Skocz do zawartości

[przerzutka przód + korba] SLX FD-M671, a współpraca z korbą 2rz


polak322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję Waszej pomocy. Obecnie posiadam 3rz korbę Deore 612 z blatami 40-30-22 oraz przerzutkę SLX FD-M671.  W niedalekiej przyszłości planuję zakup korby 2rz z blatami 38-24 (+ewentualnie wymiana młynka na 22T).

Czy bez większych problemów będzie się dało wyregulować wspomnianą przerzutkę do pracy z korbą 2rz, czy jednak w budżecie uwzględniać przerzutkę pod 2rz?

 

2. Jeśli bym musiał kupować przerzutkę pod 2rz, to nie będzie ona miała problemów z pracą na zębatkach 38-22 (różnica 16)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględnić przerzutkę 2rz. 3rz mają szersza klatkę i może być problem z regulacją. Ponadto korby 2rz mają z góry określoną, kombinację blatów które ze sobą współpracują. Jeśli dana kombinacja nie występuje fabrycznie to łańcuch będzie spadał przy zrzucaniu na młynek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniałem korbę 3rz na 2rz. Manetkę bez problemu wyregulowałem. Ograniczyłem linkę do dwóch kliknięć i zmiana biegów przechodzi gładko i płynnie. Jednak rzeczywiście, sporadycznie zdarza się, że łańcuch spadnie z małego blatu, choć jak na razie nie uprzykrzyło mi to życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli dana kombinacja nie występuje fabrycznie to łańcuch będzie spadał przy zrzucaniu na młynek. 

 

 

Doświadczenie, czy teoria?
 

 

Ani teoria ani doświadczenie tylko marketing Shimano.

w korbie 38-24  (u mnie SLX) spokojnie można wymienić zębatkę 24 na 22 AA/AC/AY. Pisał o tym @beskid. Udało mi się też tak wyregulować przednią przerzutkę, żeby nie trzba było jej ruszac po zmianie z 24 na 22 i na powrót na 24.

 

Z tą zmianą jednak bym się zastanowił - w góry super ale do cięższego XC zostawiam 24 a nawet myślę o 26. Zauważ, że napęd 2x to taki zubożony 3x - nie masz najczęściej używanej zębatki 30 a tylko patelnię i młynek więc młynek nie działa tylko jako przełożenie ratunkowe. Jak założysz 22 to będziesz ciągle zmieniał 22-38. A wogóle to przemyśl przejście z 3x - co Ci da wyrzucenie najbardziej potrzebnej zębatki ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A wogóle to przemyśl przejście z 3x - co Ci da wyrzucenie najbardziej potrzebnej zębatki ?????

 

Głównie jeżdżę po utwardzonych drogach i mieście, dlatego na pewno zębatka 38 musi być. Natomiast w cięższym terenie, kilka startów w wyścigach MTB/XC ostatnio używałem młynka 22. Użycie blatu 30t nie wchodziło nawet w grę. Chyba jeszcze nie mam takich dobrych nóg :P zresztą chyba jestem przyzwyczajony do szybszego kręcenia ;)

 

Znalazłem ostatnio kalkulator 'prędkości' na danym przełożeniu i jeśli będę zmieniał korbę, to zostawię młynek 24t, bo to nie wielka różnica, a jak będzie potrzeba, to po prostu zarzucę z tyłu większą zębatkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...