Skocz do zawartości

kilka pytań odnośnie zestawu.


thepanone

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić: korbę, kasetę, łańcuch, klamkomanetkę prawą.

 

kilka pytań:

 

 

KLAMKOMANETKA

 

Miałem DEORE ST-M510 9rz.

254.jpg

Złamała mi się manetka, klamkę hamulca zostawiłem (tj zostawiłem klamkomanetkę ze sprawną klamką i zamontowałem tymczasowo tanią manetkę obok klamkomanetki, oddzielnie). 

Pytanie:

1)czy kupując Manetka Shimano Deore XT SL-M8000 I-Spec B prawa 11 rzędowa pogodzi się ona ze starą klamką hamulca zamontowaną na kierownicy czy będę musiał kupować nową klamkę do tej nowej manetki? Jeśli będę musiał kupować to jaką? musi się jakoś wpasować w tę manetkę XT?

2) czy mając powyższą manetkę 11 rzędową mogę kupić kasetę 11 rzędową do piasty na której do tej portu zawsze używałem 9 rzędów? Czy 11 rz. kaseta się po prostu zmieści?

 

 

 

KORBA

 

Czy Mechanizm korbowy Shimano Deore 175mm FC-M615 który oznaczony jest parametrami:

- Szerokość mufy suportu: 73/68 mm

- ilość przełożeń: 2x10
- zęby: 38/26
- Hollowtech II
- ramiona mechanizmu: kute aluminium
- 2 koronki stalowe

- rozstaw śrub tarczy: 104/64mm 

3)- będzie pasować do powyższej manetki?

4)- będzie pasować do ramy gdzie teraz jest TRUVATIV FIREX SL GXP 44/32/22 170mm (innych wymiarów nie znam)

5)- będzie odpowiednia dla 2m wzrostu? większych nie widzę (ale chyba 5 mm więcej specjalnie komfortu nie poprawi).

6)- lubię dokręcać korbą na bardzo wysokich prędkościach powyżej 70km/h. Czy da się kręcić na koronce 26?

7)- o co im chodzi gdy w opisie korby piszą Mechanizm korbowy specjalnie zestopniowany dla coraz bardziej popularnych rowerów MTB na kołach w standardzie 27,5" oraz 29 cali.

znaczy, że na kołach 26 nie pojeżdżę?

8) Czy srebrna korba gryzie się z czarnym rowerem? (na tle czarnych koronek wygląda nieźle)

2572e85999a27953b06afb1042af47c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...