Skocz do zawartości

[2017] SRAM GX Eagle 1x12. Budżetowe 12 biegów


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że temat jest o 1x12 to post DrOtker chyba mnie przekonał do zakupu 1x11 i nie chodzi tu o kasę ale o niezawodność działania, nie jest on tak "upchany" i nie wymaga aż tyle troski co 1x11 nie mówiąc już o 1x10, który obecnie posiadam a złożyłem go na kasecie deore 11-42, przerzutce zee z krótkim wózkiem, łańcuch xt i korba sram s1000 z baltem 32 chińskim a mam to w carbonowym scale-u 930 i do tej pory od złożenie nic nie regulowałem a najcięższe warunki w jakich pracował to czarne i czerwone single pod Smrek-iem i mimo, że ogólnie jestem zadowolony to jednak czasem albo za wysoko albo za nisko kręciłem stąd pomysł przesiadki na 1x11.

Generalnie nie ma co ślepo iść za modą, nowymi trendami tylko dopasować wszystko do swoich potrzeb, ja lubię jak mi wszystko pracuje i do tego nie zaglądam po każdej jeździe, przetrę szmatą, wyczyszczę szczotką i nasmaruję, na tym koniec a z tego co DrOetker napisał wnioskuję, iż ten 1x12 tak do końca bezobsługowy nie jest,

A czytałem gdzieś, że kolo zmienił kasetę po 4000 jeżdżąc w górach z dwoma łańcuchami a kółeczka w przerzutce po 2000, oczywiście mówię o gx eagle, ktoś ma większy przebieg na blacie, może to zweryfikować jak jest z trwałością rzeczywiście tego napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim Eaglu GX 1x12 po 800 km nie widzę jakis mankamentów oprócz tego luzu na przerzutce. Jednak parę gleb zaliczyłem i mogłem ją pokrzywić. Co do zurzycia oprócz zdartej czarnej powłoki kasety również nie widze zurzycia. Drugi rower mam 2x10 i nie widze różnicy w utrzymaniu czy działaniu oprócz prostrzego systemu (braku jednej manetki) na korzyść GX.  Dla 1x11 masz chyba max zebatkę 42T w kasecie. Nie będzie Ci brakowało po podjazdach i zjazdach ?? 1x12 jednak masz większy zapas na zmienne warunki jazdy. Single pod Smrkiem raczej aą lajtowe na podjazdy i zjazdy. Podjazd asfaltem na czerwonym po stronie czeskiej zrobiłeś na jakich przełożeniach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek się rozwija to napiszę krótką recenzję, bo już prawie cały sezon śmigam na pełnej grupie GX Eagle.

1. Wygląd/jakość. Wszystko wygląda elegancko, ale z bliska i po pomacaniu jednak tanio i plastikowo w porównaniu do Shimano, w szczególności jak chodzi o przerzutkę. Manetki wyglądają o niebo lepiej i jakością biją na głowę XT8000 (szmelc). Plasikowy wygląd przerzutki przekłada się na plastikową jakość, na drugim wyścigu zmieliłem patyk w efekcie czego przerzutka rozeszła się na pinach. Na Shimano XT (785 i 8000) takie rzeczy nie robiły wrażenia. Sprężyna również słabsza niż w Shimano, pancerze XTR (te ze smarem) dają taki opór, że przy szybkim zrzucaniu przerzutka muli co w Shimano nie miało nigdy miejsca. Brak przedniej przerzutki i "czysty" kokpit na +.

2. Zakres przełożeń/ergonomia użytkowania. Tu uważam, że należy się ocena 5+ pod warunkiem doboru odpowiedniego blatu, w moim przypadku to 34. Na 32 brakuje najtwardszego przełożenia, a najbardziej miękkie jest bezużyteczne (wychodzi przełożenie 0,64). Przy blacie 34 mamy najszybsze 3,4 (podobnie jak 38x11 Shimano), a na drugim krańcu 0,68 (w Shimano 24x36 jest 0,66), stopniowanie bardzo dobrze dobrane (fanom Shimano proponuję rozpisać bieg po biegu). Porównując do Shimano 2x11 jest moim zdaniem lepiej i bez konieczności używania lewej manetki... w tym miejscu dochodzimy do sedna: brak lewej manetki pozwala na wyścigu baaaaardzo dużo korzystać z blokady amorka co niesamowicie wręcz poprawia efektywność jazdy, ja na dużym zmęczeniu nie ogarniałem tylu manetek, o XC gdzie biegi zmieniamy częściej niż na maratonach nawet nie wspominam. Manetka pod względem wygody bije na głowę Shimano (XT8000) brakuje jedynie multirelease (duża wada). Mycie napędu też przyjemniejsze :)

3. Działanie. Trochę już napisałem, teraz więcej szczegółów. W porównaniu do Shimano, Eagle jest bardzo wrażliwy na regulację, hak musi być idealnie prosty i naprawdę trudno to tak wyregulować żeby była absolutna cisza na wszystkich biegach. Manetka klika wręcz idealnie ALE czasem biegi wchodzą nierówno, w Shimano (XT, XTR) wystarczy pchnąć manetkę byle jak i bieg siedzi idealnie, w GX Eagle czasem trzeba poprawić. Niemniej przerzutka hula szybko, łańcuch siedzi solidnie i nie spada, a korba nigdy nie zaciąga. Wadą jest nisko wiszący wózek: łapiemy badyle, trawy i krzaczory znacznie częściej niż w Shimano.

