Skocz do zawartości

[wyprawa, pytania, szukam osób] Finale Ligure


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przymierzam się do urlopu w Finale Ligure. W pobliżu jest wiele tras, chyba głównie enduro. Dla nierowerowych osób są atrakcje typu morze i inne turystyczne. Urlop planuję od 24 lipca na 2 tygodnie. Dojazd raczej autem, przy czym chcę się zatrzymać po drodze w jakiejś (jakichś) mieścinach, żeby jechać ciągiem max 10 godzin, a pewnie nawet mniej

 

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy ktoś może polecić zakwaterowanie, w którym znajdzie się miejsce dla rowerów? Najlepiej blisko morza. Ceny na Airbnb są dramatycznie wysokie

2. Czy ktoś korzystał z wypożyczalni rowerów górskich i może podzielić się doświadczeniami? Jakie są ceny? Najlepiej enduro

3. Jak wygląda ewentualny transport roweru na szczyt?

4. Czy korzystał ktoś z usług przewodnika, z którym można objechać lokalne trasy?

5. Na ile jest to atrakcyjny region dla nierowerowych osób?

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w marcu , jadę we wrześniu . Z tym że ja ogarniałem z ekipą z Singletracktrips, i generalnie wszystko było podane "na tacy " .

Mogę się wypowiedzieć na temat pytania nr 3 . Wyjazdy busem , i raczej nie ma innej opcji . Raz, że podjazdy są konkretne , i jeśli chcesz zjechać więcej niż raz  to cieńko to widzę. Dwa , w lipcu tam temperaturka nie będzie sprzyjała podjazdom z korby . Zdecydowanie nie :) Jeżdżą włoskie busy , ale ceny raczej pod Niemców i skandynawów. Można wykorzystać kogoś nierowerowego , ale to musi być ktoś kto dobrze jeździ po górach samochodem ( wąsko i kręto )

No i Finale to nie jest miejsce dla kogoś nieobjeżdżonego w górach ( Smrek i Rychleby się nie zaliczają do gór - bez urazy :) ) Poziom trudności tras jest wysoki . Są też jakieś szuterki XC , ale tych nie zwiedzaliśmy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w marcu , jadę we wrześniu . Z tym że ja ogarniałem z ekipą z Singletracktrips, i generalnie wszystko było podane "na tacy " .

Mogę się wypowiedzieć na temat pytania nr 3 . Wyjazdy busem , i raczej nie ma innej opcji . Raz, że podjazdy są konkretne , i jeśli chcesz zjechać więcej niż raz  to cieńko to widzę. Dwa , w lipcu tam temperaturka nie będzie sprzyjała podjazdom z korby . Zdecydowanie nie :) Jeżdżą włoskie busy , ale ceny raczej pod Niemców i skandynawów. Można wykorzystać kogoś nierowerowego , ale to musi być ktoś kto dobrze jeździ po górach samochodem ( wąsko i kręto )

No i Finale to nie jest miejsce dla kogoś nieobjeżdżonego w górach ( Smrek i Rychleby się nie zaliczają do gór - bez urazy :) ) Poziom trudności tras jest wysoki . Są też jakieś szuterki XC , ale tych nie zwiedzaliśmy 

 

Dzięki za info!

 

Wiesz jakie są ceny tych busów?

 

Co do trudności, to jest to coś na poziomie Srebrnej Góry, albo Bielska? Albo może na poziomie tras Proklety, Veloryb, Wales z Rychlebów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trochę pisałem na ten temat:

https://wertykalnie.wordpress.com/2016/01/14/finale-ligure-po-endurowemu-dla-poczatkujacych/

nie korzystaliśmy z busów, woziła nas moja żona która mimo tego że raczej boi się prowadzić większe samochody niż Nissan Micra dawała radę. Trochę też podjeżdżaliśmy - ale to był styczeń. Trasy są o różnym stopniu trudności, czikenlajny itd. - myślę że Srebrna w całej swojej rozpiętości tras jest dobrą analogią. Generalnie łatwo "jak na góry". 

 

Z atrakcji dla osób nierowerowych na pewno mogę polecić bieganie i wspinanie, Finale to jest ogromny i popularny rejon wspinaczki sportowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.trailforks.com/region/finale-outdoor-resort-11970/?lat=44.218010&lon=8.270388&z=13&m=trailforks 

Klasyka : Rollercoaster, Kill Bill, Madonna , 115 , H , Little Champery , Base Nato . 

Stronka o finale : 

http://www.finaleligurefreeride.com/ 

Parę słów od Mamby ( o San Remo , ale porady sprzętowe możesz zastosować również do Finale :)

http://www.mambaonbike.pl/san-remo-krotki-przewodnik/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...