Skocz do zawartości

[Korba] wymiana zębatek, kompatybilność


Keke

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zużyły mi się zębatki w korbie - rower triban 300, obecna korba to coś takiego: 

https://www.decathlon.pl/mechanizm-korb-3-blaty-7-10-b-id_2569409.html

 

Mógłbym kupić nową, jednak doczytałem że zmiana z korby na identyczną mija się z celem dlatego postanowiłem skorzystać z tańszego rozwiązania i zmienić same zębatki.

 

Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na kilka moich pytań:

Czy w powyższej korbie można wymieniać zębatki (na zdjęciu nr 6 widać że jest śruba imbusowa, ale wolałbym mieć pewność)?

Czy kompatybilna będzie każda zębatka o odpowiedniej liczbie śrub mocujących (5) oraz takiej samej ilości zębów?

 

Dziękuję za każdą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, zawsze lepiej jest mieć lepszy sprzęt ( :) ) Ale na tym co dotychczas miałem jeździło mi się w porządku, wad nie odczuwałem, także powstrzymam się od inwestowania 1/4 ceny roweru.

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, ale najmniejszej nie zmieniam, bo w ogóle jej nie używam, wymiana 2 zamiast całej korby powinna wyjsc mnie troche taniej, musze to policzyć :P

 

Sprawdze też zużycie najwiekszej tarczy, bo moze sie okazać że ona również nie wymaga wymiany, wiem wiem, herezja jeździć na szosie na 39 zębach, ale mi tak pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiem wiem, herezja jeździć na szosie na 39 zębach, ale mi tak pasuje.

Ja dzisiaj na mtb szedłem większość czasu na 44/12 :D Po prostu trzeba sobie wyrobić nogę a i sprzyjające warunki miałem - wiatr w plecy :)

 

 

 

Sprawdze też zużycie najwiekszej tarczy, bo moze sie okazać że ona również nie wymaga wymiany

Jaki przebieg i z jakim łańcuchem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi ustalić przebieg, raczej duży, mam za to jedno zdjęcie korby gdzie troszkę widać największą zębatka (wiem, że wiele nie widać), o środkowej milczę bo wszystko widać. Przepraszam również za ilość smaru, zdjęcie z jesieni, tak wyszło :P

 

https://drive.google.com/file/d/0B6rVI7SoD5DwdVFKY1V0LTdycnc/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wizualnie, ale przeskakiwał mi już łańcuch strasznie, zmieniłem łańcuch, dalej skakał to postanowiłem że zmienię kasetę oraz korbę/zębatki.

 

No największa tez mi się wydaje ok, zwłaszcza ze tak jak mówię, na największym rzadko kiedy jeżdżę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie 1x9 mogę spokojnie kręcić do tylu na największych skosach...ale nie twierdzę że tak będzie u każdego. Zawsze będą różnice w osprzecie i zużyciu. Łańcuch pracuje głośniej na skosach ale i tak najczęściej poruszam się po środku kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...