Skocz do zawartości

[Opony] 40% droga, 60% leśne ścieżki


Nial

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obwiniaj sklepu bo przenosili magazyn i była informacja na stronie, że czas realizacji jest wydłużony.

Co do opon to się nie załamuj, bicie jest ale tragedii nie ma, wątpię żeby było to w jakikolwiek sposób odczuwalne podczas jazdy. Spróbuj ją ułożyć z mydełkiem, pompując ponad max ciśnienie lub nabić poniżej 2bar i pojeździć po podwórku ale bez szaleństw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obwiniaj sklepu bo przenosili magazyn i była informacja na stronie, że czas realizacji jest wydłużony.

 

Nie broń ich :) Nie było. Była wyraźna informacja: czas dostawy 5 dni. Po zakupie przyszedł mail, że do 15 dni. Zapytałem czy zdążą przed moim urlopem - tak, będą. Nie były i nie wiedzieli, gdzie są - to dzwoniłem do miejsca odbioru, tam też nic nie wiedzieli. Na urlopie musiałem rowery wypożyczyć. Opony dotarły po urlopie. 

 

Jak na nich pojeżdżę to zapewne mi zaczną wmawiać, że ja je zepsułem więc ta opcja odpada. Próbowałem ją ułożyć przez chyba pół dnia, różnymi metodami z mydełkiem i bez, pompując ręcznie i kompresorem, założyłem nowe dętki, zmieniłem opaskę. Efekt zawsze ten sam.

 

Sam już nie wiem, może to jednak wina felgi? Ale widzę że opona lata a felga nie albo minimalnie, no ale może serwis mi tych felg wcale nie sprawdził i nie wycentrował tylko pieniądze wzięli - już mnie nic nie zdziwi.

 

A kupiłem te opony, bo Smart Samy które kupiłem wcześniej w innym sklepie były jeszcze gorsze... Chyba po prostu pójdę do jakiegoś sklepu z serwisem, kupię u nich opony ale zapłacę i wezmę tylko pod warunkiem że je założą i będą proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem czytam o pękających oponach rk 2,2 z boku i zastanawiam się czy nie jest to spowodowane szerokością wew obręczy.

Miałem je w dosyć szerokich dm24 i takiego problemu nie zanotowałem, opony wyglądały idealnie ułożone na obręczy bez pływania.

Do jakiej wew mm obręczy montujecie te opony o szerokosci 2,2 cala?

 

Myślę je zapakować do innych obręczy węższych jedno mówią że montują do 17mm i są zadowoleni i pływanie im nie przeszkadza inni mówią że 20mm to opcja minimum.

 

Opony są genialne tak jak wszyscy potwierdzają asfalt i ścieżki leśne idealne, tam gdzie więcej kamieni,mokre duże korzenie czyli klimat raczej górski wolałbym zdecydowanie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oponie 2.1 nie wyczujesz tego na asfalcie.

Zacznij jeździć bo zaraz się skończy lato.

 

Ale mnie to wkurza niemiłosiernie, jakbym miał koło krzywe... Mam jeszcze inne opony i drugi rower więc tym nie przejmuję ;)

 

Opony są genialne tak jak wszyscy potwierdzają asfalt i ścieżki leśne idealne, tam gdzie więcej kamieni,mokre duże korzenie czyli klimat raczej górski wolałbym zdecydowanie inne.

A piach w lesie? Wiadomo że głęboki kopny to nie da rady, ale chodzi mi o taki typowy piach na leśnych, nieutwardzonych ścieżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zaniosłem koła do centrowania, do nowoczesnego serwisu z dobrym sprzętem. Dowiedziałem się że panowie tak dokładnie wycentrowanego koła tej klasy to dawno nie widzieli ;) I rzeczywiście jest równiutkie. Drugie poszło do lekiej poprawki ale góra-dół. Więc to na pewno nie koła, tylko opony. Ja już nie wiem, czy opony "terenowe" to tak muszą bić? No wkurza mnie to po prostu, jadę po asfalcie i widzę jak się koło rusza jakby krzywe było.

 

Race Kingi zwijane można mieć w cenie prawie jak Mezcale drutowe. Czy opony zwijane mają mniejszą tendencję do takich cudów? Czy jest zwykle gorzej? I czy w ogóle Continental robi proste opony...

 

Założyłem te niszczęscne Mezcale na inne felgi, efekt - identycznei biją w tych samych miejscach. Obróciłem je o 90 stopni na mojej feldze - to samo. Założyłem 9-letnie Schwalbe Terra Cruisery na moją felgę - równiutkie...

