Skocz do zawartości

[rower] coś szybszego od typowego crossa


hulk14

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie 4-letnią Meridę 40d. Chciałbym ją wymienić na coś szybszego, ale jednocześnie w miarę wszechstronnego, więc typowa kolarzówka odpada.

 

Jeżdżę głównie po asfalcie, ale zdarzają się również szutry, ścieżki leśne czy trochę piachu. Do pracy, po pracy, w weekend czy na wycieczki kilkudniowe... więc musi być możliwość instalacji bagażnika i sakw.

 

Myślałem o Merida Speeder a także o przełajówkach jak np. Merida Cyclo Cross (ale tutaj nie wiem jak się ma kwestia z instalacją bagażnika).

 

Nie mam w tej chwili określonego konkretnego budżetu, prawdopodobnie coś między 3000-5000 zł.

 

Które modele, tudzież serie rowerów (jako, że nie mam jeszcze ustalonego konkretnego budżetu) byście rekomendowali?

Rower powinien mieć hamulce tarczowe-hydrauliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, fitness albo gravel. Tylko chyba nie wszystkie modele jednych i drugich pozwalaja na bezproblemowy montaż bagażnika.

 

Czy orientuje się ktoś gdzie w Warszawie można wypożyczyć na kilka godzin, albo dzień, dwa jakiś rower typu gravel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport Guru na Al. Jerozolimskich 181A, oraz AirBike na KEN 49 mają rowery testowe Fuji. Nie wiem jakie dokładnie modele. Poza tym AirBike ma własną wypożyczalnię i chyba kiedyś były tam dostępne przełaje Focus Mares.

 

Gravel na hydraulice do 5000zł... może być ciężko. Trzeba będzie powalczyć o spory rabat, albo szukać jakiejś wyprzedaży rocznika 2016. Może Bulls Grinder 1 byłby w zasięgu:

 

https://www.bulls.de/produkt/bulls-grinder1-574-31249?sku=574-31252_ZEG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - gdyby nie wycieczki kilkudniowe można rozważać fitnessa. Ale jak faktycznie chcesz jeździć dalej i z bagażem to według mnie polubisz się z barankiem. 

 

Także szukałbym gravela, ale jeśli koniecznie chcesz hydraulikę to pozostaje faktycznie polować na jakieś okazje. Albo po prostu postawić na mechaniki, nie są tak złe jak wielu o nich pisze "w internetach". Zwłaszcza że 5 tysięcy to u Ciebie górna granica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport Guru na Al. Jerozolimskich 181A, oraz AirBike na KEN 49 mają rowery testowe Fuji. Nie wiem jakie dokładnie modele. Poza tym AirBike ma własną wypożyczalnię i chyba kiedyś były tam dostępne przełaje Focus Mares.

 

Gravel na hydraulice do 5000zł... może być ciężko. Trzeba będzie powalczyć o spory rabat, albo szukać jakiejś wyprzedaży rocznika 2016. Może Bulls Grinder 1 byłby w zasięgu:

 

https://www.bulls.de/produkt/bulls-grinder1-574-31249?sku=574-31252_ZEG

 

Dzięki.

 

 

MikeSkywalker:

 

Powiem tak - gdyby nie wycieczki kilkudniowe można rozważać fitnessa. Ale jak faktycznie chcesz jeździć dalej i z bagażem to według mnie polubisz się z barankiem. 

 

Także szukałbym gravela, ale jeśli koniecznie chcesz hydraulikę to pozostaje faktycznie polować na jakieś okazje. Albo po prostu postawić na mechaniki, nie są tak złe jak wielu o nich pisze "w internetach". Zwłaszcza że 5 tysięcy to u Ciebie górna granica. 

 

 

Nie śpieszy mi się jakoś bardzo. Mogę poczekać na okres przecen.

 

 

Widziałem jeszcze Giant Anyroad 1 z hydraulikami za 5500, wart jest zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...