Skocz do zawartości

[Składanie] kompatybilność osprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zabrałem się za samodzielne składanie roweru. Trochę się napaliłem.. Czytałem dużo i to bardzo różnych forów itp, ale wciąż nie mam 100% pewności czy to co sobie umaniłem ma w ogóle racje bytu. Budżet i tak mocno nadszarpnąłem.. Od początku:

Zakupiłem ostatnio używany rower. Niestety nie znam modelu ramy, ponieważ została przemalowana na czarno. Jest 10 cyfrowy numer seryjny na mufie, ale google nic mi w tej kwestii nie objaśniło. Wiedziałem tylko tyle, że koła mają 26'. W tylnym kole był flak, więc pomyślałem, że tylko wymienię dętkę i będzie hulać. Z rozpędu kupiłem nowe całe tylne koło z kasetą 8 rzędową Shimano HG51 z oponą i dętką. Wtedy dopiero zacząłem czytać cokolwiek o częściach rowerowych. Wyczytałem, że skoro zmieniłem wolnobieg na kasete to wypadało by przy okazji wymienić też resztę napędu. 

No i w ten sposób po tygodniu główkowania zamówiłem takie oto części: (powinienem swoje wypociny chyba najpierw wylać tutaj, ale w razie czego mam jeszcze opcje zwrotu).

 

Przerzutka tylna Shimano Alivio RD-M4000 9 rz. 36T

Przerzutka przednia Shimano Altus FD-M370 3 x 9 rz. 44/48T

Mechanizm korbowy Shimano Alivio FC-M4060 48x36x26T 9 rz. 175 mm, srebrny

Suport Shimano SM-BB52 do osi Hollowtech II

Pedały Author APD-F11

Fajka - element układu hamulcowego (Shimano)

Zestaw linek i pancerzy przerzutkowych Shimano MTB / Szosa Y60098501

Zestaw linek nierdzewnych i pancerzy do hamulców MTB / ROAD(przód+tył)

-Łańcuch Shimano CN-HG71 5-, 6-, 7-, 8-rzędowy

 

Na nowe manetki zabrakło funduszy. Nie wiem czy dało się dobrać aktualnie cokolwiek min. klasy Alivio na system 3x8.

    Pytanie teraz czy aby na pewno nie będzie problemu z regulacją tych części na 8 trybów? Niby powinny być wstecznie kompatybilne, ale sam już do końca nie wiem. Ciężko znaleźć konkretne odpowiedzi. Proszę o pomoc. Jak pisałem to moja pierwsza taka przygoda z rowerem, więc proszę o wyrozumiałość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zmień je na chociaż M592

 

Tylko kruczek taki, że za tą Alivio dałem aby 100zl, a ta deorka prawie 2x droższa..

 

 

 

KORBA ALIVIO OCTALINK PR

 

Dokładnie tą korbę obserwowałem i na początku chciałem ją nawet brać, ale nie chciałem już się pchać w kwadrat/octalink i szukałem czegoś taniego na Hollowtech 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecną przerzutke masz z shadowem , więc nie ma w niej trzeciej sprężyny i przerzutka ma być oparta o ząb w haku , naciąganie się jak założysz łańcuch , musi tak sobie wisieć. Zaraz Ci zdjęcie mojej wstawie z montażu napędu.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to. Jakość średnia , ale myślę , że widać co trzeba. 

tAX4YHk.jpg

 

Tutaj masz dalszy etap składania napędu. Założony łańcuch i przerzutka sama się trzyma tak jak ma.

nos5rmi.jpg

 

Obejrzyj też sobie ten film , jeśli wciąż nie masz pewności.

 

Szajbajk mówi dokładnie o co chodzi :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra i buczy. Czy piasty jakoś się smaruje od zewnątrz? Tylne koło mam nówkę a jak nim kręcę w powietrzu to strasznie głośno chodzi piasta. Z przodu na jakiejś starej obręczy nie słychać nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...