 

Ja wiem że opona terenowa nie będzie idealna jak potrafią być szosowe, ale bez przesady, nie wydaje mi się że "wydziwiam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku conti to innej jakości można oczekiwać dopiero od RaceSport w górę (te są jeszcze produkowane w .DE z mieszanki wysokiej jakości). Wszstko inne to china, indie ew. romania. Zakładałem ostatnio trochę drutówek conti (china) i były proste. Nikt jednak gw nie da, że to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Mezcale które dostałem (drut) są robione w Indonezji. Oddaję je na podmianę, jak następne przyjdą też krzywe do dodaję do czarnej list obok Schwalbe i spróbuję Conti... Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przypadku conti to innej jakości można oczekiwać dopiero od RaceSport w górę (te są jeszcze produkowane w .DE

 

Weź nie ... 

 

Tak wyglądają moje RaceSport które dostałem razem z rowerem ...

 

 https://www.olx.pl/oferta/para-opon-continental-x-king-29x2-2-racesport-CID767-IDmQDKC.html

 

Opona której włosy sterczą od samego początku to "niemiecka jakość" ?

Noł szit...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Race Sporty to masakra jakaś... Super informacje, dzięki.

 

Track: Jak się ten Race King sprawia w takim "leśnym suchym piachu"? Nie mówię o "pustyni" bo tam to tylko technika ratuje, ale o piachu ew. z korzeniami na jaki można trafić na ścieżce w lesie sosnowym - czy zachowuje się w takich warunkach w miarę jak opona terenowa, czy może czuć że jej brakuje wysokości klocków? No i mam wielką acz nieśmiałą prośbę: czy nie nagral bys krotkiego filmiku jak moj powyzszy? Bo moze to ja mam zla definicje rownej opony po prostu...

 

Jeśli dostanę drugi komplet krzywych Mezcali to mam ochotę spróbować RK. Tylko nie wiem, czy większą tendencję do krzywizny i bicia mają drutowe czy zwijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Dokumosa,Tak też jestem zdania że to opona RaceDayOnly ...

Nie mam z tym problemu że mam je porozcinane od beskidzkich szlaków.

Ale na litość boską niech to ma tyle gumy na boku żeby przez to dętki nie było widać. 

Płótno sterczało z tych opon od momentu wyjęcia roweru, nomen omen też niemieckiego, prosto z pudełka.

Nie bawiłem się w reklamacje bo wole jeździć niż płakać ale jak niemiecka kontrola jakości wypuściła to najpierw z fabryki opon a potem z montowni rowerów ? NIE WIEM . :)

 

Teraz zostawmy już temat jakości opon i wróćmy do tematu opon uniwersalnych :).

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są jeszcze wersje protection, które są pod tym względem bez zarzutu. Od jakiegoś czasu takowe na tył stosuję. Są ok. 100g cięższe, ale pancerne. Zrobiłem zapas na 2 lata do dwóch rowerów na wiggle.com można czasem trafić takowe 29x2,2 lub 2,4 po 20-23EUR/szt.

 

@Nial: jak byś chciał iść w conti to przy takim stosunku asfaltu tylko tył dałbym RK a przód XK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumosa: dokładnie już kilka osób mi polecało takie rozwiązanie i chyba się skuszę. Odsyłam Mezcale na reklamację, jak następny komplet przyjdzie też krzywy to tak zrobię. Chociaż kusi mnie żeby kupić też Conti i porównać a potem sprzedać te które mi się mniej spodobają :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bicia opon. Kupiłem dwie zwijane opony: Hutchinson oraz WTB. Obie po założeniu miały bicie. Dopompowałem je do 6,5-7 bara. Zostawiłem na parę minut. Spuściłem powietrze i do 3barów. Opony się wyprostowały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tydzień temu kupione dwa druciane Race Kingi 2.2 i są idealnie proste.

Jak to się sprawdza na leśnym piachu? (nie takiej całkowitej pustyni)

 

Jeśli chodzi o bicia opon. Kupiłem dwie zwijane opony: Hutchinson oraz WTB. Obie po założeniu miały bicie. Dopompowałem je do 6,5-7 bara. Zostawiłem na parę minut. Spuściłem powietrze i do 3barów. Opony się wyprostowały ;)

Ano tu nie chodzi o to żeby wskoczyły w obręcz, leżą idealnie a są krzywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję pociągnąć 20km przez lasy, piaski i tłuczeń. Bez problemu przeszedłem ale moim zdaniem Smart Samy 2.25 które miałem wcześniej jednak o włos lepiej sobie radziły. RaceKingi są troszkę mniej terenowe, za to szybsze i węższe, lżejsze i lepiej wykonane. Za rok będę wiedział jak z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...