Skocz do zawartości

[Ścieżka rowerowa] vs wjazd do Biedronki


xiaomi

Rekomendowane odpowiedzi

Kierowca wyjeżdża z parkingu i to wystarczy, jest to określone w przepisach o ruchu drogowym. Gdyby to było skrzyżowanie dróg nieoznakowane rowerzysta jadąc w kierunku jak jest zdjęcie miałby pierwszeństwo, a w drugą stronę już nie, zasada prawej ręki

 

http://rowerowanie.com/prawo/pierwszenstwo-przejezdzie-rowerowym/

Akurat w przypadku rowerzysty zasada prawej ręki nie powinna mieć zastosowania a po prostu pierwszeństwo, zgodnie z tym co jest na przykład w Niderlandach, tam po to się używa czerwonej farby / asfaltu aby każdy inny użytkownik drogi wiedział kto ma pierwszeństwo. Błędem jest przyecinanie ddr wjazdem na parking bo wtedy powstaje taka sytuacja jak na zdjęciu, to ddr winna przecinać wjazd i wtedy zawsze każdy samochód musi ustąpić rowerzyście, bez względu na to czy jedzie do biedronki czy z niej już wraca. dodatkowo na podjazdach winny być garby które wymuszają na zmotoryzowanych zmniejszenie prędkości. To samochód ma zwolnić a nie rower.

 

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli to Twoje nagranie to .ślij na policje, niech się idiota oduczy pajacować.

 

Moje, jutro jadę zgłosić sprawę.

Akurat w przypadku rowerzysty zasada prawej ręki nie powinna mieć zastosowania a po prostu pierwszeństwo, zgodnie z tym co jest na przykład w Niderlandach, tam po to się używa czerwonej farby / asfaltu aby każdy inny użytkownik drogi wiedział kto ma pierwszeństwo. Błędem jest przyecinanie ddr wjazdem na parking bo wtedy powstaje taka sytuacja jak na zdjęciu, to ddr winna przecinać wjazd i wtedy zawsze każdy samochód musi ustąpić rowerzyście, bez względu na to czy jedzie do biedronki czy z niej już wraca. dodatkowo na podjazdach winny być garby które wymuszają na zmotoryzowanych zmniejszenie prędkości. To samochód ma zwolnić a nie rower.

 

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

W Słupsku takich "dziwnych" przejazdów jest pełno, tylko dlaczego jak ddr przecina normalne ulice gdzie auta zapier... jest czerwony asfalcik czy czerwona farba. Najwięcej właśnie przejazdów nieoznaczonych na czerwono jest przy wjazdach\wyjazdach z parkingów gdzie samochód włącza sie do ruchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Następny idiota w Słupsku, nie dość że wymusił to skręcił w zakaz

Dawno temu, kiedy jeszcze nie było DDR :) - jechałem blisko za samochodem, ale widziałem, że przed nim droga jest pusta, więc nie spodziewałem się gwałtownego hamowania. Po prawej stronie był parking z wjazdem i wyjazdem jednokierunkowym. Zahamował i skręcił w ten - niewłaściwy... :( Ale w sumie - to moja wina, bo to ja wjechałem mu w d--e.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...