Skocz do zawartości

[Rower] Konkretne pytanie do rowerowych wariatów o mtb 29


logiclogic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich razem i kaźdego z osobna.

Od razu zaznaczę, że przeglądałem wątek o 29 er i z racji multum informacji postanowiłem założyć oddzielny temat który będzie odpowiedzią na moje zapotrzebowanie.

Pytanie jest skierowane głównie do rowerowych świrów, wariatów, maniaków, sadystów, bezbożników, barbarzyńców, hobbistów oraz zwykłych amatorów o pospolitym nazwisku Kowalski.

Panowie pytanie jest mega proste, jednak patrząc na to z drugiej strony jest cała masa niejasności, dylematów, pytań. Czy ten model będzie dla mnie odpowiedni.....temat rzeka.

 

Chcę kupić rower mtb 29 er.

 

Mam 190 cm i 95 kg.

 

Styl jazdy: 50/50 asfalt i szutry, lasy.

 

Cena: do 4300 zł ( gdyby było coś wartego uwagi mogę dołożyć 200 zł ) wiem szału nie ma ale tyle mogę wydać i basta.

 

Jeżeli chodzi o pewne elementy na które warto zwrócić uwagę to : Sztywne osie, reba/recon, sportowa geometria, napęd shimano lub sram 2x 10, tapered, blokada skoku przy kierownicy.

 

Mój wybór:

 

1. Kross level b7                   (2016)

2. Kross level b8                   (2016)

3. Kross level b8 rio             (2017) napęd 1x11

4. Cube Attention sl             (2017) 

5. Cube LTD Pro                  (2016)   można wyrwac czasami za mniejsze $

6. Kellys Gate 30                 (2017)  

7. Grand Canyon AL 5.9

8. Accent Peak NX

9. Merida Big Nine 500       (2017)

10.Focus Black Forest LTD (2016)

11.Merida Big Nine 600      (2016)

12.Romet Mustang 2           (2017)

 

To chyba wszystko jeżeli chodzi o moje propozycje.

Teraz przydało by się jakieś  fachowe oko i masa doświadczenia w doradzeniu co z czym, jak i kiedy.

 

 

 

 

Edytowane przez logiclogic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 3 z nich powinieneś przetestować od razu w jednym sklepie- zwykle rowerowe mają polskie rowery w "kupie" czyli krossa, rometa oraz mocno promowanego kellysa. Po prostu zarezerwuj dzień i sprawdź. 

Co do kół 27,5... wysoki jesteś wiec celuj w 29 chyba ze ...no nie wiem- tak bardzo ci leży ten rozmiar. 

Kazdy z nich rożni się- inne geometrie inne preferencje. W zależności czego oczekujesz ale od siebie nie tylko terenu. 

O peaku męskim masz wątki- ludzie są zadowoleni

O meridzie podobnie.

Ostatnio ktoś dawał tego Black Foresta i dostał odpowiedz odnośnie Silverback Sola 3 (lepszy osprzęt i pozycja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pierwszą selekcję zrobił bym na podstawie geometrii tych rowerów :)

Czyli testować, porównywać i wybrać najwygodniejszy.

 

 

Wiadomo, że najlepszą opcją jest testing:) jednak w tym temacie chciałbym poznać jedynie Wasze odczucia, opinie, porady itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny blog ale troche demagogiczny ; ))

Zakłada, że pierwszy rower kupuje się na chwilę, bo zaraz i tak kupuje się kilka nastepnych. No i ta kalkulacja cena X 2 + 1000 : )

Ludzie często kupują rower po jakimś czasie poszukiwania, potem robią drobne dostosowania : siodełko, odwrócenie mostka i jeżdzą na nim 12 lat. 

Ja bym jeździł  na moim Authorku Modusie na Columbusach 13-y ale mi ukradli. Teraz widzę, że to może i na dobre mi wyszło ... tylko siodełka żal ; ((

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie ciągnęło w ns Bika po tym blogu, przymiarki robiłam własnie pod eccentric'a... (ale nie stal) i trochę musiałam sobie pomysleć nad używaniem takiego roweru... bo ja mam płaskie trasy tutaj, raczej nie targam roweru w góry ileś x w ciągu roku.. i td.. no i czy bym się widziała aktualnie  pod enduro. Ale sentyment pozostał,. podobnie w przypadku Dartmoora Primala... - a mam Pikę:) czyli myślimy nad swoimi wyborami i jakoś weryfikujemy je nie tylko 'pożądaniem' w przenośni i dosłownie (tak, tak baby też tak mają;) sprzętów  :laugh:

 

do autora tematu- własnie warto się zastanowić czego się oczekuje od 2 kół. (a na ile to już osobna bajka) w tym znaczeniu to podesłałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko fajnie ale uciekacie od tematu.

Który z tych w/w najlepiej wypada w stosunku cena/jakość.

Na co zwracać uwagę.

Jak wygląda sprawa z eksploatacją i późniejszym serwisem osprzętu shimano vs sram.

Panowie z życiem bo mam zamiar coś kupić na dniach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...