Skocz do zawartości

[korba] coś skrzypi przy ruszaniu i zrywach


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Coś mi skrzypi najprawdopodobniej w korbie przy energicznym ruszaniu i szybkich zrywach. Nie wiem czy korba, czy suport. A może jeszcze pedały? Pedały są dokręcone, luzów na ramionach korby nie ma. Na początku myślałem, że to siodełko mi skrzypi, ale wszystko posprawdzałem I na stojąco jak ruszam to też skrzypi, więc siodło odpada. Napęd jest świeżo nasmarowany.

Rower to Merida Crossway 500 2017r. Korba FSA Alfa drive 48-36-26 CG. Mam go od miesiąca z haczykiem. Zrobiłem może max 300km. Na początku nic nie skrzypiało, teraz z każdą jazdą mam wrażenie, że jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby Alpha drive plus suport na wielowpust power drive. Dość wadliwe podzespoły kupiłem używkę na tych podzespołach fakt że rower trochę konkretnie ma przejechane i jak się okazało że suport nie wyrabia i to on strzela - skrzypi. Sprawdź czy korby są dobrze dokręcone bo na power drive korby potrafią się odkręcać. 

A co do kolejnych przyczyn to oczywiście pedały. Lecz stawiam na suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower kupowałem w internecie i nie mam żadnego serwisu u siebie. Wszystko jest podokręcane, wszystkie newralgiczne miejsca które mogły strzypieć sprawdziłem.

 

Czułem, że z tą korbą mogą być problemy. Celowałem w model wyżej tj. Crossway 600 z korbą Deore ale nigdzie nie był dostępny w moim rozmiarze i dostałem dobry upust na model 500.

Ramiona korby i pedały są dokręcone do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem więc nie zakładam nowego tematu, tylko podłączę się pod obecny.

U mnie po 6tyś km w szosie zaczęło coś strzelać w okolicy korby, podkręcałem tarcze bo je ostatnio czyściłem jednak stawiam na suport. Na filmiku poniżej słychać to strzelanie, co to będzie ?

Sorry, że ekran do góry nogami nie zmieniłem ustawień kamery. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to takie strzelanie ja mam rowerek do dirtu i sobie szaleje po lasach i troche skacze. No i wlasnie popo skokach sie to stalo takie strzelanie przy nawet spokojnej jezdzie strzela efekt podobny jak kiedys w platrformach lozyska sie rozleciay. Ja musze wymienic suport i korby bo mam luzy no i trocje ladnych km przejachanych inoclegi skokow. Póki korby macie dobre to wymienic trzeba suport. Zwrocic trzeba na uwage czy wielowypust jest isis power czy power drive. To jest wazne bo nie beda korby pasowaly do suportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem więc nie zakładam nowego tematu, tylko podłączę się pod obecny.

U mnie po 6tyś km w szosie zaczęło coś strzelać w okolicy korby, podkręcałem tarcze bo je ostatnio czyściłem jednak stawiam na suport. Na filmiku poniżej słychać to strzelanie, co to będzie ?

Sorry, że ekran do góry nogami nie zmieniłem ustawień kamery. ;)

 

U mnie inaczej to wygląda. U Ciebie to strzela, u mnie skrzypi pod naciskiem. Ciężko będzie mi to nagrać bo musiałbym być w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i łożyska. Nie wiem. Na pewno nie strzela, tylko skrzypi, całkiem inaczej niż na filmiku. Jak delikatnie jadę, nawet szybko to nic nie słychać. Jedynie jak zrobię agresywny zryw albo ruszam szybciej. Ustawienie przełożeń nie ma znaczenia, zawsze jest to samo.

Teraz pytanie czemu to się stało w rowerze takiej klasy po miesiący i niecałych 300km. Warto wysyłać na gwarancję? Może tylko przesmarować starczy? Albo od razu wymienić korbę na coś z zewnętrznymi łożyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest na gwarancji to lepiej oddac go i niech wymienia. Ja wymienilem w swoim rowerze Jamis Komodo II na alpha drive i suport. Poskakalem z delikatnych hopek i zjechalem z malego zjazdu lekiego downhillu. I jest do wymiany. Najbardziej skrzypi jak przelozenie mam na najwyzszej przerutce ponadto zauwazylem jak lancuch jest w skrajnym polozeniu tzn 3 z produ 1 z tylu. Tak jakby suport byl narazony na sile do wygiecia. Moze blednie mysle ale fakt jest taki ze skrzypi i w dodatku u mnie strzela. A powod moze byc taki ze te podzespoly sa do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...