Skocz do zawartości

[retro mtb na 69er] poszukiwania widła


RafalxM

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamysł zmienić geo/koło w retro MTB . chce połączyć sensowne hamowanie tarczą, podnieść przód i wsadzić tam możliwie najszerszą oponę. 

 

podzielcie się wiedzą  jakie widelce obecnie warto zakupić, moje założenia:

 

- widelec sztywny - obecny 26" też jest sztywny

- koło 29, im szersza guma wejdzie tym lepiej

- mocowanie pod zacisk tarczy

- materiał - jakaś crmo stal 

- rura 1 1/8   prosta (nie tapered) 

- pod stery ahead

 

- możliwie jak najtaniej, na razie to tylko eksperyment 

 

 

@kazafaza  - zdaje się , że Ty coś motałeś podobnego  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie pierwsze fotki z przymiarek ,   opony 26" to jakieś slicki 40c  

IMG_20170612_223923_res.jpg

 

 

pierwsza przymiarka z tym co miałem pod ręką czyli przełajowy   400mm   kolo przód 700x38c

IMG_20170612_231644_res.jpg

 

 

dzięki uprzejmości @crust'a   następna przymiarka z widłem 29"    470mm  i się okaże czy pozioma rurka nie powędruje za wysoko....jeśli tak to IBOC znów będzie szukał właściciela

 

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wspomnianym wyżej widelcem 470mm, dla mnie wychodzi niestety za wysoko i to na małych oponach, także projekt raczej szybko umarł

 

IMG_20170615_111042_res.jpg

 

 

 

może jeszcze jest sens z kołem 27.5  ...chociaż jak na tej ramie padła mi koncepcja 69er  to chyba po prostu wystawię na sprzedaż

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że na siłę muszę mieć 69er ;)  

Kupiłem powyższe mtb żeby wrócić do kręcenia i zacząć po lasach ... ale że przez poprzednie lata przyzwyczaiłem się do pozycji przełajowej to  tutaj  mam uczucie że jestem za bardzo pochylony i jest za nisko.

Podniosłem chwyt  kilka cm montując lekko giętą kierownicę  ale to jeszcze nie to - pewnie kolejnym krokiem powinien być mostek z dużym kątem w górę - ale zamysł 69er pojawił się z chęci posiadania na przodzie tarczy i w sumie coś więcej niż 26"  z przodu jest kuszące. 

Dla samej tarczy nie będę zmieniał widelca na inny 26" . 

Pozostają 3 opcje:  wyższy mostek, kombinacja z 27.5 i sprzedaż , zacznę więc chyba od mostka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jako że zima i na zewnątrz #minussiedemset   coś tam dalej działam w temacie  na spokojnie szukając brakujących części.

na tą chwilę udało mi się zdobyć jakiś widelec za 50zeta  krótki bo ~425mm ,  który przyjął WTB Nano 29x2.1 (52mm ) - także na same próby 'jak się na tym jeździ' wystarczy.

szukam jeszcze budżetowego koła pod tarcze IS , a za heble porobi zapewne Avid BB5...will see.

 

IMG_20171115_174624_res.jpg

 

P1080866_res.JPG

 

P1080867_res.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Dawid  , ja większość przekręciłem na przełajach lub szosach, wszystko na jakiś cienkich oponkach, także tegoroczne 2.35 na  niskim ciśnieniu było dla mnie odkryciem nowego wymiaru :D

 

ale dzięki za linka przypominającego Wasze wynalazki  ...jak obecny budżetowy składak przestanie już wystarczać to trzeba będzie zmienić ramę na jakiegoś grajka....do tego mi myślami teraz chyba najbliżej...bo daje więcej możliwości :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam mosso m3 pro

aluminiowy, a poza tym spełnia wszystkie Twoje wymagania.

rura prosta, wideł sztywny pod tarczę (mocowanie post mount, tarcza 160 mm bez adaptera, 180 z adapterem, większe nie zalecane)

pod koło 29, wchodzi opona 2,6 na luzie, 2,8(czyli 29 plus) na styk

polecał bym Ci kupić wersję m5 - jest niższy, przez co będzie lepiej pasował do geometrr i lepiej wyglądał. za to centymetr węższy, czyli opona 2,4 ok, 2,6 na styk, a 2,8 nie wejdzie

cena 330 albo 350 zł zależnie od modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teraw dzięki za info,

jednak rower usiadł teraz na stalowym widle  noname za 50zeta , weszło tam 29x2.1  , wygląda że 2.35 też by weszło ale na razie nie ma takiej potrzeby.

a jak zapragnę szerszej gumy z przodu to chyba jednak Salsa Cromoto  , generalnie  niegodzien jestem aluminium więc nie tykam ;)

z tarczą zaczyna to jako tako już wyglądać:

P1080878_res.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, teraw napisał:

Mam mosso m3 pro

aluminiowy, a poza tym spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Ma jedną zasadniczą wadę- jest gliniany i jego sprężystość znacznie wpływa na komfort, ale jest tani. Lepiej poszukać używki w stali......są sztuki które potrafią podczas jazdy wychylać się 2-4 cm ;-))) Mam takowy w 29 ale jest dłuuuugaśny 510 ;-))) do tego projektu nienda się .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie to śmiga. W terenie mniej konfidencji niż przy długaśnych 51cm i niestety często zdarza się korba przekopać grunt.

Zmiana widła miała na celu dostosowanie do tego, co nadejdzie, czyli pluszowego przodu. Ze sztućcem tak długim i wielką oponą koncepcja roweru by się nie spinała.

@RafalxM

Boski ci ten rower wyszedł. Niesamowity.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...