Skocz do zawartości

[1500-1600] Nowe MTB do lekkiej-średniej jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D Postanowiłem wymienić mojego szosowego Treka SU 2.0, na rower który bardziej nada się do jazdy po mieście, lekkim terenie, lasach, może jakiś hopkach, ale nie będzie to DH. Wokół domu mam sporo nie utwardzonych dróg, rowerem jeżdżę bardzo często w miejsca na które nie mam wpływu więc opony 1.00 w obecnym rowerze słabo mi się sprawdzają. Polubiłem też jazdę po mieście, a delikatne zjeżdżanie z byle krawężnika, omijanie każdej dziurki itd. doprowadza mnie do szału, kiedy koledzy na mtb nawet nie zwalniają :D W obecnym rowerze denerwuje mnie też częste łapanie kapci. Szosa jest super, ale trzeba mieć do niej idealny asfalt co irytuje, bo nawet kamyczki na poboczu przeszkadzają. To tyle słowem wstępu.

Co do moich gabarytów:

-Mam 1.90 wzrostu, ale niewykluczone że dobiję do 2m ;p
-Ważę około 85 kg

Czego wymagam od roweru? 
-Koło na pewno minimum 27,5' ale chciałbym zobaczyć jak się jeździ na 29'
-Baaaardzo chciałbym mieć możliwość zablokowania amortyzatora, bo sporo jeżdżę też po asfalcie (nie, nie chcę crossa,gravela,przełaja)
-Kaseta też raczej obowiązkowo 
-Z hamulcami mam trochę dylemat, bo zwykłe v-brakei, fajne bo tanie w utrzymaniu, klocki sobie można często wymieniać itd, ale tarcze tarcze też są bardzo fajne ze względu na działanie, widziałem że można też spotkać hydrauliczne hamulce na tej półce cenowej.
-Kondycję mam nie najgorszą więc chciałbym przełożenia 3x9, bo 3x7 może brakować. 
-Jakiś przystępny amorek, żeby się nie rozleciał za szybko ;/ 
-I chyba najważniejsze to, to że rower chciałbym nowy, żeby sobie od początku dbać itp.

Rowery umiem serwisować, wykonywałem nawet bardziej skomplikowane naprawy (jak np. wymiana szyszki w widelcu ;p) więc z obsługą nie ma problemów. Nie chciałbym żadnego pośredniego gatunku roweru, bo co do wszystkiego to do niczego ;p To, że za dużo nie jeżdżę w terenie nie znaczy ,że nie zacznę mając rower do tego przeznaczony, akurat mam taki luksus ,że w okolicy są chyba wszystkie możliwe tereny do jazdy. Do DH też by się coś znalazło na pewno :D To chyba wszystko, Pozdrawiam  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...