Skocz do zawartości

[Amortyzator] Santour SR XCM-HLO-DS29 100mm - Na co wymienić?


Uneur

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w swoim rowerze wyżej wymienionego XCM. Rower jest nowy, lecz już zastanawiam się nad wymianą tego amorka. Jak dla mnie jest bardzo nie wygodny z powodu braku tłumienia, do tego blokada skoku jest na goleniu. Zastanawiam się czy jest sens wymieniać go na na XCR?

 

Nie chciał bym zbytnio inwestować, gdyż jak wspomniałem rower jest nowy i działa sprawnie (po za niewielkim luzem na blokadzie skoku, nie mam pojęcia jak zdjąć korek blokady by pozbyć się luzu, nie chce podważać bo lakier już lekko zrysowany). Wracając do rzeczy rower na korzeniach nie sprawdza się, co prawda ugina się, a przy okazji telepie mną.... Czy możecie mi udzielić jakiś propozycji na co mógł bym go wymienić w granicach 600-700 zł?

 

Koła 29", rama 18", hamulce tarczowe (hydrauliczne) rura sterowa zapewne 1,8 ale wymiarów dokładnych nie znam, bo jeszcze się do niego nie dobierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję XCR Air RL jest tani a spełnia wymagania. Poniżej link do strony gdzie można zakupić.

http://rowerowy.com/sklep/czesci/amortyzatory/cross-county-marathon/prod/xcr-rl-r-air

Miałem w poprzednim rowerku wykorzystywałem go do jazdy po lesie i lekkich zjazdów, płynna praca.

Polecam ale wybór należy do Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre amory mają mocowanie is , wszystkie zaciski są na pm i obecnie masz pewnie is z adapterem na pm. Raidon ma mocowanie na pm , więc zacisk przykrecasz bezpośrednio do widelca i tyle. Chyba , że masz tarcze 180 mm albo większą.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam na stronie sklepu, jest cały opis, ale nie ma podanego modelu ani zacisków ani rozmiaru tarczy, a osobiście nie sprawdzę bo nie ma mnie aktualnie w domu. Ale skoro da się to zrobić to wielkie dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez Uneur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...