Skocz do zawartości

[łańcuch] Jak zapiąć spinkę na łańcuch


Kajo258

Rekomendowane odpowiedzi

To generalnie nie jest spinka , bo jak będziesz ją rozpinal i zapinal to z czasem pęknie. Musisz włożyć część z pinami od środka , wtedy zginasz mocno do siebie obie części i zakładasz zewnętrzna blaszkę. Działa na przeginanie, więc pp czasie robi się luz i pęka. Kiedyś pękła mi na trasie i musiałem się wlec do domu na 2x4. Załóż jak nie masz innej , ale przy pierwszej okazji wymień na normalną.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z BITUL'a zamówić sobie przymiar do łańcucha który dodatkowo ma "funkcję" trzymacza do łańcucha. Bardzo fajne narzędzie które bardzo mocno ułatwia pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "trzymacz" to faktycznie super sprawa. Czego to ludzie nie wymyślą... Zrobię sobie takie ze starej szprychy. Co do rozpinania to zawsze robię to tak, że zginam łańcuch na blacie tak żeby spinka była tak jakby przepuściła jeden ząbek. I wtedy wystarczy delikatnie stuknąć i się otwiera. Także kombinerki to według mnie przerost formy nad treścią, natomiast "trzymacz" rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kombinerki do spinek to jeden z lepszych zakupów rowerowych :-) Nie żebym wcześniej miał duże problemy z rozpinaniem, choć akurat przy 10 i 11 rzędowych spinkach Srama wcale nie jest to takie łatwe. Teraz to czysta przyjemność, a przy 5 rowerach w domu trochę tego rozpinania mam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie - jeden musi ogarniać rowery wszystkim [emoji14] Niby fajnie się trochę pobawić , ale u mnie co chwila muszę albo mamie kapcia usunąć , albo u siebie coś grzebie i się odechciewa [emoji14]

 

Wracając do spinki to do zestawu awaryjnego na trasę zamówiłem spinke srama pod 9 s. Na awarie w trasie może się przydać , to zobaczymy jak wypadnie sram. Póki co moja kmc rozpina się elegancko. U brata kupiliśmy spinke kellys-a i tak ciężko było ją zapiąć z łańcuchem hg53 albo hg54 ( pod 9 s ) że musieliśmy obaj ciągnąc łańcuch w przeciwnych kierunkach. Nie wiem czy już ją odpinał czy nie , ale póki co się nie skarżył [emoji14]

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

 

 

Jak masz 6 rzędowy łańcuch to możesz kupić spinke pod 8 rzędów bo jest ta sama szerokość łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...