Skocz do zawartości

[Zakup roweru dla kobiety] Prośba o dobranie rozmiaru!


PopaY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Żona ma 160cm wzrostu, od podłoża do krocza 75cm.

Jaka rama roweru MTB na kołach 27,5" będzie dla niej lepsza - 15" czy 17"?

Niestety nie ma możliwości przymierzenia się do roweru, zakup tylko on-line.

 

Geometria obu ram w załączniku.

post-137866-0-44174600-1497265376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykowałbym że 17 będzie dla niej za długa

 

ale przydało by się przymierzyć

 

jak nie lubi się kłaść na rowerze to tak jak pisalem 17 może być za długie

 

ja mam 169 i nogę 77/78 z czego wnioskuję pośrednio że twoja zona ma dość krótki tułów pytanie jak z rękami

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przychylam się bardziej do 15", ale z drugiej strony w rurze podsiodłowej jest spora różnica, aż 5cm. A mierząc "na sucho" poprzez tę stronę http://sklepzrowerami.pl/kalkulator-rowerowy#2-gorski wykazuje, że odpowiednia będzie 17"... Sam już nie wiem...


W dodatku ta grafika na stronie Kellysa całkowicie mnie rozbraja... 

17705.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ona lubi śmigać w terenie etc to można by było zaryzykować 17 i conajwyżej podmienić mostek np na 50 jakby było za długo .. ale to będzie hazard

 

rower można oddać jak kupowany na odległość - pytanie gdzie odsyłasz -  PL czy zagranica (koszt po twojej str)

 

trzeba być jedynie czujnym przy przymiarkach bo pedała lubią rysnąć ramię korby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep w Polsce, ale zakup ratalny i to mnie cholernie blokuje. Niestety 15" w jednym sklepie, 17" w zupełnie innym. I później się bujać z anulowaniem kredytu...

 

Moja żona nie jeździła w terenie, ale ma zamiar zacząć jeździć ze mną, dotychczas jeździła tylko na miejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dla mojej połówki zdecydowaliśmy się w wypadku Liv Tempt 3 na M. Ma podobne parametry jak Twoja. Zamieniliśmy tylko mostek na krótszy i jest bardzo zadowolona. Paradoksalnie wcale nie jest nadmiernie wyciągnięta. Myślimy jeszcze nad skróceniem kierownicy. Jest 730 ale chyba obetniemy na 700. M w wypadku Liv jest jeszcze o 20 mm dłuższa niż w Kellysie. Szkoda, że nie dacie rady przymierzyć. Ze swojej strony uważam że 17 będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Zastanowimy się i zobaczymy. Żonka nie ma też zbyt długich rąk (proporcje odpowiednie do rozmiarów ciała), a to też może stanowić pewnego rodzaju barierę. Wydaje mi się również, choć w tym przypadku mogę się mylić, że lepiej zakupić ciut mniejszy, aniżeli większy rower...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większej ramie rower można spokojnie "pomniejszyć" dając np krótszy mostek o 2cm czy przesuwając siodło o 1cm do przodu, również sztyca bez offsetu pomoże.

Przy minimalnie za małej ramie sztyca dłuższa.

 

O jakim rowerze mowa? Od Gianta Liv Tempt 3 wg mnie jest mega korzystny cenowo, masz napęd 2x9 + kiere 730mm, a kupisz go za 2200zł i w tym przypadku rozmiar S bez 2 zdań wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...