Skocz do zawartości

[Naprawa] Model amortyzatora


Kain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę czy ktoś rozpoznaje dokładny model amortyzatora z załącznika. Stawiam, że to RST, ponieważ jest tak napisane na jednym z korków. Niestety cały mechanizm ani drgnie i chciałbym spróbować jakoś przywrócić go do życia. Śruby ampulowe od spodu nie chcą drgnąć, a nie wyglądają źle. Ktoś ma jakieś pomysły? 

Pozdrawiam.

 

https://zapodaj.net/5a0b67d949e81.jpg.html

https://zapodaj.net/7f102e55fe99d.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RST Gila pewnie, dość często spotykany model w Polsce w tańszych rowerach. Śruby albo się zapiekły albo są wkręcone na klej. 

 

Dobry imbus żeby nie uwalić gniazda, trochę cierpliwości i powinno pójść. No chyba że ktoś miał fantazję i wkręcił na nie wiadomo co te śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Szybka odpowiedź. Myślę, że są tylko zapieczone, bo są całe tłuste(w środku chyba jest jakiś olej). Jutro z rana postawie go w misce z colą to może odpuści. Zastanawia mnie też jakim cudem amortyzator ani drgnie. Co tam mogło zajść? Nigdzie nie widać jakichś uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak głupio spytam, nie jest włączona blokada? A jeżeli nie jest to nie wróży to nic dobrego. 

 

Trochę mnie też zastanawia ten olej o którym napisałeś, wydaje mi się ( ale mogę się mylić) że tam nie ma kąpieli olejowej.

 

Coś mi się wydaje że będziesz miał trochę przygód z tym amorem  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada niby chodzi. Jest "klik" podczas przełączania i wg. naklejki ustawiam ją na "relase" a całość nie drgnie ani 0,5mm.

Jutro zabieram się za składanie całego roweru praktycznie od podstaw, pierwszy raz w życiu, więc pewnie będę mieć sporo pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwna sprawa. Słyszałem o przypadku gdzie "spuchły" górne golenie i zakleszczyły się w ślizgach do tego stopnia że nie dało się rozdzielić nawet młotkiem, ale szczegółów nie znam. Ewentualnie sam tłumik się zablokował, ale podejrzewam że amor dałby się lekko ruszyć wtedy.

 

Wszystko delikatnie i ostrożnie bo przez pośpiech można więcej popsuć niż naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampul po stronie z regulacją skoku puścił i się normalnie wykręcił. Góra to samo. Wyciągnąłem sprężyne. Kiedy przekręcam cały widelec go góry dnem słychać i widać, że na dole chodzi jakiś tłok.

Po prawej stronie ampul puścił, ale nie mogę go całkiem wykręcić tylko kręci się nieskończoność(dokręcić z powrotem mogę). Górę wykręciłem i w sumie jestem teraz w kropce co dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wykręcić drugi ampul :) kręciła się cała blokada skoku i dlatego nie chciał się wykręcić. Amrmor po wyjęciu wszystkiego potraktowałem młotkiem przez kawałek drewna i wbił się do środka. W drugą stronę podważyłem płaskim śrubokrętem i z oporem wróciło do punktu wyjścia. Nie mogę roździelić widelca od armora.. Dodaje zdjęcie. On chyba zardzewiał jakoś w środku.

https://zapodaj.net/b730efded74a7.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś sztywny widelec, ale za cholere nie wiem jak to teraz z powrotem złożyć, do kupy, żeby nie latało.. rura ma niby taką samą długość, ale nie pamiętam w jakiej kolejności te wszystkie elementy były układane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, powinieneś przełożyć także bieżnię dla świętego spokoju.

 

Złóż drugie łożysko, ten rozcięty element wkładasz od góry i przykrywasz kapą sterów ( nie ma na fotce, dlaczego?). Chociaż prawdę mówiąc nie jestem na 100% pewny.

 

Dziwne te stery, nie podoba mi się zwłaszcza ten rozcięty element, nie jest połamany?

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...