Skocz do zawartości

[Komplet Hamulców] Co wybrać?


Mjolnir

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Kupiłem rower Cube Attention SL 29 model 2017r (https://www.cube.eu/hu/2017/hardtail/attention/cube-attention-sl-greynflashyellow-2017/)

Chciałbym w nim zmienić komplet hebli pod moją wagę około 130kg.

Co moglibyście mi zaproponować do ceny powiedzmy około 800zł za komplet?

 

Czy Shimano xt br-m785 będą odpowiednie? A może iść w stronę Avid Elixir?

Dostanę gdzieś jeszcze nowy komplet shimano? Proszę o pomoc i rozwianie wątpliwości.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba założyć, że klocki i tarcze są odtłuszczone. Bo jak nie są, to być powinny :)

 

Jeśli masz pewność że obecne hamulce są przeserwisowane i hamują na 100% swoich możliwości, to może tarcza 203mm z przodu i adapter na początek? Tarczę potem wykorzystasz do każdego hamulca. Jak kupisz klocki metaliczne to zawsze jest pewne ryzyko. Np. stwierdzisz, że to dalej mało, a właśnie kupiłeś nowe, drogie klocki do hamulca, który i tak zmienisz. A jak zmieniać, to na coś z 4 tłoczkami.

 

Zakładam, że tył i tak powinieneś być w stanie zablokować jednym palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są po dotarciu i odtluszczone. Teraz raczej można je nazwać spowolniaczami.

Już postanowiłem że chce je zmienić tylko nie wiem na co?

A jestem zdania że jak już zmieniać to na coś porządnego.

Co możecie polecić?

A 2 sprawa Panowie z miesiąca na miesiąc waga się traci. Szukam też takich hebli by w przyszłości nie zawiodły mnie w terenie. Nie ukrywam że chciałbym też rower kiedyś w góry wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż w takim terenie śmigasz, że heble 4 tłoczkowe Ci są potrzebne? Zmiana może jedynie spowodować, że częściej przez kierownice wylecisz :whistling:  Napisz jak jeździsz i czy hamujesz dwoma heblami równocześnie uzyskując odpowiednio mocne tarcie bez zarzynania koła. Rozumiem, że waga pcha rower ale bez przesady, najlepiej jak byś miał możliwość sprawdzić jak działają np. slx żebyś po zakupie się nie zawiódł.

 

Jeżeli jednak jeździsz dużo i wiesz co chcesz to nie czytaj tego co napisałem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecić można wszystko od deore 615 wzwyż - zakładając oczywiście tę chęć zabrania roweru w góry.

Posiadam w starszym rowerze komplet XT 785 w nowszym xt 8000 i złego słowa o hamulcach nie mogę powiedzieć (90 kg + plecak). Elixirów używałem przed xt w starym rowerze - co prawda niski model bo 3 ale nie dało się ich ustawić na nic poza 0/1 - koło stoi/koło jedzie. Już lepszą modulację miały stare Juicy.

Najlepszy wybór imo to slx z metalicznymi klockami - nie zauważysz różnicy pomiędzy nimi a xt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...