4. Dla kogo to? Moim zdaniem w zasadzie nie ma tu braków i każdy może śmigać ale uważam, że do mniej ambitnego ścigania i rekreacji Shimano jest lepsze (2x10 z przerzutką XT8000, manetkami 10s XTR lub XT). Dlaczego tak uważam? Jakościowo SRAM w tej grupie jednak odstaje od Shimano i pomimo świetnej ceny całej grupy (można kupić poniżej 1400 PLN) koszty utrzymania będą większe (kaseta, awarie przerzutki). Jak się ścigasz a nie tłuczesz kilometry to SRAM jest prawie idealny.

Jak rozważasz napęd 1x i nie wygrałeś w LOTTO to GX Eagle jest jedyną opcją. 1x11 jest dla kogoś kto się nie ściga albo jest na poziomie Elity, przy 1x11 zawsze gdzieś brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zdziwiło mnie co piszesz o manetkach. W moim odczuciu manetka GXa jest bardzo plastikowa i tandetna w odczuciu.

Po jej otworzeniu zacząłem szukać mydła na podłodze patrząc na tandetny plastikowy mechanizm rodem z budzika z targu. W kwestii ogólnego wrażenia nie ma co tego porównywać do XT. Sama praca jest bardziej miękka i ogolnie w porzadku, ale bajerow oferowanych przez Shimano potrafi brakować. Lepiej wygląda to przy X01, ale tam cena wędruje w jakieś absurdalne rejony. Pisze to oczywiście tylko w kwestii manetek 

Edytowane przez Sabarolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale czy nie chodzi o to by na wyścigach wszystko działało niezawodnie, żeby nawet jak się hak lekko skrzywi czy dostaniesz patykiem pojedziesz dalej i nie zrobi to na napędzie wrażenia?

Czy z racji tego, że Shimano według Ciebie ma mocniejsze przerzutki i jest solidniej wykonany nie przemawia bardziej na jego korzyść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maczet190399 napisał:

Na swoim Eaglu GX 1x12 po 800 km nie widzę jakis mankamentów oprócz tego luzu na przerzutce. Jednak parę gleb zaliczyłem i mogłem ją pokrzywić. Co do zurzycia oprócz zdartej czarnej powłoki kasety również nie widze zurzycia. Drugi rower mam 2x10 i nie widze różnicy w utrzymaniu czy działaniu oprócz prostrzego systemu (braku jednej manetki) na korzyść GX.  Dla 1x11 masz chyba max zebatkę 42T w kasecie. Nie będzie Ci brakowało po podjazdach i zjazdach ?? 1x12 jednak masz większy zapas na zmienne warunki jazdy. Single pod Smrkiem raczej aą lajtowe na podjazdy i zjazdy. Podjazd asfaltem na czerwonym po stronie czeskiej zrobiłeś na jakich przełożeniach ??

Maksymalnie jest 11x46 , stopniowanie 11-13-15-17-19-21-24-28-32-37-46, ja w scott-cie mam 11x42 i przód 32 1x10, tam gdzie jest za stromo nawet nie podjeżdżam tyko wchodzę, ten asfalt też zrobiłem do połowy bo mi się nie chciało jechać i w sumie jakbym miał 46 z tyłu było by lepiej, dodatkowo w tej kasecie mam koronkę 18 a nie 17 i to czuć.

Nie wiem jak ty z resztą ale ja pojechałem najpierw Zajęcznik a potem od razu czarną przez czeska granicę, kawałek czerwonej i wracałem 11 tką, gdzie samych podjazdów ze 4 km  miałem, na ryj nie padłem ale zmęczony byłem bardzo.

Trochę Cię chyba poniosło Waza ...GX to napę 1x11 a my rozmawiamy o napędzie GX Eagle 1x12, którego na pewno pod względem ceny, precyzji działania, wykonania czy obsługi nie można porównać z Shimano Deore...idąc dalej napęd 1x12 ze stajni Shimano to jak na razie tylko XTR więc logiczne było by go zestawić z Eagle-m ale wiadomo, że nikt tego tak nie traktuje.

Edytowane przez Markus34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Waza napisał:

Nie porównuj cen, bo te dwie firmy prowadzą inną politykę sprzedaży, tylko sprzęty z porównywalnej półki w ich ofercie. Jeżeli piszesz o XT to porównuj do X01. A GX w takim razie do Deore.

Jeżeli już to do SLX. NX wypadałby jak Deore. Moim zdaniem trudno robić takie porównania ponieważ X01 i XX1 to grupy niemalże takie same, (różnice pokroju inne pokrycie kasety mimo tej samej wagi i technologii wykonania).  Na pewno różnic między XTR i XT jest zdecydowanie więcej zarówno wagowych jak i przede wszystkim cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dovectra napisał:

Jak pomacałem to tak też mi się wydaje. A trochę nawet jakością podobne do alivio?

Akurat do poziomu Alivio bym nie porównywał. Z kilku prostych przyczyn:

- technologicznie jest bliźniaczy grupom MTB, tj ma sprzęgło, jest grupą jednorzędową czyli zgodnie z tym co promuje SRAM przeznaczona do MTB, a nie rekreacyjna.

- Wagowo wychodzi włąsnie jak Deore, o cenie już nie wspominam bo bliżej mu do SLXa w tym aspekcie.

Dla mnie to właśnie najniższa grupa MTB Srama podobnie jak Deore Shimano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sabarolus napisał:

Jeżeli już to do SLX. NX wypadałby jak Deore. Moim zdaniem trudno robić takie porównania ponieważ X01 i XX1 to grupy niemalże takie same, (różnice pokroju inne pokrycie kasety mimo tej samej wagi i technologii wykonania).  Na pewno różnic między XTR i XT jest zdecydowanie więcej zarówno wagowych jak i przede wszystkim cenowych.

Komponenty XTR są w wersji XC i Trail.

I chyba powinno się zestawiać:

XTR XC = XX1

XTR Trail = X01

XT = GX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...