Skocz do zawartości

[ból karku] silny ból z lewej strony odcinka szyjnego


qbas187

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio po dłuższej wycieczce a mianowicie przejechaniu 260km doznałem silnej kontuzji odcinka szyjnego. Caly czas boli kark, ból nasila się gdy znowu wsiadam na rower i jest silny już po przejechaniu 20km. Jeżdżę rowerem szosowym dostosowanym pod mój wzrost. Wiem że pozycja jest niekorzystna dla szyji, często pezy dłuższej wycieczce musze robić pezerwy, by pochylić głowę, wtedy czuję jakby mi cos tam wygrywało ale lo chwili jest lepiej. Ostatnio na trasie 150km ju nie moglem wytrzymać.

Co polecacie? Masaże? Maść chłodzącą czy rozgrzewającą? Ból doskwiera nawet w życiu codziennym aktualnie.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie minimum, które trzeba zrobić, to odwiedzić dobrego fizjoterapeutę. Ból pojawia się z jakiegoś powodu, prawdopodobnie napięcia mięśni, lub powięzi. Fizjo powinien usunąć to napięcie. Maść co najwyżej ukryje na jakiś czas ten ból, napięcie będzie rosnąć i tylko trudniej będzie to wyleczyć.

 

Przy okazji warto skonsultować się z nim odnośnie pozycji w pracy (zakładając, że przynajmniej kilka godzin w pracy siedzisz), bo to też może mieć wielki wpływ na napięcia.

 

No i oczywiście rozciąganie, jeżeli tego nie robisz.

 

W wersji full-wypas możesz wybrać się na bike-fitting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...