Skocz do zawartości

[kask] szosa około 300


hawk67

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W kaskach cudów nie ma, ważne żeby była poprzeczna gąbka na czole, bo bez tego pot spływa nam na oczy. Do tego fajnie jakby była siatka na owady(sam nie mam) i dobra wentylacja. Wcześniej miałem met a-tomo, teraz mam 5th element(bez daszku, więc wygląda jak szosowy ;)), różnica spora, w starym zawsze wracałem ze spoconą głową, w nowym wsio super. 5th element i stradivarius są do wyrwania na allegro. To są topowe modele z lat ok 2003-2005, jak wtedy kupowałem to stały pod 600zł, teraz jest nawet wersja za mniej niż 140 na allegro, tylko kolorystycznie mi nie grała i dopłaciłem do czerwonego za 200.

 

Strale który wypisałeś wygląda na mało przewiewny, z tych co podałeś to imho UVEX, albo Idolo.

 

Polecałbym te od tego sprzedawcy(napisali mi że jakby co zwrot przyjmą bez problemu jak wybiorę paczkomaty- wtedy odsyłanie jest darmowe, bo też miałem watpliwosci czy bedzie leżał ok)

http://allegro.pl/kask-szosowy-met-stradivarius-ii-wyprzedaz-z-549-i6803957105.html

http://allegro.pl/kask-mtb-5th-element-met-l-wyprzedaz-60-ceny-i6810828930.html

 

Jedyny minus, że nie mają siatki i nie są z aktualnej kolekcji, leżaki magazynowe, od leżenia w sklepie się nic temu nie stanie ;). No jeszcze może być ciężko do nich dostać wymienne gąbki, ew będzie trzeba kombinować z jakimiś uniwersalnymi jakby się zużyły za pare lat.

 

 

Widze, że odgrzałem kotleta i pewnie nieaktualne, ale może komuś pomoże ;). Jest jeszcze ten "nowy" system MIPS, ale imho to jest trochę marketingowej ściemy w tym jest, nie mówię że całkiem, bo gdyby mi się akurat podobał taki kask i był w moim budżecie to bym go brał. Jak założysz kask bez tego systemu i popatrzysz jak się zachowuje, to robi to bardzo podobne, najpierw się przesuwa na głowie, a dalsze przesuwanie zwykle ogranicza uprząż, więc o ile MIPS może coś tam faktycznie polepszać, to nie jest tak że kask bez tego systemu nie zachowuje się podobnie ja z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lazer Blade i bardzo polecam, świetna wentylacja, nowoczesny system dopasowania do głowy (pokrętło na czubku kasku/głowy, kręcąc dopasowujesz cały obwód kasku do głowy) lekki, bezproblemowe sprzączki paska (w Mecie Veleno popękały np) Bardzo dobry kask szosowy.

 

zwłaszcza w tej cenie: https://szytka.pl/pl/p/Kask-Lazer-Blade-czarny/259?gclid=EAIaIQobChMIjOSK6-Lv1AIVEUkZCh23QwCBEAQYASABEgIMKvD_BwE

 

kupiłem ciut drożej i na pewno kupiłbym drugi raz - choć mam nadzieję, że nie będę musiał;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MIPS to tez trzeba podchodzic z zimna glowa. 

Nikt nie pisze, ze w kasku jest mniej miejsca, ze pogarsza sie wentylacja, a i sama implementacja systemu przybiera rozne postacie, lepsze gorsze.

Bez mierzenia, ewentualnie mozliwosci zwrotu zakupu, nie pchalbym sie w kaski, podobnie jak buty i wszelkie inne ciuchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...