko ja bo i pare szosowych rowerów już wyleczyłem :) mina fajna gościa na szosie jak go ktoś MTB objeżdża :)

 

Dopuki szosy nie kupie to ten zestaw jako alternatywa jest super. Jedynie jeszcze spróbuje mimo wszystko zarzucić ciasna kasetę szosowa na koło z oponami szosowymi. Jednak przeskoki koronek na mojej kasecie 11-36 są za duże żeby utrzymać odpowiednia kadencje.

 

Niezdecydowanym polecam spróbować.

 

 

Aaaaaa

Ja kupiłem conti speedride 28x1,6. Teraz złoże oddzielne koła i spróbuje je zamlekowac :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Średnia wzrosła o 5-7km/h. Przyjemność z jazdy po asfaltach i ddr bardzo wysoka. Zostaje trochę amortyzacji :) a opory toczenia są minimalne. A przyspieszenie i szybkość na nich jest superowa. Inny rower od razu :) Aż jestem w szoku ze potrafię tak pedałować :) i w sumie nie tylko ja bo i pare szosowych rowerów już wyleczyłem :) mina fajna gościa na szosie jak go ktoś MTB objeżdża :)
Jak już kupisz tą szosę, to coś czuję, że sam Czesław Lang do Ciebie zadzwoni :w00t:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego ja mam 11-25. Tych najwyższych blatów i tak nie używałem a teraz mogę precyzyjnie ustawić bieg

A jak współpraca z przerzutką?

 

Chłopaki pisali ze średnio się to zgrywa. Tak czy inaczej wydatek niewielki. Kupie na następne wolne jakaś Tiagre i spróbuje.

Jak już kupisz tą szosę, to coś czuję, że sam Czesław Lang do Ciebie zadzwoni :w00t:

Hahaha

 

Bez przesady. Do prosów mi daleko :) Muszę się przejechać jakaś szosówka i zobaczyć czy mi to się będzie podobać. Jak się spodoba to na nowy sezon nabędę jakiegoś endurnce'a :) i wtedy spokojnie w MTB będę mógł przejść na 2 blaty z przodu. Do tego czasu niestety trzeci jest obowiązkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie wtrące bez powodu:) Zmieniłem 26 na 29, ale przy 195cm+ to i tak musialo nastapic. Schwalbe smart sam i wio, nie ogladam sie kto jak jedzie, gumka dobra na kazdy teren. Takie to niewiadomo jakie, ale po co grzebac - jezdzic. Wszystkie posty odnosnie oporow etc sa dziwne, waze swoje to i tak z gorki szosa zostaje w tyle bez pedalowania bo ciagnie mnie masa. Ok, pod gorke pewnie mam gorzej:P Tak czy siak, polecam SSM bo to dobry kompromis dla mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. SmartSamów nie przyrównywałbym przy temacie alternatyw szosowych. To ciężkie klocki i niezbyt się nadają ani w teren a już tym bardziej na szosę. Rower na nich to muł bagienny.

 

Na upartego dla mało wymagających od opon i roweru może i stykną ale wystarczy założyć porządne opony i zmienia się punkt widzenia.

 

Smarty wiszą prawie nówki na haku na ścianie. I tam już zostaną pewnie robić frekwencję chyba że znajdzie się jakiś amator. Na mój rower na pewno nie wrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilku "amatorów" jeżdżących na SS'ach. Sam na nich jeżdżę (29x1,75") i mam porównanie do niby szosowych marathon racerów (28x1,6"). Jeśli o mnie chodzi, to smart samy spisują się od nich lepiej na asfalcie (nie wspominając o terenie, nawet lekkim). Oczywiście na asfalt trzeba je odpowiednio napompować (ładuję 4-4,5 bara). Przy niskim ciśnieniu może to i "muł bagienny" ;). Wrażenie "mułowatości" pewnie potęguje hałas, bo ciche to one nie są niestety ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużym ciśnieniu na SS jeździło się nie tragicznie ale zakładając SpeedRide'y masz wrażenie ze do tej pory chyba heble blokowały :) rower jest szybki i zrywny. Może to tylko różnica w wadze to robią lub potęgują ale ja jestem pod wrażeniem.

 

Także teraz już na stałe składam drugie koła żeby nie bawić się w przekładki i będę mógł zamlekować obydwa komplety :) na kpl szosowym będzie tez inna ciasna kaseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o zamlekowaniu takich opon. Mam pytanie, na jakim ciśnieniu będziesz jeździł? Widziałem na YouTube filmik, gdzie jedna z opon z gamy Marathon od Schwalbe wybucha i spada z obręczy przy 4 barach na obręczy notubes. Sam jestem zainteresowany oponami Schwalbe Marathon Almotion, które są przystosowane do mleka. Producent podaje zalecane ciśnienia dla rozmiaru 28x1,5 w zakresie 3,5 do 5,5 bara, a przy rozmiarze 28x2,0 od 2,5 do 4,5 bara. Boje się ze opona zleci mi z obręczy wypchana przez ciśnienie. Obręcze posiadam zwykle, choć z powodzeniem śmigam na zamleczonych saugaro 2.0 w ciśnieniami od 1 do 3 barów. Fajnie byłoby dobić 5 barów na oponie z mlekiem. Wiadomo że im twardsze, tym szybciej po twardym, choć różnica między 4 barami a 5 nie jest już spektakularna. Więcej tutaj - http://www.bicyclerollingresistance.com/tour-reviews/schwalbe-marathon-almotion-2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze jeszcze nie wiem. na razie jakoś nie mogę się zebrać żeby złożyć drugie koło. Wole jeździć :) dotarła kilka dni temu ciasna kaseta z szosy 11-25 i mega przyjemność czerpie z zasuwania na maxa :)

 

Przerzutka xt m8000 bez problemu radzi sobie z 10s tiagrą :)

 

Mega fajnie się zasuwa jak skoki są co 1 ząbek i co 2. :) brakowało mi tego przy jedzie na asfalcie :)

Co do ciśnienia to swoje speedride'y dmucham na 6 barów. Aurona dopsiukalem o chyba 20 lub 30 psi żeby go utwardzić trochę. Lekko wybiera większe nierówności a nie mam pompowania itp. Taki sztywniak z lekka amortyzacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...