Skocz do zawartości

[Klocki V-brake] Różne szerokości?


Nial

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Czy klocki do V-brake mają różne szerokości? Kupiłem Clarks CPS301, czyli to samo co Author 3CC tylko w innym koloerze (długość 72mm) do obręczy Rodi Airline One, 26", szerokość 19. Obręcze mają ładnych kilka lat ale nie są zjechane bo były mało jeżdżone. Jakież było moje zdziwienie, jak się okazało, że są wyraźnie szersze niż obręcz i dużo wystają (poza "obszar cierny"). Poprzednie klocki (Tektro) były krótsze. Czy powinienem kupić klocki 60 czy tam 62mm? Bo te o długości 72mm są szersze? Myślałem, że każdy klocek pasuje do każdej typowej obręczy, w żadnej instrukcji ani w zadnym sklepie nie ma takiej informacji. Pomocy :D

 

Na razie zrobiłem konkretne "druciarstwo" w postaci zwężenia klocków scyzorykiem, tak żeby były nieco węższe niż obręcz (po jakiś 1mm z każdej strony) i nie wychodziły poza  obręcz jak się już trochę zetrą. Nie chciało mi się oddawać, wymieniać i znowu ustawiać  :sick: Zobaczymy czy będzie się dało na tym teraz jeździć ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taką sama obręcz  https://goo.gl/g7PWtV

U mnie najlepiej sprawdziły się  tanie wykonane z miękkiej mieszanki  klocki Alhonga HJ-601 60mm, Shimano zbyt twarde (piski, zgrzyty ogólnie słaba siła hamowania), Author 3CC trochę lepsze ale nie mają startu do HJ-601

Na obręcz 26" polecam Alhongi 60mm - tanie jak barszcz, dobra wytrzymałość (jazda po w miarę nizinnym terenie).

Alhongi w zestawie z szczekami Shimano BR-M431 i klamkami Avid FR-5.

Nie wiem jaki profil mają Authory ale Alhongi od Shimano (oznaczenie klocków - M70/T3 Wet&Dry for Aluminium Msystem) są o jakiś 1-2 mm niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...