Skocz do zawartości

[rower] jaki wybrać?


mmarek02

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takiej długości nogi śmiało sie rozglądaj za dużym kołem :)

 

27,5... dla mnie półśrodek. ale! żeby nie było- wspaniały wręcz w prowadzeniu okazał się 560 rockerider... no po prostu rewelacja. (czucie roweru i takie tam, osprzetowo fajnie, cenowo też:) 

Przejedz się do Deca i wsiadz na 27,5. (Rozm. m/l) Zrób tak np w Krosie na dużym kole. (np b6, b8 s/m)

I już będziesz miał porównanie co ci lepiej leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dł nogi ok 89. No a 27,5? To może być dobre rozwiązanie o ktorym myslalem

 

mmarek,na pewno nie masz 89 cm długości nogi.Musisz mierzyć od podłoża do krocza.Ja mam 173 cm wzrostu i długość nogi z butami 82 cm góra 82,5cm,a ramę 17,5" Treka Superfly 2015.Druga rzecz to do czego ta rama ma służyć?

W teren czy na szosę?Amortyzowana czy sztywna?

Rama oczywiście z kołami 29".

Edytowane przez next
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowery 29 są boskie; przy twoim wroście żadnych problemów nie będzie

 

ja mam już drugiego 29era i nie widzę przeciwwskazań mimo że mam raptem 169

 

jeśli to ma być full o głębokim ugięciu typu 160/160 to jeszcze rozumiem średnie koło ale we wszystkich lżejszych zastowowaniach 29 lepszy

 

jesli to ma być rower xc to przy twoim wzroście szukałbym M albo 17 lub 17,5" ale w 18 też byś mógł się zmieścić w zależności od geo ramy

 

obok podsiodłówki ważny jest reach, dł górnej rury, mostka no i dł twoich rąk ale i preferencje co do pozycji w czasie jazdy - jednym słowem dobrze jest mierzyć przy czym są takie niewygody i mniedopasowania które wychodzą przy trasach 40 i wiécej km a jak się kręci kółka przed sklepem to nie czuć nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...