Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Oświetlone manetki


Rekomendowane odpowiedzi

Często zdarza mi się jeździć w nocy. Nie widzę wtedy manetek bo lampa świeci przecież do przodu a nie na kokpi ;). Przy 3 zębatkach z przodu i 7 z tyłu jest to mocno wkurzające, bo nie wiem który mam "bieg" wrzucony. Przez to w ferworze walki bywało, że jeździłem z przodu i z tyłu na najmniejszych zębatkach krzyżując łańcuch. Albo męczyłem się pod górę i redukowałem tył zamiast przód, bo wydawało mi się, że z przodu łańcuch już jest na najmniejszej zębatce. Postanowiłem więc jakoś oświetlić menetkę, przynajmniej lewą. Pierwszy pomysł - wstawić do indykatorów jakieś diody świecące . Ale nie chciało mi się bawić w kabelki i zasilanie na tak małych, do tego ruchomych elementów. Wyżłobiłem więc niewielkie rowki i wstawiłem w nie ampułki z trytem. To te małe, białe kreseczki na kopułce.

 

i4yWrII.jpg?1

 

k93XPTi.jpg

 

a w nocy:

 

8O1TU20.jpg

 

Tak, wiem, nie wyszło mi najlepiej pod względem estetycznym, ale znacznie ułatwia mi jazdę. Efekt jest o wiele lepszy na żywo niż na zdjęciach (sorry za zdjęcia z komórki). Tryt jest o tyle fajny, że powoduje świecenie luminoforu w ampułce, które nie jest zależne od temperatury (zima, lato). Trytu nie trzeba uprzednio naświetlać latarką, on po prostu świeci nieustannie przez 10-15 lat :)

Edytowane przez IvanDrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z czasem zauważyłem, że nie potrzebuję manetek bo wiem mniej więcej na jakim biegu jestem po prędkości którą jadę vs siłę z jaką muszę cisnąć.

 

W moim 3x7 sporo biegów się powtarza i np. 1 z przodu 7 z tyłu (krzyżowanie łańcucha) to to samo co o wiele zdrowsze dla łańcucha 2 z przodu i 1 z tyłu. A nie zawsze jest możliwość i czas klikać i liczyć bez kręcenia. A 1x11 nie chcę ;p

Edytowane przez IvanDrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie jest to tania rzecz (tryt kosztuje podobno 30k$/g) i nie da się kupić takich małych ampułek w Polsce, tylko duże breloczki (2future.pl). Ponadto chyba jest jakiś problem z importem tego typu produktów do naszego pięknego kraju nad Wisłą, bo w innych sklepach nie ma. Ja swoje indykatory pozyskałem z tarczy zepsutego zegarka z UK.

Edytowane przez IvanDrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - ile Cię to wyniosło?

 

Ciężko powiedzieć bo w zegarku były indykatory różnych wielkości, poza tym sklepy zza wody uczą, że kolory mają różne ceny. Na średnio trzeba liczyć jakieś 1-2 funty za kreskę, a u mnie kresek jest 7. Sporo ampułek mi jeszcze zostało, ale pozyskanie tarczy z zepsutego, a jednocześnie nie starego zegarka (tryt świeci "jedynie" 10 lat) chyba mi się drugi raz nie uda ;)

Edytowane przez IvanDrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jeżeli ktoś chce się dołączyć do paczki zza wody to będę zamawiał nowe trytowe lampki żeby zrobić kolejne indykatory.

 

Wymiary (średnica x długość), kolory i ceny lampek po przeliczeniu na złotówki:

 

0.90 x 2.50mm - zielona - 16 zł, pomarańczowa - 18 zł
0.65 x 4.10mm - zielona - 16 zł (właśnie takie są na zdjęciu z pierwszego posta)
0.65 x 6.60mm - zielona - 16 zł
0.50 x 1.60mm - zielona - 20 zł (tej nie polecam - jest bardzo mała)
1.5 x 6.0mm - 9 kolorów do wyboru - 16 zł (nieco większa od pomarańczowej na zdjęciu z pierwszego posta)
2.0 x 6.0mm - 8 kolorów do wyboru - 20 zł

 

Do kosztu lampek trzeba doliczyć parę zł za przesyłkę po Polsce. Koszt przesyłki zza wody już jest wliczony w cenę lampek (dodałem kilka zł). Chętne osoby zapraszam na priv. Zamówienie zamykam w niedzielę w nocy.

 

Edytowane przez IvanDrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...