Skocz do zawartości

[stery/amortyzator] Zmiana sterów na ahead


malet7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem tu nowy i mam pytanie.

Mam zagwózdkę dotyczącą zmiany sterów w moim nowym "starym" rowerze.

Chcę z czasem zmienić sztywny widelec na jakiś amor i co się z tym wiąże zamontować mostek na ahead. Teraz mam stery o średnicy 1 1/4 cala. Pytanie jakie stery i jaki amortyzator (średnica rurki) muszę kupić aby wszystko grało?

Ostatnio siedziałem w rowerach jakieś 10lat temu... Pomału wracam do tematu i jednak trochę z głowy wyleciało przez te lata.

Z liftingiem napędu (wkład suportu, napęd z 7na9, manetki itp) poradziłem sobie bez problemu.

Nie chcę zamawiać i odsyłać części które pasowały nie będą, a rower będzie rozgrzebany stał w garażu tylko zamówić, rozebrać i złożyć.

Dzięki za podpowiedzi i pozdrowieniad8e57839b2df61b54ecfe672fba28f27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów. Nie chce zakładać nowego tematu dlatego pozwoliłem sobie dołączyć się do pytania użytkownika malet7. Również chciałem upgrade-ować moje stery. Rower jest nowy, ma kilka miesięcy niestety obecnie siedzi w nim najtańszy amortyzator suntour CR7V chciałem go wymienić na coś z tłumieniem hydraulicznym i blokadą skoku oraz od razu założyć sobie mostek ahead. Zasadniczo wiem, że oprócz amortyzatora muszę wymienić również stery ale chciałem się upewnić, że obecne stery nie mogą być użyte z mostkiem ahead. Obecnie mam chyba NECO H128 http://allegro.pl/ster-neco-h128-1-1-8-25-4mm-stery-polzintegrowane-i5697161378.html przynajmniej wyglądają identycznie jak moje. Rura sterową mam 28,4mm / 1,18" (zewnętrzna średnica), obecny mostek ma 25,4mm (wewnętrzna średnica rury sterowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...