Skocz do zawartości

[Renowacja] Kolarka po przejściach Jarzębina


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisał Quell owijka jest mocno przydatna, chyba, że non stop jeździsz w rękawiczkach.

Perforowane "oldskulowe" wyglądają OK. Można też owinąć (lub obszyć) skórą. Na forum były fotki fotki takiej kierownicy, wyglądała ekstra.

Albo idziemy na maksa w starą epokę i owijasz kierę na taśmę dwustronną taśmą bawełnianą (do kupienia w różnych kolorach w pasmanterii) i malujesz szelakiem.

Wygląda stylowo, choć niestety jest twarda i nie daje takiego komfortu jak te z syntetycznego korka.

P.S. Widziałem kiedyś też przezroczystą owijke, ale nie kojarzę gdzie.

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owijka bawełniana dostępna jest w Decathlonie, nawet fajnie wygląda. Jest też czarna perforowana. Innych kolorów niestety brak.

Na razie chyba pójdę w czerń, będzie bezpiecznie, muszę podjechać obejrzeć.

Skóra obłęd ale nie do tego roweru bo tanio nie będzie, a jak w pierwszym poście było jest to projekt budżetowy.

Edytowane przez a4ry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra obłęd ale nie do tego roweru bo tanio nie będzie

Skórzane owijki są faktycznie nieprzyzwoicie drogie, ale jest opcja obszycia skórą.

Nasi koledzy z forum pokazali jak to się robi:

https://www.forumrowerowe.org/topic/147280-odnowa-stara-nowa-gazela/

http://www.wykop.pl/ramka/1497973/druga-mlodosc-klasycznej-szosy-romet-ze-strychu/

Do tego potrzebujesz kawałek skóry, tylko trzeba poszukać, gdzie taki znaleźć (u tapicera, allegro?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed końcem sezonu Jarzębina dostała owijkę. Jest chyba ładniej, a na pewno dużo wygodniej. Jak na pierwsze owijanie też wyszło chyba OK. Niestety klimatyczny dzwonek ciężko zamontować, zamówiłem na ali taki pokazany wyżej, jest dyskretny, a więc będzie dobrze ;).

s6j0y8.jpg

15h745.jpg

Edytowane przez a4ry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super projekt, dokładność, dbałość o detale, sterylność, to co bardzo cenię.

Grawer? Bardzo dobry pomysł który nie wiem czy nie przemycę do swojego Wheeler`a Cross Line 3000. Jakiś czas temu wpadło mi do głowy żeby wykonać naklejkę z datą renowacji, oznaczeniem modelu, itp.

Teraz sądzę, że grawer byłby tu bardziej odpowiedni. Liczy się projekt, widać tu poczucie smaku i smykałkę do renowacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nowe pomysły, a raczej nowa fanaberia.

Kupiłem dopiero co nowe mtb, a z tyłu głowy siedzi mi gravel. Wymyśliłem jak w miarę tani sposób zobaczyć czy to dla mnie, a więc ciach:

https://www.olx.pl/oferta/kolarka-retro-szosa-CID767-IDug4S7.html

Jeżeli się sprzeda to będzie 100% the end tej historii. 

Edytowane przez a4ry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...