Skocz do zawartości

[Tarcze hamulcowe] Shimano latają na boki oraz wydają odgłosy ocierania


xdepax

Rekomendowane odpowiedzi

należy przykręcić tarczę jeśli lata na boki.

 

pozdrawiam, cieszę się że mogłem pomóc

:D

 

a tak serio: 
tarcza jest przykręcona? jak to lata? jak jest przykręcona to nie może latać? Czy może chodzi o to, że jest skrzywiona? a może o to, że latają klocki w zacisku? Albo koło jest nieprzykręcone? Jakieś fotki, coś tego? Rower z internetu czy ze sklepu? jak ze sklepu to do sklepu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy przykręcić tarczę jeśli lata na boki.

 

pozdrawiam, cieszę się że mogłem pomóc

:D

 

a tak serio: 

tarcza jest przykręcona? jak to lata? jak jest przykręcona to nie może latać? Czy może chodzi o to, że jest skrzywiona? a może o to, że latają klocki w zacisku? Albo koło jest nieprzykręcone? Jakieś fotki, coś tego? Rower z internetu czy ze sklepu? jak ze sklepu to do sklepu

post-204712-0-11772900-1496838908_thumb.jpg

post-204712-0-74869400-1496838919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza wygląda na poprawnie przykręconą, czy do jej przemieszczenia użyłeś dużej siły? Czy ona lata przy obrocie koła, czy na sucho też? Może to zacisk jest niestabilny?

tarcza była już przykręcona do koła przy zakupie 

tarcza wygląda na poprawnie przykręconą, czy do jej przemieszczenia użyłeś dużej siły? Czy ona lata przy obrocie koła, czy na sucho też? Może to zacisk jest niestabilny?

zdięcia zostały zrobione przy odrocie koła w dwóch różnych punktach obrotu koła podczas ,,latania,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Załączone pliki Załączony plik 18986465_1350837078363336_1861139866_o.jpg 129,84 KB 14 Ilość pobrań Załączony plik 18986669_1350837915029919_1554336649_o.jpg 119,46 KB 13 Ilość pobrań

Widać że tarcza na jednym zdjęciu jest bliżej lewej strony a po obrocie koła -  prawej strony. Czyli jest po prostu krzywa, a ponieważ rower kupiony przez internet i zapewne spakowany w karton pogięła się w transporcie.  Napisz do sprzedawcy że tak się stało i zażadaj przysłania nowej, prostej tarczy. Jej wymiana o ile posiadasz odpowiedni torx to błachostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli tarcza jest krzywa to przy każdym pełnym obrocie koła będzie w tym samym miejscu się odginać, czyt: to bardzo łatwe do zdiagnozowania. 

wykręciłem tarcze, położyłem na stole  co sie okazało tarcza jest prosta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręciłem tarcze, położyłem na stole  co sie okazało tarcza jest prosta 

 

Kręć delikatnie kołem i znajdź punkt, w którym maksymalnie ociera Ci np. o lewy klocek, potem sobie cofnij lekko koło  i w tym miejscu z wyczuciem odegnij rękoma tarczę w przeciwnym kierunku, analogicznie postępujesz w drugą stronę. Jak nadal ociera np. z lewej strony to robisz to do skutku odpowiednio dozując siłę przy odginaniu tarczy, przy odrobinie zaparcia wystarczy max kilka minut i masz prościutką tarczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfff, tyran wygłaszanie głupich opinii to głupota;)

wcale nie takie pfff,w sklepie stacjonarnym masz możliwość obejrzenia kupowanego sprzętu,możesz zakręcić kołem,nacisnąć klamkę,przerzucić biegi,sprawdzić czy nie ma zadrapań na lakierze itp itp,a co do zakupu online-nie ma takiej opcji,płacisz towar przychodzi,skręcasz go i dopiero na końcu sprawdasz co kupiłeś.... :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale taka akurat polityka Canyon'a. Natomiast większość innych rowerów możesz sobie zamówić przez sklep, złożą Ci i ich sprawa czy coś jest krzywe czy nie. Też uważam że kupno roweru przez internet, zwłaszcza droższego to głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...