Skocz do zawartości
  • 0
Gość Rafał

Rower miejski/trekkingowy do 800 zł

Pytanie

Gość Rafał

Witam serdecznie. 

Chcę zakupić rower miejski do kwoty ok. 800zł. Rower dla dziewczyny.  Mam dwa rowery na oku: 

https://www.skapiec.pl/site/cat/2215/comp/14977216#techniczne

i

http://allegro.pl/rower-28-romet-angel-3-nexus-3-koszyk-gratis-i6841629074.html#thumb/4.

Romet tańszy, ale nie mam zaufania do tej marki patrząc na to co wypuszczali kilka - kilkanaście lat temu. Jak jest teraz? Osobiście wybrałbym tą Meridę, którą udało mi się dorwać za 899zł, jako że sam w przeszłości miałem rowery takich marek jak Giant, Kellys. Co myślicie na ten temat?

Może coś innego w tej kwocie?

Zależy mi na niezawodności i solidności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Pablo59

Ten czerwony Leader 29 jest niezwykle uniwersalny :) :)  pasuje i dla gościa 198 cm (wtedy ramę ma 24" ) ale dobry jest i dla dziewczyny o wzroście nieznanym ...

A ludzie cudują, mierzą przekroki, włączają kalkulatory doboru ram -  i po co ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Gość Rafał

Dziewczyna jest wzrostu ok. 167 cm. A jakies konkrety - dlaczego taki a nie inny rower? Co myslicie o tych dwóch, które podałem i o kupowaniu u sprawdzonych marek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
inforobert

Chcę zakupić rower miejski do kwoty ok. 800zł. Rower dla dziewczyny.  Mam dwa rowery na oku:    Merida Drakar Classicway 3 2016 beżowy – ceny, opinie - SKAPIEC.pl i ROWER 28 ROMET ANGEL 3 NEXUS 3 + KOSZYK GRATIS (6841629074) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..

Rzuć kostką, parzyste Merida,nie parzyste Romet.

W tej cenie nie ma różnicy.

Poszukaj z piastą planetarną 5/7 biegową, albo cruiser przynajmniej ładniej wygląda niż typowy "łabędź"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Classiccity_pl

Witam Wszystkich na forum. W podanej cenie faktycznie nie będzie zbyt dużej różnicy jeżeli chodzi o sprzęt tych rowerów, aczkolwiek ja osobiście lepsze doświadczenia posiadam z Rometem, więc jeżeli mam coś doradzać to pozostałbym właśnie przy tym modelu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
wacho_wacho

Z ciekawości- jaki był wybór? Bo oglądałem ostatnio Angel z rocznika 2019 i całkiem dobrze i solidnie wpadały na tle innych stalówek w podobnej cenie. Zdziwiło mnie tylko oświetlenie na klasyczne dynamo- inne mają raczej bateryjne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• mistrzou
      Przez mistrzou
      Witam, mam rower przerobiony na elektryka romet mustang m4 i w tylnim kole na boku jest dziurka. Chciałbym wymienić opony na coś lepszego. Problem w tym, że nie wiem czy będą pasować.
      Aktualnie opony to: Michelin Country Grip'R 29×2,10
      Dużo jeżdżę po polnych drogach, lesie, ścieżkach rowerowych i chciałbym zamontować Jack Rabbit II pro tylko nie wiem czy będą pasowały do obręczy tego roweru, jedyne info jakie mam - obręcze to Alexrims MD17
      I chciałbym zakupić 2 takie opony: Jack Rabbit II pro 2.25 (wersja 1) 
      I również pytanie czy ta pierwsza różni się od tej? - Jack Rabbit II pro 2.25 (wersja 2)
      Czy 2.25 wejdą na te obręcze do mustanga m4?
    • arek1987
      Przez arek1987
      Witajcie,
      poszukuję roweru dla siebie: mężczyzna, 187cm, 100kg.
      Do czego?
      - jazda turystyczna - chciałbym też zamontować sakwy i nie zahaczać o nie piętami  czasami do jazdy do pracy (25km) czy w wolnych chwilach nie tylko po asfalcie, ale także po leśnych drogach (okazjonalnie), jazda także na dłuższe wycieczki - 80/100km.
      - jazda przygotowująca do triathlonu - stąd ta jazda do pracy, ale też sam start. Nie chodzi o rower startowy, tylko dopiero zaczynam przygodę z tym sportem

Da się to jakoś połączyć?

Arek
    • kris1012
      Przez kris1012
      Witam
      Szukam roweru trekkingowego do wycieczek po okolicy:  droga szutrowa, asfalt, las itp. Planuje dystanse po około 20/40/60 km
      Mam 183 cm wzrostu, czyli myślę o ramie 21 cali i koła minimum 28 cali.
      Lubię hamulce: vbrake, dużą ilość przerzutek najlepiej 3x9. Oświetlenie nie jest konieczne, posiadam swoją latarkę i uchwyt.
      Wcześniejszy post nie chciałem odkopywać z czerwca.

• Sting10
      Przez Sting10
      184cm/100kg
      Mój aktualny rower Romet Rambler 2.0 HT z 2013 roku, już powoli nie daje rady technologicznie, usprawniam go w miarę możliwości, ale chciałbym przejść na coś nowszego.
      Mianowicie co Mnie interesuje: 
      -koła 29,
      -większa rama w zamyśle 19,
      -kaseta, 
      -hamulce tarczowe hydrauliczne.
      Jeżdżę cały rok, niezależnie od pogody, zatem jedynym słusznym wyborem jest MTB, skoro przez 7 lat miałem Romet, postanowiłem sprawdzić, czy mają jakieś rabaty aktualnie, a i owszem:
      Romet Mustang M2 2499zł->2124zł (-375zł)
      Romet Mustang M3 2699zł->2294zł (-405zł)
      Romet Mustang M4 2899zł->2464zł (-435zł)
      Któryś z powyższych modeli ma lepszą renomę od pozostałych lub czy inna firma może w podobnym budżecie zaproponować coś lepszego.
    • dieselek
      Przez dieselek
      Witam
      Wysokosc to 172 i ok 74kg wagi. Zastanawiam sie na rowerem crossowym (ewentualnie trekking). Widelki raczej raczej otwarte (pomiedzy 3000-4500PLN).
      Giant Roam 1 https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc-2021
      Giant Roam 0 https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-0-disc-2021
      Cube Cross Pro https://www.cube.eu/pl/2020/bikes/tour/cross/cube-cross-pro-iridiumngreen-2020/
      Ewentualnie 
      Cube Touring EXC https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/city-tour/on-road/touring/cube-touring-exc-iridiumnwhite/
      Przewiduje jazde w duzej czesci po asfalcie oraz z częściową jazdą po drogach leśnych.
      Na ten moment sklaniam sie głownie do Roam 1, zastanawiam się czy jest sens doplacac do Roam 0 czy tez Cube Cross Pro.
      Moze jakies inne sugestie. 
      Kolejne pytanie, ma ktos doswiadczenie z zakupami w roweru w Black Friday? Mozna liczyc na ciekawe oferty?
      Pozdrawiam.